fbpx

Gussto Gastro Intestinal, czyli dbamy szczególnie o chore koty

Czas czytania: 3 minuty

Każdy opiekun kota wie, jak bardzo frustrujące jest życie z chorym zwierzęciem. Tak dla nas, jak i dla niego. W takiej sytuacji szukamy pomocy, by ulżyć mu w cierpieniu, jak najdłuższej mieć go przy sobie i cieszyć się wspólnym, szczęśliwym życiem.

Dopuszczamy wszelkie możliwości, by wyleczyć kota. Często są to długotrwałe, kosztowne terapie i zabiegi. Nie zawsze pamiętamy, że w przebiegu i leczeniu każdej cho­roby nieoceniona jest dietoterapia. Tak, dietą również możemy leczyć, wykorzystujmy więc tę możliwość.

Jest wiele chorób, które dają się wyleczyć wyłącznie dietą. Należą do nich: cukrzyca, alergie pokarmowe, nietolerancje pokarmowe, niektóre choroby układu moczowe­go, jak kamica, i wiele innych schorzeń. Wielu doświadczonych opiekunów i dietetyków poleca komponowanie indywidual­nych diet opracowanych na podstawie konkretnych danych i parametrów kota. Jest to rozwiązanie na pewno dobre.

Co jednak, jeśli nie jesteśmy znawcami i nie zdoby­liśmy jeszcze doświadczenia? Nowe i łatwiejsze rozwiązania oferuje nam marka Gussto, która na polski rynek wprowadza karmy przeznaczone dla kotów chorych.

Na schorzenia układu pokarmowego – Gussto Gastro Intestinal

Dietę w każdej chorobie układu pokarmowe­go, bez względu na to, czy niedomaga trzustka, wątroba lub żołądek, czy jelita, powinna charakteryzować lekkostrawność. To, co najłatwiej trawi kot, czyli drapieżnik, mięsożerca, to mięso i wszelkie tkanki pochodzenia zwierzęcego. Pokarm roślinny jest bogaty w węglowodany, również błonnik. Błonnik to niestrawny składnik produktów pochodzenia roślin­nego i mięsożercy nie dostarczają go do organizmu w warunkach naturalnych. Koty z problemami trawiennymi powinny być karmione żywnością, która nie obciąża układu trawienia. Zatem czym? Oczywiście mięsem.

Spójrzmy na skład Gussto Gastro Intestinal: 65% – indyk (mięso, podroby), 27,6% – wywar własny z mięsa, 3% – dynia, 2% – marchew, 1,1% – minerały, 1% – olej z łososia, 0,1% – babka jajowata, 0,1% – MOS, 0,1% – FOS.

Zasadniczym składnikiem jest mięso, podroby oraz tłuszcz zwierzęcy. Mięso indyka jest zaliczane do gatunków białych. To bardzo dobrej jakości, pełnowartościowe białko, z kompletem aminokwasów w odpowiednich ilościach i proporcjach. Mięso indyka jest tym bardziej lekkostrawne, gdyż zawiera niewielkie ilości tłuszczu śródtkankowego.

Biorąc to pod uwagę, producent zgodnie z wymaga­niami żywieniowymi kota dotłuścił posiłek, używając do tego celu najlepszego dla mięsożerców tłuszczu: oleju rybnego. Olej ten jest bogaty w kwasy tłuszczowe nienasycone omega-3, które pomagają złagodzić procesy zapalne/alergiczne i uspraw­niają leczenie.

W produkcji Gussto Gastro Intestinal wykorzysta­no jedno źródła białka zwierzęcego, co kwalifikuje formułę, jako posiłek diety eliminacyjnej w sytuacji nietolerancji po­karmowych i alergii. Dodatek babki jajowatej ma pomagać w wypadku przewlekłych biegunek i luźnych stolców, gdyż jej łuski mają właściwości higroskopijne, czyli zdolność do wchła­niania wilgoci lub wiązania się z wodą.

Przy opracowywaniu receptury Gussto Gastro In­testinal pracował sztab specjalistów: hodowców, dietety­ków, lekarzy weterynarii, którzy zadbali o balans elektrolitów w karmie i prawidłowe parametry odżywcze formuły (biał­ko, tłuszcz). Wszystko po to, by odciążyć procesy trawienne, a jednocześnie maksymalnie podnieść produktywność meta­bolizmu.

Bardzo nadszarpniętą w chorobach trawiennych kondycję bioflory organizmu wspomaga dodatek prebiotyków MOS i FOS. Ten tajemniczy duet to frakcje mannooligosacha­rydów oraz fruktooligosacharydów pomagające odbudować mikroflorę jelitową.

Gussto przyzwyczaiło już swoich odbiorców do zrów­noważonej ceny swoich produktów. Nie inaczej jest przy nowej ofercie. Zrównoważona cena w stosunku do najwyższej jakości produktu czyni Gussto dobrym „narzędziem” dietoterapii dla chorych kotów.

Materiał sponsorowany

Wyłączny dystrybutor w Polsce:
Petro International sp. z o.o.
KUP ONLINE:
www.naturalniedlazwierzat.pl

Przeczytaj również

Zostaw komentarz