fbpx

Psia walizka

Czas czytania: 2 minuty

Przygotowując się do wakacji z psem, sporządźcie listę rzeczy, które są niezbędne i tych które ułatwią ten wakacyjny czas. Na co musicie zwrócić uwagę, pakując psią walizkę?

Adresówka

Może się również zdarzyć, że pies wystraszy się czegoś w nowym miejscu i zwyczajnie ucieknie. Wówczas najbardziej pomocna okaże się tak zwana adresówka z imie­niem psa i kontaktem do nas. Jeśli pies zgubi się w obcym miejscu, macie szansę, że ktoś go znajdzie i do Was zadzwoni. Zwróćcie uwagę, aby mocowanie adresówki było dobrze wykonane, żeby pies jej nie zgubił. Adresówki zamówicie przez internet lub kupicie w sklepach zoologicznych. Grawer wykonują na miejscu, w cią­gu dwóch minut..

Nadajnik GPS

Coraz popularniejsze w czasie wyjazdów staje się stosowanie nadajnika GPS wpiętego do obroży. Nie jest to must have, ale może się okazać przydatnym gadżetem, jeśli nasz pupil postanowi wybrać się na samotny spacer. Dzięki nadajnikowi szybko namierzycie uciekiniera na telefonie. Wybierając nadajnik GPS, warto zwrócić uwagę na jego zasięg.

Książeczka zdrowia i paszport

Książeczka zdrowia to konieczność. Zawiera wszyst­kie informacje o szczepieniach. W końcu nigdy nie wiadomo, co się wydarzy w trakcie wyjazdu. Obecnie większość ośrodków wymaga aktualnej książeczki szczepień, na wypadek gdyby pies kogoś ugryzł. Książeczka zdrowia przyda się, jeśli coś przytrafi się naszemu zwierzakowi. Jeżeli planujcie wyjazd za granicę, musicie zabrać paszport dla psa. By go wyrobić, zwierzę musi mieć chip, kom­plet szczepień i powinniście je odrobaczyć.

Kontakt do Waszego weterynarza i do lecznicy w miejscu wakacji

Pamiętajcie o zabraniu kontaktu do Waszego wete­rynarza. Obecnie sporo informacji weterynarze mają w swoich systemach i w nagłej sytuacji rozmowa telefoniczna między weterynarzami może przyspieszyć udzielenie pomocy naszemu zwierzakowi. Przed wyjazdem warto też zapisać sobie kontakt do lecznicy znajdującej się w pobliżu miejsca Waszego wypoczynku.

Apteczka

W razie nagłych sytuacji czy wypadków niezbędna okaże się apteczka. Odkażenie czy zabezpieczenie rany przed wizytą u weterynarza ulży w cierpieniu naszemu pupilowi. Jeżeli Wasz pies przyjmuje leki, to należy je zabrać w odpowied­niej ilości.

Miski

Zabierzcie dwie miski – na jedzenie i na wodę. Mogą to być miski, których używacie na co dzień, ale na rynku dostępnych jest też mnóstwo składanych misek turystycznych, które zajmują mało miejsca w bagażu. Dodatkowo łatwiej je spakować na wyprawę czy nawet do restauracji. Pamiętajcie, że nie we wszystkich miejscach przyja­znych psom mają dla nich miski.

Woda butelkowana

W trakcie dłuższej podróży róbcie postoje ze względu na zwierzaka. Nie w każdym miejscu, w którym się zatrzymacie, będzie dostęp do bieżącej wody, weźcie ze sobą wodę butelko­waną. To proste i wygodne rozwiązanie. Wodę dla psa zabierajcie ze sobą również na dłuższe spacery czy na leżakowanie nad morzem. Musicie zapewnić psu możliwość napicia się zawsze, gdy tego potrzebuje.

autor: Izabela Misiak

Wszystkie potrzebne rzeczy do psiej walizki znajdziesz w letnim wydaniu Pets Style – czytaj więcej

Przeczytaj również

Zostaw komentarz