fbpx

Przez żołądek do zdrowia seniora!

Czas czytania: 2 minuty

Wydaje Ci się, że Twój pupil jeszcze wczoraj był wesołym szczeniakiem? Te cudowne wspomnienia zostaną z Wami na zawsze, czas jednak zrozumieć, że minęło kilka lat. Twój czworonóg stał się seniorem! Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by jesień psiego życia była zdrowa i pełna radości. Podstawą jest odpowiednie żywienie!

Starsze psy potrzebują karmy najwyższej jakości, która zapewni im wszystkie niezbędne składniki. Z myślą o takich czworonogach powstały karmy GOSBI Exclusive Senior, Exclusive i Exclusive Grain Free Senior. Marka GOSBI gwarantuje naturalne oraz świeże składniki od lokalnych dostawców. W ich produktach mięso to mięso, bez produktów ubocznych, konserwantów oraz barwników!

Jako opiekun seniora pamiętaj, że zapotrzebowanie psa na białko rośnie wraz z wiekiem. Wbrew wcześniejszym poglądom zdrowe psy nie potrzebują jego ograniczania. Szacuje się nawet, że niektóre osobniki wymagają aż 50% białka więcej niż w młodości, by utrzymać masę mięśniową. W karmie GOSBI dla seniora znajduje się go aż 27%. Niestety układ pokarmowy psiego seniora gorzej wchłania składniki odżywcze, dlatego tak ważna jest m.in. strawność białek, która w przypadku karm GOSBI wynosi ponad 94%. Zdrowemu trawieniu sprzyja także odpowiednia zawartość włókna, które pozytywnie wpływa na florę jelitową, podobnie jak zawarte w karmie prebiotyki.

 

Aż 20% starszych psów cierpi na chorobę zwyrodnieniową stawów. Producent karmy nie zapomniał zatem o tak ważnym wspomaganiu stawów seniora, dlatego w bogatym składzie karmy znajdziemy glukozaminę, chondroitynę oraz kwasy omega-3 oraz omega-6, mające działanie przeciwzapalne. W kontekście profilaktyki chorób stawów ważna jest prawidłowa masa ciała psa, dlatego jeżeli Twój czworonóg ma nadwagę, sięgnij po karmę GOSBI Original Light & Senior, stworzoną z myślą o utrzymaniu prawidłowej masy ciała.

W diecie psów warto stosować zioła, które pozytywnie wpływają na ogólną kondycję organizmu. Marka GOSBI stworzyła formułę Provital (zastosowaną np. w GOSBI Grain Free Senior i w każdej karmie linii Exclusive i Exclusive Grain Free), która zawiera:

  • ekstrakt z mniszka lekarskiego, który działa moczopędnie oraz wspomaga pracę wątroby,
  • ekstrakt z rozmarynu, który działa jak przeciwutleniacz i jest bogaty w żelazo,
  • suszony rumianek, który wspiera procesy trawienne,
  • ekstrakt z oregano o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych.

Podeszły wiek nie oznacza choroby! Zadbaj o potrzeby żywieniowe swojego czworonoga i podaruj mu prawidłowo funkcjonujące stawy, serce oraz układ pokarmowy.

Materiał sponsorowany

Przeczytaj inne artykuły w zimowym wydaniu Pets Style

Przeczytaj również

Zostaw komentarz