Home Aktualności “Kociakowe zestawy ratunkowe” – nowa inicjatywa TOZ
kociakowe zestawy ratunkowe

“Kociakowe zestawy ratunkowe” – nowa inicjatywa TOZ

Projekt “kociakowe zestawy ratunkowe” został stworzony dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie przez Między Wąsami. Celem projektu jest ratowanie kociąt w nagłych sytuacjach. Specjalne zestawy ratunkowe będą dostępne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, pod daszkiem po prawej stronie budynku TOZ. Kociakowe zestawy ratunkowe pomogą tym, którzy muszą zapewnić natychmiastową opiekę kociemu oseskowi, niezależnie od pory dnia czy nocy.

kociakowe zestawy ratunkowe

Jak to działa?

W pojemniku znajdującym się po prawej stronie budynku umieszczono trzy zestawy ratunkowe. Każdy z nich zawiera mleko dla kociąt, akcesoria do karmienia i stymulacji, krótki poradnik z podstawowymi informacjami, kocyki polarowe oraz termofory.

Reklama

Jeśli znajdziesz kociaka w potrzebie i z różnych powodów będziesz musiał zapewnić mu opiekę przez pierwsze godziny lub dni, możesz odebrać jeden z zestawów. Dzięki temu kociak szybko otrzyma niezbędną pomoc, a Ty zyskasz czas na poszukiwanie dalszego wsparcia lub zorganizowanie opieki we własnym zakresie.

W pojemniku znajdziesz również awaryjne mleko dla domów tymczasowych, które można użyć, gdy zapasy mleka się skończą, a nowe zamówienie jeszcze nie dotarło.

kociakowe zestawy ratunkowe

Kociakowe zestawy ratunkowe – ważne informacje

Ważne jest, aby używać zestawów wyłącznie w sytuacjach awaryjnych, aby zawsze były dostępne wtedy, gdy są naprawdę potrzebne. W przypadku malutkich kociąt każda godzina, a czasami minuta, jest na wagę złota. Dlatego TOZ zwraca szczególną uwagę na to, aby nie brać zestawów na zaś.

Źródło zdjęć: Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Szczecinie

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.