Home Aktualności Puppy yoga zakazana we Włoszech
puppy yoga

Puppy yoga zakazana we Włoszech

Włoskie ministerstwo zdrowia podjęło decyzję o wprowadzeniu zakazu prowadzenia zajęć “puppy yoga” w kraju. Decyzja ta została podjęta z powodu narastających obaw dotyczących dobrostanu szczeniąt wykorzystywanych podczas tych ćwiczeń. Według wyjaśnień ministerstwa, zakaz ten był konsekwencją wyników śledztwa przeprowadzonego przez organizacje pozarządowe. Śledztwo potwierdziło obawy dotyczące traktowania zwierząt podczas zajęć.

puppy yoga

Puppy yoga to zajęcia jogi, w których uczestniczą szczeniaki. Zyskały na popularności w ostatnich miesiącach. Pomimo rosnącej popularności, puppy yoga spotkała się z krytyką ze strony wielu ekspertów. Specjaliści wskazywali na brak walorów edukacyjnych takich zajęć oraz ich sprzeczność z ideą jogi, która powinna uczyć życia w zgodzie z naturą.

Reklama

Śledztwo przeprowadzone przez brytyjską telewizję ITV w czerwcu 2023 r. ujawniło, że większość tego typu zajęć nie spełnia podstawowych standardów dbałości o dobrostan zwierząt. Podobne obawy pojawiły się również we Włoszech. To skłoniło tamtejsze ministerstwo zdrowia do wydania komunikatu zabraniającego organizacji zajęć z udziałem szczeniąt.

Decyzja ministerstwa zdrowia była efektem m.in. śledztwa przeprowadzonego przez organizację LNDC Animal Protection, która zajmuje się ochroną praw zwierząt. Wykazano w nim, że szczenięta były traktowane przedmiotowo. Noszone są w plastikowych pudłach lub torbach i pracowały długie godziny bez jedzenia i dostępu do wody.

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.