Home Aktualności Krotoszyn. Ktoś truje psy
zatrucia psów w Krotoszynie

Krotoszyn. Ktoś truje psy

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie (woj. wielkopolskie) alarmuje o przypadkach trucia psów w mieście i okolicach przy użyciu trutek i kawałków mięsa z szkłem oraz białych kulek. Niektóre zwierzęta zmarły. Za tak odrażające czyny grozi kara do pięciu lat więzienia, jednak sprawca wciąż pozostaje nieuchwytny. “Od pewnego czasu dochodzą do nas informacje na temat rozrzucanych trutek i kawałków mięsa (np. ze szkłem), a także białych »kulek« wrzucanych na posesje i w przestrzeni publicznej. Niestety kilka psów zostało śmiertelnie otrutych, w tym jeden przypadek potwierdzony badaniami toksykologicznymi” – informuje wpis na Facebooku schroniska.

Schronisko apeluje o dodatkową ostrożność podczas spacerów z czworonogami. W przypadku wystąpienia alarmujących symptomów, takich jak gwałtowne osłabienie, problemy z poruszaniem się, ślinotok, wymioty czy inne niepokojące zdarzenia, zaleca się niezwłoczne skonsultowanie z weterynarzem. Kluczowe jest przeprowadzenie badań toksykologicznych, aby zidentyfikować truciznę. Do tej pory nikt nie został zatrzymany w związku z tymi zdarzeniami. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, za takie czyny może grozić do pięciu lat pozbawienia wolności.

Reklama

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.