Home Pies Animonda GranCarno Superfoods – zdrowa psia miska. Dlaczego warto sięgać po produkty „superfoods”?

Animonda GranCarno Superfoods – zdrowa psia miska. Dlaczego warto sięgać po produkty „superfoods”?

Podczas oglądania etykiet karm dla psów zdziwiłeś się ilustracjami przedstawiającymi warzywa? Myślisz, że Twój pies potrzebuje jedynie mięsa? Jesteś w błędzie! Dobrej jakości produkty mięsne powinny być podstawą psiej diety, ale bez odpowiednio dobranych warzyw, owoców i ziół jego posiłki nie byłyby pełnowartościowe! Wie o tym marka Animonda, która stworzyła karmy Animonda GranCarno Superfoods! Zainteresowany?

Filozofia marki Animonda

Animonda to marka, która powstała w 1991 roku w Niemczech i od 30 lat tworzy wysokiej jakości karmy dla zwierząt. Znakiem rozpoznawczym ich karm są naturalne surowce zamiast sztucznych aromatów, barwników lub konserwantów. W składzie nie ma także dodatku cukru czy soi.

Reklama

Z czego tworzona jest karma Animonda GranCarno Superfoods?

Mokra karma GranCarno jest wytwarzana wyłącznie ze świeżych składników mięsnych, takich jak serce, płuca czy wątroba. Pamiętaj, że podroby to wartościowe produkty, a ich używanie przez producentów karm jest rozwiązaniem ekologicznym, pozwalającym w pełni wykorzystać surowce powstające podczas uboju zwierząt rzeźnych!

Kolejnymi składnikami są warzywa, owoce oraz zioła zaliczane do grupy żywności „superfoods”, a także wszystkie niezbędne minerały i witaminy!

Dostępne są cztery zdrowe i smakowite warianty:

  • kurczak, szpinak, maliny i pestki dyni;
  • wołowina, burak, jeżyna i mniszek lekarski;
  • jagnięcina, amarantus, żurawina i olej z łososia;
  • indyk, burak, owoce dzikiej róży i olej lniany.

Czym są składniki superfoods?

Superfood to pojęcie, które kilka lat temu stało się modne w dietetyce! Produkty określane w ten sposób zapewniają zwierzętom wysoki poziom jednego lub więcej składników odżywczych, np. przeciwutleniaczy, witamin, błonnika, beta-karotenu, nienasyconych kwasów tłuszczowych czy minerałów. Korzyści płynące z ich spożycia szybko wykorzystano zatem także w komponowaniu posiłków dla zwierząt.

Karmy Animonda GranCarno Superfoods zawierają w swoim składzie:

  • szpinak,
  • pestki dyni,
  • amarantus,
  • maliny,
  • żurawinę,
  • owoce dzikiej róży.

Takie produkty wzmacniają układ immunologiczny, wspomagają proces widzenia oraz pozytywnie wpływają na procesy trawienne Twojego czworonoga.

Znaczenie roślin w diecie psa

W składzie karm Animonda znajduje się duży procent mięsa, ale firma podkreśla zawartość warzyw i owoców. Dlaczego? Psy to zwierzęta wszystkożerne! Oznacza to, że ich przewód pokarmowy nosi cechy mięsożerności oraz roślinożerności. W ich diecie powinny pojawiać się zatem zdrowe i smaczne warzywa, nasiona strączkowe oraz w mniejszych ilościach także owoce czy zioła. Są one źródłem niezbędnych minerałów oraz witamin.

karma Animonda GranCarno

Dlaczego w karmach Animonda GranCarno Superfoods jest tylko jedno źródło białka zwierzęcego?

Wszystko w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo czworonogów! Dzięki zawartości tylko jednego źródła białka pochodzenia zwierzęcego w asortymencie Animonda GranCarno Superfoods każdy opiekun znajdzie coś dla swojego psa, nawet tego wykazujące niepożądane reakcje na niektóre rodzaje mięs! Dzięki temu nawet alergik będzie mógł cieszyć się korzyściami płynącymi ze składników typu superfoods!

Żywienie ma znaczenie! Wybierając wysokiej jakości karmę, inwestujesz w zdrowie swojego czworonożnego przyjaciela.

Polecamy:

Świat marki Animonda Petcare – żywienie kotów  

Jak wybrać karmę dla psa alergika  

Przysmak – najlepsza nagroda dla psa

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.