Home KotDieta kota Animonda – jak zdrowo rozpieszczać psy i koty?

Animonda – jak zdrowo rozpieszczać psy i koty?

Posiłki naszych psów i kotów powinny być pełnoporcjowe, czyli inaczej – prawidłowo zbilansowane. Nie oznacza to wcale, że w ich menu nie mogą znaleźć się smakołyki. Warto jednak zadbać, by urozmaicanie diety psa lub kota było prowadzone zdrowo. Sprawdzamy, co to znaczy, i opowiadamy Wam o nowościach od marki Animonda.

Animonda – karmy dla psów i kotów

Żywienie mieszane – co to jest?

Żywienie mieszane to popularny sposób żywienia psów i kotów. Polega ono na stosowaniu różnych rodzajów karm w menu naszych zwierząt. O diecie mieszanej możesz mówić, jeżeli Twój pupil je zarówno karmę suchą, jak i mokrą lub jeżeli gotujesz dla swojego pupila, ale podajesz mu również gotowe przysmaki. Mieszane żywienie może mieć wiele zalet. Jedną z nich jest przyzwyczajenie podopiecznych do produktów o różnej konsystencji. Jest to ważne, gdy u psa lub kota pojawi się choroba wymagająca podawania konkretnej karmy suchej lub mokrej.

Reklama

Oferta znanej i lubianej przez opiekunów marki Animonda jest szeroka, dlatego możesz wprowadzić do menu pupila ich karmy pełnoporcjowe oraz uzupełniające. Mokre oraz suche!

Animonda karma dla kota

Mokra karma może być podawana naprzemiennie z suchą.

Rozpieszczaj koty na zdrowie

Koty znane są z tego, że nie przepadają za piciem wody ze swoich misek. Możesz stosować miski większe i mniejsze, porcelanowe i szklane, możesz kupować fontanny z płynącą wodą lub rozstawiać pojemniki w większej liczbie miejsc. Jest szansa, że w ten sposób zwiększysz ilość wypijanej przez kota wody. Lepszym sposobem wydaje się jednak zaoferowanie kotu jedzenia i przysmaków, które zawierają w składzie dużo wody.

Marka Animonda oferuje napoje dla kotów – Animonda Carny Drink, a także smakowitą nowość w formie puddingów dla kotów. Takie dodatkowe posiłki zawierają nawet 92% wody, a dla kotów są niezwykle smakowite. W kocich puddingach znajduje się mięso i cenne dla zwierząt podroby, a ich uzupełnieniem jest dodatek składników pochodzenia roślinnego. Jak wygląda taki koci przysmak? Wyobraź sobie mięsny krem do zlizywania. Twój kot pokocha taki posiłek.

 Animonda Carny Drink
Animonda Carny Cat Drink

Do karm uzupełniających dla kotów należy także linia CARNY® DUO Adult. Są to kolejne niezwykłe przysmaki w ofercie marki. Mowa bowiem o dwuwarstwowym musie z dużą zawartością mięsa i ryb. Nazwa DUO zdradza, że przysmak łączy w sobie dwie aromatyczne i smakowite warstwy z kurczaka i tuńczyka o dwóch różnych konsystencjach! Takiej atrakcji nie oprze się żaden mruczek, a ty dostarczysz pupilowi produkt ze świeżych składników, jak np. serca, płuca, mięso, wątroba lub golonka oraz owoce morza. Nie bój się o wartości odżywcze. Wszystko przetwarzane jest szybko i delikatnie, aby zachować jak najwięcej niezbędnych składników i zadbać o zdrowe rozpieszczanie kocich podniebień.

Animonda oferuje kilka karm uzupełniających dla kotów.

Animonda karma dla psa

Nie dla psa kiełbasa – przysmaki dla psów Animonda

Każdy dzień z psem to dzień pełen miłości. Twój pies patrzy na ciebie z uwielbieniem, a Ty chcesz podarować mu coś pysznego w nagrodę. Dla żołądka Twojego psa ludzkie przysmaki, jak kiełbasy, szynki lub czekoladowe słodycze, nie będą dobrym pomysłem. Wręcz odwrotnie! Mogą mu one poważnie zaszkodzić. Sięgaj zatem po bezpieczne rozwiązania. Animonda przygotowała smakowite puddingi również dla psów.

O gustach się nie dyskutuje. A już na pewno nie z psem lub kotem! Znając tę prawdę, specjaliści marki Animonda przygotowali różne warianty tych pysznych dań. Dla psa i kota wybrać może pudding z wołowiną lub kurczakiem.

Co ważne, Animonda Vom Feinsten Snack-Pudding powstaje bez:

  • dodatku cukru,
  • soi,
  • sztucznych konserwantów,
  • barwników.

Wołowina i kurczak to smakowite składniki puddingu marki Animonda dla psów i kotów.

Jak zdrowo urozmaicać dietę psa i kota?

Pudding marki Animonda to karma uzupełniająca. Oznacza to, że można ją podawać jedynie jako urozmaicenie diety. Nie powinna zatem stanowić więcej niż 10% dziennej dawki pokarmowej. Trzymając się określonych przez dietetyków limitów, zapewnisz swojemu zwierzęciu zbilansowaną, ale i urozmaiconą dietę. Marka Animonda przygotowała zalecenia dotyczące stosowania każdego produktu. Zapoznaj się z nimi, by dieta Twojego pupila była prowadzona właściwie bez względu na to, jaki produkt wybierzesz.

Zbilansowana karma może być uzupełniona o smakowite przysmaki.

Karmy uzupełniające – zalety Animonda Vom Feinsten Snack-Pudding

Produkty, które wybierasz dla psa lub kota jako urozmaicenie i uzupełnienie diety, to „tylko” 10% dziennej dawki pokarmowej? To 10% jest bardzo ważne dla Twojego pupila, dlatego karmy uzupełniające powinny być wysokiej jakości. Nie mogą być tylko smaczne, muszą być także zdrowe. Animonda Vom Feinsten Snack-Pudding to:

  • urozmaicenie diety, które zapewnia dodatkową porcję płynu Twojemu pupilowi,
  • przesmaczna nagroda, którą uwielbiają psy i koty,
  • produkt z wyselekcjonowanych składników najwyższej jakości.
Animonda

Urozmaicaj dietę pupila wysokiej jakości przysmakami.

Karmy pełnoporcjowe od marki Animonda

Animonda to nie tylko karmy uzupełniające, czyli wspomniane Animonda Carny Drink czy Animonda Vom Feinsten Snack-Pudding. To także znakomite karmy pełnoporcjowe! Animonda Carny to chrupiąca sucha karma dla kota, zawierająca dużą ilość świeżego kurczaka i wyprodukowana bez dodatku zbóż. Wysoka zawartość świeżego mięsa z mięśni kurczaka sprawia, że posiłek jest zarówno smakowity, jak i lekkostrawny dla delikatnych kocich brzuchów. Suche karmy Animonda Carny to produkty dla kociąt oraz dorosłych kotów. Występują w trzech wariantach smakowych oraz w opakowaniach różnej wielkości. Wybierz 350 g i przekonaj się, że Twój kot będzie chciał, żebyś zamówił 10 kg.

Dla psów idealna może okazać się mokra karma Animonda Vom Feinsten Adult, czyli zbilansowany posiłek w formie pasztetu z drobnymi kawałkami mięsa dla psów w wieku 1–6 lat.

Karma pełnoporcjowa Animonda to produkt, który zapewni Twojemu kotu wszystkie składniki odżywcze.

Podsumowując, Twój pies i kot zasługują na zdrową i pełnoporcjową karmę, którą uzupełnisz o dodatkowe przysmaki. W ofercie marki Animonda jest ich całkiem sporo. Wypróbuj Animonda Vom Feinsten Snack-Pudding lub Animonda Carny Drink dla kotów. Twój pupil będzie szczęśliwy, a jego dieta prawidłowa.

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.