Home Kot Brit Veterinary Diet – premiera 8 nowych receptur karm weterynaryjnych dla psów i kotów

Brit Veterinary Diet – premiera 8 nowych receptur karm weterynaryjnych dla psów i kotów

Do grona diet weterynaryjnych marki Brit dołącza 8 nowych formuł karm suchych dedykowanych psom i kotom wymagającym specjalistycznego żywienia. Sprawdź nową serię karm z linii Brit Veterinary Diet.

Dla kogo nowość od marki Brit?

Nowości rozszerzają dotychczasowe portfolio produktów, stanowiących wsparcie żywieniowe dla zwierząt

Reklama
  • sterylizowanych,
  • cierpiących na alergie,
  • nietolerancje pokarmowe,
  • schorzenia przewodu pokarmowego
  • obarczonych chorobami stresozależnymi.

Jak wspierają organizm karmy z linii Brit Veterinary Diet?

Najnowsze propozycje w gamie produktów Brit Veterinary Diet są nie tylko bezzbożowe, ale także bezglutenowe. Nowatorski kompleks wyselekcjonowanych pre- i probiotyków – ProBiom:

  • wspiera mikroflorę jelit,
  • wspomaga trawienie,
  • przeciwdziała biegunkom,
  • ma pozytywny wpływ na odporność psów i kotów.

Dodatkowo każda z karm zawiera kwasy Omega-3, które zmniejszają odpowiedzi zapalne w organizmie oraz dbają o zdrową okrywę włosową i skórę. Wszystkie formuły są wzbogacone także o taurynę, która ma kluczowe znaczenie dla zdrowego działania serca i narządu wzroku.

Nowości dla zwierząt wymagających żywienia terapeutycznego.

Nowości Brit Veterinary Diet dla psów i kotów

Brit Veterinary Diet Ultra – Hypoallergenic – dostępna w wersji dla psów i kotów
Karma powstała w odpowiedzi na potrzeby zwierząt zmagających się z alergiami. Monoproteinowa, bezglutenowa formuła, nie zawiera zbóż, tłuszczu ani białka z kurczaka. Stworzona została wyłącznie na podstawie hipoalergicznego, smacznego i łatwo przyswajalnego białka z owadów. Źródłem tłuszczu w karmie jest olej kokosowy, bogaty w kwas laurynowy, który pomaga w zwalczaniu bakterii, wirusów, a także grzybów. W związku z tym dieta ma ograniczoną ilość składników, co zmniejsza ryzyko odpowiedzi immunologicznej. Karma jest odpowiednia dla zwierząt borykających się z niepożądanymi reakcjami skórnymi, pokarmowymi oraz atopią. Proponowana dieta pozwala zminimalizować u pacjentów świąd, stany zapalne skóry oraz problematyczne objawy ze strony układu pokarmowego.

Brit Veterinary Diet Gastrointestinal Low-Fat – dostępna w wersji dla psów i kotów
Dieta przeznaczona dla zwierząt z problemami w obrębie układu pokarmowego. Nie zawiera zbóż, protein i tłuszczu z kurczaka. Źródło białka zwierzęcego stanowią: wysokostrawny łosoś i delikatny śledź. Formuła ma ograniczoną zawartość tłuszczu – 7%, co jest kluczową kwestią w przypadku stosowania diety u zwierząt z zaburzeniami trawienia, zapaleniem i zewnątrzwydzielniczną niewydolnością trzustki oraz enteropatią
białkogubną. Karma zawiera także kompleks pre- i probiotyków zmniejszających ryzyko biegunek i wspierające właściwy mikrobiom jelit. Dodatek łusek i nasion babki psylium to źródło włókna wspierającego trawienie i poprawny pasaż jelitowy.

Brit Veterinary Care Sterilised – dostępna w wersji dla psów i kotów
Karma dla zwierząt po zabiegu kastracji/sterylizacji, które często miewają problemy z nadwagą i otyłością. Kluczową rolą diety jest zmniejszenie masy ciała lub jej utrzymanie, co skutecznie wspomaga obniżona zawartość tłuszczu oraz l-karnityna. Dodatek glukozaminy, chondroityny, MSM i małży zielonej wspiera właściwe działanie stawów i układu ruchu. Jest to niezwykle ważne w przypadku zwierząt z wyższą masą ciała. Receptura nie zawiera w składzie dodatku zbóż, mięsa ani tłuszczu z kurczaka. A źródłem białka zwierzęcego jest dehydratyzowany i hydrolizowany łosoś.

Nowości Brit Veterinary Diet dla kotów

Brit Veterinary Diet Calm & Stress Relief – dostępna w wersji dla kotów
Formuła stworzona z myślą o czworonogach, które borykają się z problemami zdrowotnymi spowodowanymi zbyt wysokim poziomem stresu. Bezzbożowa i bezglutenowa receptura stworzona jest na bazie smacznego łososia i hydrolizowanego białka drobiowego. Karma ma za zadanie po pierwsze wspierać stan uspokojenia, a także obniżać poziom stresu. Dodatkowo dzięki dodatkom obniżającym pH moczu pozytywnie wpływa na prewencję tworzenia się kamieni struwitowych i skutecznie zmniejsza ryzyko namnażania się szkodliwych bakterii w drogach moczowych.

Nowości Brit Veterinary Diet dla psów

Brit Veterinary Care Veg High Fibre – dostępna w wersji dla psów
Karma uzupełniająca stworzona wyłącznie na podstawie protein roślinnych. Receptura nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego, a zawartym w niej źródłem białka jest groszek i soczewica. Dzięki wyjątkowej formule produkt doskonale sprawdza się jako uzupełnienie diety dla psów cierpiących na nadwagę. Natomiast odpowiednia zawartość wysokiej jakości włókna pochodzącego m.in. z łusek i nasion babki psylium, ma działanie terapeutyczne u zwierząt z włóknozależnymi zaburzeniami pracy jelit.

Karmy pełnoporcjowe Brit VD dla psów są oferowane w gramaturach: 400 g, 2 kg i 12 kg, natomiast dla kotów odpowiednio: 400 g, 2 kg i 5 kg. Karmę uzupełniającą Brit VD Veg High Fibre można zakupić w opakowaniach 400 g i 2 kg.


O marce Brit

Linia weterynaryjnych karm Brit Veterinary Diet stanowi rezultat działań opartych na rzetelnej wiedzy i doświadczeniu fachowców, którzy przez lata pracowali nad stworzeniem idealnych receptur. Celem przyświecającym poszukiwaniu najlepszych rozwiązań było stworzenie bezpiecznej alternatywy żywieniowej dla czworonożnych podopiecznych gabinetów weterynaryjnych. Stale poszerzany asortyment stanowi pomoc w dbałości o zdrowie zwierząt borykających się z różnymi problemami zdrowotnymi. Receptury karm weterynaryjnych Brit nie zawierają żadnych najbardziej powszechnych składników alergizujących. Składy zawierają w sobie składniki funkcyjne, takie jak: probiotyki, bioaktywne witaminy oraz składniki bogate w DHA i EPA dla poprawy wartości odżywczej karm.


Wyłącznym dystrybutorem marki Brit VD na Polskę jest firma Azan.

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.