Home KotDieta kota Gussto Gastro Intestinal, czyli dbamy szczególnie o chore koty

Gussto Gastro Intestinal, czyli dbamy szczególnie o chore koty

Każdy opiekun kota wie, jak bardzo frustrujące jest życie z chorym zwierzęciem. Tak dla nas, jak i dla niego. W takiej sytuacji szukamy pomocy, by ulżyć mu w cierpieniu, jak najdłuższej mieć go przy sobie i cieszyć się wspólnym, szczęśliwym życiem.

Dietoterapia

Dopuszczamy wszelkie możliwości, by wyleczyć kota. Często są to długotrwałe, kosztowne terapie i zabiegi. Nie zawsze pamiętamy, że w przebiegu i leczeniu każdej choroby nieoceniona jest dietoterapia. Tak, dietą również możemy leczyć, wykorzystujmy więc tę możliwość.

Reklama

Jest wiele chorób, które dają się wyleczyć wyłącznie dietą. Należą do nich:

 • cukrzyca,
 • alergie pokarmowe,
 • nietolerancje pokarmowe,
 • niektóre choroby układu moczowego, jak kamica,
 • i wiele innych schorzeń.

Wielu doświadczonych opiekunów i dietetyków poleca komponowanie indywidualnych diet opracowanych na podstawie konkretnych danych i parametrów kota. Jest to rozwiązanie na pewno dobre.

Co jednak, jeśli nie jesteśmy znawcami i nie zdobyliśmy jeszcze doświadczenia? Nowe i łatwiejsze rozwiązania oferuje nam marka Gussto, która na polski rynek wprowadza karmy przeznaczone dla kotów chorych.

Gussto Gastro Intestinal – na schorzenia układu pokarmowego

Dietę w każdej chorobie układu pokarmowego, bez względu na to, czy niedomaga trzustka, wątroba lub żołądek, czy jelita, powinna charakteryzować lekkostrawność. To, co najłatwiej trawi kot, czyli drapieżnik, mięsożerca, to mięso i wszelkie tkanki pochodzenia zwierzęcego.

Dietę w każdej chorobie układu pokarmowego powinna
charakteryzować lekkostrawność.

Pokarm roślinny jest bogaty w węglowodany, również błonnik. Błonnik to niestrawny składnik produktów pochodzenia roślinnego i mięsożercy nie dostarczają go do organizmu w warunkach naturalnych. Koty z problemami trawiennymi powinny być karmione żywnością, która nie obciąża układu trawienia. Zatem czym? Oczywiście mięsem.

Spójrzmy na skład Gussto Gastro Intestinal:

 • 65% – indyk (mięso, podroby),
 • 27,6% – wywar własny z mięsa,
 • 3% – dynia,
 • 2% – marchew,
 • 1,1% – minerały,
 • 1% – olej z łososia,
 • 0,1% – babka jajowata,
 • 0,1% – MOS,
 • 0,1% – FOS.

Zasadniczym składnikiem jest mięso, podroby oraz tłuszcz zwierzęcy. Mięso indyka jest zaliczane do gatunków białych. To bardzo dobrej jakości, pełnowartościowe białko, z kompletem aminokwasów w odpowiednich ilościach i proporcjach. Mięso indyka jest tym bardziej lekkostrawne, gdyż zawiera niewielkie ilości tłuszczu śródtkankowego.

Biorąc to pod uwagę, producent zgodnie z wymaganiami żywieniowymi kota dotłuścił posiłek, używając do tego celu najlepszego dla mięsożerców tłuszczu: oleju rybnego. Olej ten jest bogaty w kwasy tłuszczowe nienasycone omega-3, które pomagają złagodzić procesy zapalne/alergiczne i usprawniają leczenie.

Gussto to dobre „narzędziem” dietoterapii dla chorych kotów.

W produkcji Gussto Gastro Intestinal wykorzystano jedno źródła białka zwierzęcego, co kwalifikuje formułę, jako posiłek diety eliminacyjnej w sytuacji nietolerancji pokarmowych i alergii. Dodatek babki jajowatej ma pomagać w wypadku przewlekłych biegunek i luźnych stolców, gdyż jej łuski mają właściwości higroskopijne, czyli zdolność do wchłaniania wilgoci lub wiązania się z wodą.

Przy opracowywaniu receptury Gussto Gastro Intestinal pracował sztab specjalistów: hodowców, dietetyków, lekarzy weterynarii, którzy zadbali o balans elektrolitów w karmie i prawidłowe parametry odżywcze formuły (białko, tłuszcz). Wszystko po to, by odciążyć procesy trawienne, a jednocześnie maksymalnie podnieść produktywność metabolizmu.

Bardzo nadszarpniętą w chorobach trawiennych kondycję bioflory organizmu wspomaga dodatek prebiotyków MOS i FOS. Ten tajemniczy duet to frakcje mannooligosacharydów oraz fruktooligosacharydów pomagające odbudować mikroflorę jelitową.

Gussto przyzwyczaiło już swoich odbiorców do zrównoważonej ceny swoich produktów. Nie inaczej jest przy nowej ofercie. Zrównoważona cena w stosunku do najwyższej jakości produktu czyni Gussto dobrym „narzędziem” dietoterapii dla chorych kotów.

Polecamy

Gussto – karmy mokre dla kota

Gussto Renal w trosce o zdrowie nerek Twojego kota

Gussto – co powinna zawierać karma mokra dla kota

Wyłączny dystrybutor w Polsce:
Petro International sp. z o.o.
KUP ONLINE:
www.naturalniedlazwierzat.pl

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.