Home KotDieta kota Gussto – karmy mokre dla kota

Gussto – karmy mokre dla kota

Mokre karmy dla kotów dość długo stały w cieniu produktów suchych, traktowane jako urozmaicenie diety pupila lub przekąska. Marka Gussto tworzy jednak wysokiej jakości pełnoporcjowe karmy mokre, które można stosować samodzielnie! Jakie zalety ma żywienie kota tylko wilgotnymi produktami?

Karmy wilgotne, czyli jakie?

Karmy dla zwierząt domowych pod względem zawartości wody dzieli się na:

Reklama
 • suche,
 • półwilgotne,
 • wilgotne.

Karmy wilgotne (mokre) charakteryzują się wysoką zawartością wody. W produktach marki Gussto wilgotność wynosi aż 79–80%. Wśród produktów wilgotnych wyróżnia się pasztety, kawałki w sosie i kawałki w galarecie. Zawierają one zazwyczaj dużą ilość mięsa, co skutkuje wyższym poziomem białka i tłuszczu oraz niskim poziomem węglowodanów w porównaniu z karmą suchą. Jest to świetna opcja dla zwierząt, które wymagają diety o wyższej zawartości białka i niższej zawartości węglowodanów.

Czy każdy kot lubi mokrą karmę?

Zastanawiasz się, czy Twój pupil polubi mokre produkty? Marka Gussto stworzyła karmy w szerokiej gamie smaków, a małe opakowania umożliwiają łatwy zakup kilku wariantów smakowych! Dzięki temu szybko znajdziesz karmę, która podbije serce nawet najbardziej wybrednego kociaka. Co ważne, karmy mokre są bardziej smakowite i aromatyczne niż suche krokieciki, dlatego sprawdzają się także u osobników z osłabionym apetytem lub zaburzeniami węchu, które wpływają na ilość spożywanej karmy!

Czy mokra karma zaspokaja wszystkie potrzeby kotów?

Wybierając karmę wilgotną, zwróć uwagę, czy jest ona opisana jako pełnoporcjowa, czy jako uzupełniająca. Marka Gussto tworzy pełnoporcjowe i kompletne karmy wilgotne, które zaspokajają wszystkie potrzeby dorosłego kota. Zawierają one w składzie niezbędne ilości białka, tłuszczy, węglowodanów, witamin i minerałów. Wzbogacone zostały również o oleje rybne (w linii weterynaryjnej), olej z ostropestu czy żurawinę. Karmy uzupełniające traktuj natomiast jako przekąski i pamiętaj, że nie powinny stanowić więcej niż około 10% dziennej diety Twojego pupila!

Wybierając karmę wilgotną, zwróć uwagę, czy jest ona opisana
jako pełnoporcjowa, czy jako uzupełniająca.

Mokre karmy a nawodnienie organizmu

Koty to zwierzęta znane z tego, że nie lubią pić stojącej wody, która znajduje się w standardowych miseczkach! Jako opiekun możesz próbować zmienić miski na większe czy wykonane z innego rodzaju tworzywa (np. ceramiczne) lub zainwestować w produkty typu fontanny. Takie zabiegi w niektórych przypadkach zwiększają spożycie wody u kotów nawet o 50%!

Ilość wypijanej przez kota wody zależy jednak od wielu czynników. Wpływ ma:

 • wiek kota,
 • stan zdrowia,
 • stan fizjologiczny (np. laktacja),
 • temperatura otoczenia,
 • aktywność fizyczna,
 • rodzaj spożywanej karmy.

Zwróć uwagę, że koty jedzące tylko suchą karmę, która zawiera w składzie do 10% wody, powinny regularnie opróżniać swoje miski z wodą! Mokre karmy są tymczasem w stanie dostarczyć Twojemu pupilowi nawet do pół litra wody dziennie! Jest różnica, prawda? Oczywiście wilgotne jedzenie nie zastępuje picia wody, ale znacząco wpływa na ogólny stan nawodnienia organizmu Twojego zwierzęcia.

Mokre karmy są w stanie dostarczyć Twojemu kotu
nawet do pół litra wody dziennie!

Jaką karmę wybrać dla kota z zaparciami?

Jednym z czynników powodujących zaparcia u kotów jest odwodnienie, które bywa spowodowane:

 • chorobą (np. biegunkami),
 • niską zawartością wody w diecie,
 • lekami.

Wilgotne produkty zapewniają dużą ilość wody, dlatego bywają zalecane u zwierząt mających skłonność do zaparć!

Mokra karma na specjalne wymagania żywieniowe

Marka Gussto to nie tylko pełnoporcjowe i kompletne karmy dla zdrowych, dorosłych kotów! Wśród produktów Gussto znajduje się linia weterynaryjna, która zapewnia realizację zapotrzebowania żywieniowego u osobników ze specjalnymi wymaganiami.

Są to wilgotne karmy dla kotów z:

 • wrażliwymi jelitami,
 • zaburzeniami pracy nerek,
 • nawracającymi chorobami dróg moczowych.

Mokre karmy superpremium, które oferuje marka Gussto, to najwyższej jakości produkty dla kotów! Ty i Twój kot nie potrzebujecie właściwie niczego więcej!

Marka Gussto to nie tylko pełnoporcjowe i kompletne karmy
dla zdrowych, dorosłych kotów!

Polecamy

Gussto Renal w trosce o zdrowie nerek Twojego kota

Gussto Gastro Intestinal, czyli dbamy szczególnie o chore koty

Gussto – co powinna zawierać karma mokra dla kota

Wyłączny dystrybutor w Polsce:
Petro International sp. z o.o.
KUP ONLINE:
www.naturalniedlazwierzat.pl

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.