Home Pies Happy Dog – karma uzupełniająca dla psa

Happy Dog – karma uzupełniająca dla psa

Urozmaicanie diety psa to ważna kwestia. Każdy opiekun powinien wiedzieć, jak zbilansować dietę swojego pupila oraz które produkty mogą być zdrowym i smakowitym uzupełnieniem psiego menu. Przedstawiamy mokre karmy uzupełniające dla psa Happy Dog Pur.

Czym jest karma uzupełniająca dla psa?

Karmy dla psów dzieli się na pełnoporcjowe oraz uzupełniające. Definicja karmy pełnoporcjowej mówi, że są to produkty, które zapewniają psom wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Karmy uzupełniające dla psa to natomiast różnego rodzaju przysmaki. Mogą one przyjmować formę ciasteczek, batoników dla psa lub smakowitych puszek wypełnionych w stu procentach produktami pochodzenia zwierzęcego (mięsem i podrobami), jak Happy Dog Pur.

Reklama

Jak urozmaicać dietę psa?

Jeżeli stosujesz u swojego psa pełnoporcjową karmę, nie są mu potrzebne suplementy witaminowo-mineralne. Możesz jednak rozpieszczać swojego pupila i urozmaicać jego menu. Takie dodatki nie powinny jednak przekraczać 10% dziennej dawki kalorii. Pod pojęciem urozmaicania psiego menu kryją się zarówno przysmaki dla psów w formie ciasteczek, jak i surowe owoce, np. truskawki, czy porcja smakowitego mięsa i podrobów z puszek Happy Dog.

Karmy uzupełniające dla psa nie powinny przekraczać 10% dziennej dawki kalorii.

Urozmaicanie diety psa karmą mokrą, taką jak Happy Dog Pur, może okazać się przydatne, gdy Twój pies jako główne posiłki otrzymuje pełnoporcjową karmę suchą. Dlaczego? Podając mu mokre jedzenie, przyzwyczajasz go także do takiej konsystencji pokarmu. W przyszłości, gdy zajdzie taka konieczność wynikająca np. ze stanu zdrowia zwierzaka, Twój pupil nie powinien mieć problemu z przejściem z karmy suchej na mokrą.

Karma uzupełniająca dla psa – jak ją rozpoznać?

Karma uzupełniająca nie może być podstawą diety zwierząt. Nie są to produkty zbilansowane pod względem wszystkich składników odżywczych. Skąd masz wiedzieć, że dana karma jest uzupełniająca? Taką informację znajdziesz na opakowaniu. Producenci karm dla psów i kotów powinni przestrzegać tzw. Kodeksu dobrej praktyki znakowania karmy dla zwierząt domowych, który tworzony jest przez Europejską Federację Przemysłu Żywieniowego Zwierząt Domowych (FEDIAF). Według tego kodeksu każda karma powinna zawierać oznaczenie, czy jest karmą pełnoporcjową, czy uzupełniającą.

Marka Happy Dog przestrzega takich dobrych praktyk, dlatego oznakowanie na puszce uchroni Cię przed pomyłką. Zawartość opakowania Happy Dog Pur to 100% składników pochodzenia zwierzęcego (mięsa oraz podrobów). Do wyboru masz różne smaki:

 • łososia,
 • kozinę,
 • kangura,
 • bawoła,
 • indyka,
 • strusia,
 • wołowinę,
 • jagnięcinę,
 • kaczkę.

Produkty Happy Dog Pur występują w wielu smakach.

Mokra karma uzupełniająca dla psa – co warto wiedzieć?

Przyjrzyjmy się karmie z jagnięciną. Mokra karma Happy Dog Lamm Pur dla psów jest produkowana wyłącznie z jagnięciny ze świeżego uboju, bez soi, dodatków roślinnych, barwników i konserwantów. Lamm Pur, mokra karma dla psów, zawiera tylko jedno źródło białka i z tego powodu nadaje się szczególnie dobrze do rozpieszczania psiaków cierpiących na nietolerancje lub alergie pokarmowe. Karma z całkowicie bezpiecznego dla nich mięsa oraz podrobów to doskonała forma urozmaicania menu alergika.

Kiedy sięgnąć po egzotyczne mięsa z linii Happy Dog Pur?

Karmy uzupełniające dla psa Happy Dog Pur zawierają mięso oraz podroby strusia, kangura, kozy czy bawoła. Tak jak wspomnieliśmy, może to być doskonały wybór dla psich alergików. Każdy pies chce być nagradzany, a każdy opiekun chce rozpieszczać pupila. Część psów uczulonych np. na kurczaka reaguje krzyżowo na inne rodzaje drobiu, a psy z alergią na jagnięcinę najprawdopodobniej nie będą mogły jeść np. baraniny. W takiej sytuacji warto wypróbować produkty z egzotycznymi i nietypowymi źródłami białka zwierzęcego.

Egzotyczne rodzaje mięs nadają się jako urozmaicenie diety psa alergika.

Czy dobrze żywisz swojego psa?

Jeżeli masz wątpliwości, czy Twój pupil otrzymuje wszystko, czego potrzebuje, przyjrzyj się mu. Fizjologicznym potwierdzeniem zbilansowanej diety (bez względu na rodzaj karmy) będą:

 • regularne i prawidłowo uformowane stolce,
 • zdrowy wygląd skóry i sierści,
 • poziom energii Twojego psa.

Dobrze dobrana dawka kalorii pozwala także na utrzymanie prawidłowej wagi oraz kondycji psa.

Rozpieszczanie psa i urozmaicanie jego diety powinny obejmować odpowiednią ilość zdrowych produktów. Marka Happy Dog oferuje karmy uzupełniające dla psa z linii Pur dla tych, dla których liczy się maksymalnie prosty skład i niesamowity smak. Produkty tej marki możesz dopasować do stanu zdrowia Twoich zwierząt, a dodatkowo możesz mieć pewność, że powstają z najlepszych składników.

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.