Home Pies I’m different – hipoalergiczne przysmaki dla psa

I’m different – hipoalergiczne przysmaki dla psa

Przysmaki dla psa są ważne! Nie oszukujmy się, bez smaczków byłoby trochę nudno! Nagradzanie naszych psów sprawia nam ogromną przyjemność. Pomaga nam nie tylko w szkoleniu, ale i w nawiązywaniu więzi z pupilami. Nie wszystkie smakołyki są jednak zdrowe i bezpieczne dla każdego psa. Co zrobić, gdy ma się w domu psa alergika? Jak wybrać hipoalergiczne przysmaki dla psa? Przedstawiamy monobiałkową ofertę marki I’m different.

Czy istnieją hipoalergiczne przysmaki dla psa?

I tak, i nie! Niepożądane reakcje na pokarm to bardzo indywidualna kwestia. Psy mogą reagować na kurczaka, wołowinę, indyka lub kukurydzę czy marchewkę. Przekąski dla psa z jagnięciną będą bezpieczne dla jednego czworonoga, a u innego – uczulonego na ten rodzaj mięsa – mogą wywołać objawy alergii. Nie można zatem kierować się jedynie tym, że jakieś produkty dla psa są oznaczone jako hipoalergiczne lub przeznaczone dla wrażliwych psich brzuchów. Potrzebna jest właściwa diagnostyka i identyfikacja konkretnych białek uczulających czworonoga.

Reklama

Dieta psa musi zostać dobrana do jego specyficznych potrzeb.

Jak zdiagnozować alergię lub nietolerancję pokarmową u psa?

Niepożądane reakcje na pokarm dzielimy na alergie i nietolerancje pokarmowe. Oba problemy mają podobne objawy, ale różnią się mechanizmem powstawania. Objawy alergii to m.in. świąd, biegunki, wzdęcia oraz wymioty. Obserwując pupila, zauważysz, że częściej wylizuje sierść, dłużej tarza się w trawie lub często ociera się o meble. W skrajnych przypadkach zwierzę nie jest w stanie normalnie funkcjonować z powodu znaczącego nasilenia świądu. Nie bagatelizuj takich objawów i pomóż swojemu psu, decydując się na diagnostykę alergii w gabinecie weterynaryjnym.

Diagnostyka niepożądanych reakcji na pokarm opiera się na wprowadzeniu diety eliminacyjnej. Lekarz weterynarii może zaproponować podawanie psu specjalistycznej karmy z białkiem hydrolizowanym lub diety domowej bazującej na nowym dla psa źródle białka i węglowodanów. Taka dieta musi trwać 8–12 tygodni. Jeżeli w tym czasie objawy związane z alergią lub nietolerancją ustąpią, zaleca się przeprowadzenie prób prowokacyjnych. Polegają one na podawaniu psu pojedynczych produktów z innym rodzajem białka co kilka lub kilkanaście dni, by ocenić, który powoduje niepożądane reakcje, a który jest dla psa bezpieczny. Jest to dość żmudny proces, ale dzięki niemu dokładnie poznasz potrzeby swojego pupila.

Smakołyki I’m different są bezglutenowe i bezzbożowe,

Jak wybrać przysmaki hipoalergiczne dla psa?

Wiedząc, że pies cierpi z powodu niepożądanych reakcji na pokarm, musisz ostrożniej dobierać karmy. Podobnie jest ze wszystkimi smaczkami – zawsze zwracaj uwagę na skład. Produkty, które będą bezpieczne dla Twojego psa, nie mogą zawierać alergenów, które zidentyfikowałeś podczas prób prowokacyjnych. Przekąski, które okazują się najbezpieczniejsze dla psich alergików, to te w stu procentach warzywne, suszone kawałki mięsa lub smakołyki dla psów zawierające tylko jedno źródło białka zwierzęcego, jak I’m different. Co wyróżnia te ostatnie?

Hipoalergiczne przysmaki dla psa – monobiałkowe smaczki I’m different

I’m different – liofilizowane smakołyki dla psa – są wyjątkowe pod kilkoma względami. Po pierwsze są właśnie liofilizowane. Liofilizacja to unikalny proces polegający na tzw. suszeniu na zimno. Dzięki temu procesowi przysmaki dla psa I’m different zachowują cały smak i naturalne składniki odżywcze danego rodzaju mięsa oraz owoców i warzyw. Są to zatem naprawdę zdrowe przysmaki dla psa, które równocześnie zachwycają psie podniebienia swoją smakowitością. Liofilizowane smakołyki dla psów nadają się nawet dla bardzo wybrednego pupila.

Po drugie smakołyki I’m different są bezglutenowe i bezzbożowe, dlatego nadają się dla psów reagujących np. na kukurydzę, pszenicę lub ryż. Po trzecie są monobiałkowe. Do wyboru masz skład bazujący na:

Który produkt pokocha Twój pies? Wszystkie przekąski są bardzo smakowite, ale jeżeli Twój pies jest alergikiem, wybierz smaczki składające się z mięsa, które jest dla Twojego psa bezpieczne. Możesz też wybrać taki rodzaj mięsa, którego Twój pupil jeszcze nie próbował. W ten sposób minimalizujesz ryzyko niepożądanych reakcji na pokarm.

Przysmaki I’m different dla psa – zioła, owoce, warzywa

Przekąski I’m different składają się w 90–95 procentach ze składników pochodzenia zwierzęcego. Co stanowi pozostałe kilka procent? To dodające smaku zioła oraz mieszanka ekstraktu z suszonych owoców (ekstrakt z pestek winogron, dzikiej jagody, dzika borówka, żurawina, wiśnia, suszona śliwka, pestki maliny, truskawka). Owoce i warzywa to doskonałe składniki smaczków dla psów.

W żywieniu niektórych psów sprawdzają się mniej popularne rodzaje mięsa.

Hipoalergiczne przysmaki dla psa I`m different nagrodzone Diamentem Zoologii

Smakołyki dla psa I`m different otrzymały certyfikat Diamenty Zoologii. Jest to nagroda przyznawana przez ekspertów dla produktów wyróżniających się najwyższą jakością. A oceniająca je lekarz weterynarii Dagmara Mieszkis-Święcichowska opisała je tak: “Nigdy nie byłam zwolennikiem gotowych przysmaków, ale tym razem muszę przyznać, że I’m different pozytywnie mnie zaskoczył. Z pewnością dużym atutem jest postać liofilizowana przysmaków. Liofilizacja pozwala zachować smak, aromat i wartości odżywcze na długo. Taką smakowitą, zdrową przekąskę można zabrać ze sobą wszędzie i nagrodzić nią pupila, choćby za dobre zachowanie czy wykonanie komendy. W składzie samo mięso, produkty dostępne w kilku wariantach smakowych. Przysmaki pakowane w poręczne opakowania. Polecam!!!

Smakołyki dla psów – ile podawać?

W paczce smaczków marki I’m different znajduje się ponad 80 smacznych kawałeczków do nagradzania psa. Pamiętaj jednak, że przekąski to tylko przekąski. Mają zatem stanowić uzupełnienie diety psa, a nie jej podstawę. Podawanie ich w zbyt dużej ilości sprawi, że dieta Twojego psa będzie niezbilansowana. Postaraj się zatem, by kuszące smakołyki I’m different nie stanowiły więcej niż 10% dziennej dawki pokarmowej czworonoga. Odpowiednio dawkowane i dobrane przekąski sprawią, że Twój pies będzie w idealnej kondycji i oboje zapomnicie o przykrych dolegliwościach charakterystycznych dla alergii.

Przysmaki dla psów wypełniają sklepowe półki. Trudno wśród nich wybrać to, co wartościowe, zdrowie i bezpieczne dla psa mierzącego się z objawami alergii. Wiesz już jednak, że jest marka I’m different i monobiałkowe smakołyki z ciekawymi i wciąż mało popularnymi rodzajami mięsa, jak np. jesiotr lub perliczka. Takie składniki sprawiają, że przekąski są bezpieczne dla wielu psich brzuszków. Nawet tych najbardziej delikatnych! Pamiętaj jednak, że dieta zawsze musi być dobrana do indywidualnych potrzeb Twojego psa.

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.