Home Pies Hotel dla psów – zasady wyboru i udanego pobytu

Hotel dla psów – zasady wyboru i udanego pobytu

Urlop? Delegacja? A może zaplanowany pobyt w szpitalu? Istnieje wiele sytuacji, w których Twój ukochany pies nie może Ci towarzyszyć! Szukając dla niego opieki, możesz trafić na oferty hoteli dla psów. Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie, choć nie zawsze słuszne. Niestety niektórzy właściciele takich miejsc uważają, że nie muszą mieć specjalnych kompetencji do prowadzenia hotelu dla psów. Nigdy nie wybieraj takich przypadkowych obiektów. Sprawdź z nami, na co zwrócić uwagę przy wyborze hotelu dla psów.

Hotel dla psów – kto powinien go prowadzić?

Zacznijmy od podstaw. Osoba prowadząca hotel dla psów to serce całego przedsięwzięcia. Jej kompetencje i doświadczenie mają ogromne znaczenie. Podobnie jak prezentowane podejście do zwierząt, a zwłaszcza empatia dla rozstających się z opiekunami psów!

Reklama

Co ważne, hotel dla psów może otworzyć każdy przedsiębiorca. Taka osoba nie musi mieć żadnego kierunkowego wykształcenia. Spotkasz zatem hotele, których właścicielem nie jest ani zootechnik, ani technik weterynarii, ani trener psów. Wciąż może być to jednak psi pasjonata, który ma ogromną wiedzę oraz doświadczenie. Szukaj zatem miejsc prowadzonych przez miłośników zwierząt mających odpowiednie wykształcenie lub mających na swoim koncie liczne szkolenia. Zwracaj także uwagę, jakie osoby są zatrudniane w hotelu i czy mają doświadczenie w pracy z czworonogami.

Warunki domowe czy specjalne kojce?

Szukając hotelu dla psa, spotkasz się z różnymi sposobami ich prowadzenia oraz organizacji przestrzeni i pracy. Istnieją hotele o bardziej domowym klimacie, nie ma w nich kojców i klatek. Niestety te obiekty często nie przyjmują psów z lękiem separacyjnym. Taki czworonóg może zostać zakwaterowany w hotelu, w którym dostępne są kojce, klatki czy wydzielone miejsca dla psów problemowych.

PORADA! Jeżeli Twój pies nie zna ani kojca, ani klatki, to wybór hotelu, który proponuje takie rozwiązanie, nie będzie dobry dla Twojego pupila. Zwierzę najprawdopodobniej przeżyje potężny stres!

Zawsze sprawdzaj, jakie dokładnie warunki panują w danym hotelu dla psów. Obecnie dość dużo psich hoteli reklamuje się opisem „warunki domowe”. Nie jest to jednak sielanka, bo zdarza się, że psy przebywają tam np. w klatkach ustawionych w domu. Dlatego przed zdecydowaniem się na konkretny hotel, warto wybrać się z psem na aklimatyzację i sprawdzić standard miejsca oraz samopoczucie psa w danej placówce.

Jeżeli pupil czuje się w psim hotelu jak u siebie, to pozostaje Wam dobrze się bawić i wypoczywać.

Jakie usługi oferują hotele dla zwierząt?

Przejrzenie już kilku ofert hoteli dla psów sprawia, że można znaleźć spore różnice między poszczególnymi miejscami. Spacery mogą być indywidualne lub grupowe. Różne są także ilość oraz rodzaj zabaw. Niektóre hotele oferują bardziej rozbudowane usługi, np. zatrudniają techników weterynarii, którzy potrafią i mogą podać psu leki, jeżeli zwierzak otrzymuje je przewlekle. W innych możesz zamówić dla pupila masaż relaksacyjny lub niektóre zabiegi pielęgnacyjne. Część palcówek robi również zdjęcia zwierząt i przesyła je opiekunom przebywającym na wyjazdach albo proponuje usługę przygotowywania domowych posiłków.

Zakres usług hoteli dla psów może być bardzo róży.

Hotel dla psów – ABC wyboru

Podsumowując powyższe informacje, jeśli szukasz tymczasowego miejsca pobytu dla swojego psa, zwracaj uwagę na następujące kwestie:

 • kto prowadzi hotel oraz kto w nim pracuje – liczy się doświadczenie w pracy i opiece nad psami;
 • czy można wybrać się w to miejsce z psem na aklimatyzację, czyli zapoznanie z miejscem i z osobą lub osobami, które będą się nim opiekowały podczas pobytu;
 • jakie usługi świadczy dany hotel;
 • jak Twoje zwierzę reaguje na miejsce i osoby.

Dowiedz się, jak wygląda opieka nad czworonogami. Zapytaj o dokładny plan dnia, np. w jakich godzinach odbywają się spacery czy jakie zabawy z psem oferują opiekunowie. Warto dopytać także o pory posiłków dla pupila.

Ważne, aby pies czuł się bezpiecznie i swobodnie w psim hotelu, w końcu to też jego wakacje.

PORADA! Jeżeli pies nie czuje się komfortowo, skorzystajcie z kolejnej aklimatyzacji, aby oswoić psa z nowym miejscem. Jeśli jednak macie jakiekolwiek wątpliwości dotyczące hotelu, koniecznie poszukajcie innego miejsca.

Po czym poznać dobry hotel dla psów?

Profesjonalne podejście właścicieli hotelu można poznać między innymi po tym, że:

 • Aklimatyzacja zwierzęcia w hotelu jest bezpłatna.
 • W przypadku problemów pracownicy hotelu sami proponują kolejną aklimatyzację.
 • Właściciele odmawiają przyjęcia zwierzęcia, dla którego rozłąka z właścicielem może być poważnym problemem i źródłem ogromnego stresu.
 • Pracownicy interesują się Twoim psem i tym, jak spędza czas w domu.
 • Właściciel lub pracownik zbiera dokładny wywiad na temat Twojego psa – planu jego dnia, diety oraz zdrowia.
 • Wszyscy chętnie odpowiadają na Twoje pytania.
 • Załoga zapewnia maksymalny dobrostan psów przyjętych pod opiekę, także podczas Waszej wizyty.
 • Hotel dla psów zapewnia opiekę nad zwierzętami także w nocy.
 • Nikt nie stosuje metod awersyjnych, a więc związanych z przemocą wobec psów.
 • Personel w razie potrzeby umie reagować i udzielać pierwszej pomocy.

Opieka w psim hotelu powinna być nastawiona na komfort i dobrobyt zwierząt.

Jaki hotel dla psów zestresowanych, lękliwych i wrażliwych?

Jeżeli Twój pies jest wycofany, to zwykły hotel może nie spełniać Waszych potrzeb. Takie zwierzę będzie potrzebowało współpracy z behawiorystą. Wybierz zatem hotel dla psów prowadzony przez specjalistę. Tylko taka osoba ma wiedzę z zakresu pracy z psami problemowymi i lękliwymi.

Porada! Pamiętaj, że ze względu na wysoki poziom stresu u Twojego pupila hotel może odmówić przejęcia psa. Nie miej pretensji do takiego miejsca, gdyż często jest to bardzo dobra decyzja, która ma na uwadze zdrowie i dobrostan Twojego czworonoga.

Podsumowując, hotel dla psów hotelowi dla psów nierówny. Miejsce w najlepszych placówkach często trzeba rezerwować ze sporym wyprzedzeniem, ale zawsze warto sprawdzać także nowe miejsca dla psów, gdyż mogą być tworzone przez prawdziwych miłośników zwierząt, którzy dopiero zaczynają przekuwać swoje pasje w pracę. Odwiedź dany hotel w godzinach działania i sprawdź, jak czują się tam czworonogi. Nie ufaj samym zapewnieniom i dopytaj o wszystko, co Cię interesuje.

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.