Home Pies Jak bawić się z psem nad wodą?

Jak bawić się z psem nad wodą?

W cieplejsze dni gry wodne to najlepsza opcja na wspaniałą zabawę. Co możesz zaproponować swojemu ulubieńcowi?

5 wodnych zabaw dla psów

  1. Aportowanie w wodzie – gra przypominająca aportowanie, polegająca na odzyskaniu zabawki, którą wrzucasz do wody. W tę grę możecie bawić się przy samym brzegu lub rzucać zabawkę trochę dalej.
  2. Frisbee – Twój pies radzi już sobie z aportowaniem? Trochę trudniejsze do złapania będzie frisbee. To dobra gra dla psów na poziomie zaawansowanym.
  3. Nurkowanie – Twój pies uwielbia przebywać w wodzie i nurkować? Spróbuj aportowania „tonących” zabawek. Zadaniem Twojego psa będzie skoczenie do wody i zanurkowanie po swoją zdobycz. Pamiętaj, by pierwsze próby odbywały się w płytkiej wodzie. Poświęć też trochę czasu na przygotowanie psa – rozwijanie jego umiejętności i budowanie pewność siebie.
  4. Zraszacz – uruchomienie zraszacza to świetna opcja letniej zabawy. Doskonale sprawdzi się w przypadku psów mniej skłonnych do pływania, a modele zraszaczy, które się poruszają, to najlepsza wersja, jeśli Twój pupil lubi pogoń! Możecie bawić się razem. Biegaj obok zraszacza i zachęcaj swojego psa, by do Ciebie dołączył!
  5. Berek – Ty też lubisz pływać? Pobaw się ze swoim psem w wodnego berka. Zawołaj jego imię, a następnie odpłyń od psa i znów go wezwij. Większość czworonogów wręcz uwielbia bawić się w taką pogoń. Zawsze miej jednak pupila na oku i zadbaj, byście oboje się zbytnio nie zmęczyli. Opcją dla początkujących jest wspólne bieganie wzdłuż brzegu morza lub jeziora.

Zawsze bierz pod uwagę umiejętności swojego psa i pamiętaj o bezpieczeństwie swoim i swojego pupila!

Reklama

autor: lek. wet. Agnieszka Górecka

Polecamy:

Zabawki dla psa

Obroże dla psów

Smycz dla psa

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.