Home Pies Karma dla małych ras psów od marki Empire – bo małe jest wielkie!

Karma dla małych ras psów od marki Empire – bo małe jest wielkie!

Zarówno małe, jak i duże psy to oczka w głowie ich opiekunów. Każdy z nas poszukuje zatem najlepszych sposobów na zadbanie o zdrowie i prawidłowe żywienie swojego czworonożnego przyjaciela. Produkty marki Empire zostały wyróżnione Diamentem Zoologii, czyli certyfikatem dla produktów wyróżniających się jakością oraz dbałością o bezpieczeństwo zwierząt. Starannie opracowana receptura sprawia, że nazwa Empire coraz częściej pojawia się na ustach lekarzy weterynarii oraz opiekunów yorków, maltańczyków i szpiców miniaturowych. Sprawdzamy, dlaczego to właśnie te karmy dla małych ras psów cieszą się popularnością.

Karma dla psów małych ras prosto z Polski

Jednym z najważniejszych atutów karmy marki Empire jest to, że powstaje ona ręcznie w Polsce. Jej składniki pochodzą głównie od lokalnych producentów. Każda karma dla psów małych ras zawiera dziczyznę pochodzącą ze zwierząt hodowanych w naturalny sposób w lasach Lubelszczyzny oraz Podlasia.

Reklama

Na pewno docenisz, że dziczyzna:

 • jest niskokaloryczna,
 • ma mało cholesterolu,
 • jest pozbawiona antybiotyków,
 • nie zawiera sztucznych dodatków.

Dzięki temu, że zwierzęta leśne nie żywią się paszami, lecz wyłącznie naturalnym pożywieniem, bez pestycydów i chemicznych substancji, Twój pupil otrzymuje bezpieczny produkt najwyższej jakości.

Drugim źródłem białka w karmach dla małych ras psów jest jagnięcina. Jest ona często nazywana mięsem dla alergików, a jej bogaty w witaminy skład sprawia, że wspiera prawidłowe funkcjonowanie organizmu dorosłych psów.

Karma sucha dla psa może być zdrowa i smakowita.

W składzie karm dla psów małych ras marki Empire znajdziesz suszone oraz świeże mięso mięśniowe i podroby. Suszone mięso powstaje podczas działania gorącym powietrzem w specjalnych piecach. W recepturach Empire nie ma natomiast mączek mięsno-kostnych czy mięsa mrożonego. Odpowiedni dobór składników oraz metod produkcyjnych sprawia, że karmy są po pierwsze smakowite, po drugie mają dużo walorów odżywczych i są zdrowe dla wszystkich czworonogów.

Karma dla psów małych ras – czyli jakich?

Zdrowie każdego psa ma znaczenie! Karmy Empire skomponowane są zatem tak, by przynieść korzyści psom w różnym wieku oraz różnych ras. Jednocześnie to marka przyjazna opiekunom. Informacje o karmie są przejrzyste, a dodatkowo wiele produktów jest opisanych jako przeznaczone dla konkretnej rasy. Jest to świetne rozwiązanie, ułatwiające wybór odpowiedniej karmy spośród wielu dostępnych obecnie produktów.

Marka przygotowała linie przeznaczone dla konkretnych ras. Wśród nich znajdują się karmy dla psów małych ras, takich jak:

Marka Empire oferuje karmy dla szczeniąt oraz dorosłych psów małych ras.

Ile kalorii ma karma dla małych ras psów marki Empire?

Marka Empire stawia na przejrzystość. Na stronie internetowej opiekunowie znajdą bardzo dużo informacji dotyczących karm dla psów małych ras, a w szczególności ich powstawania, przechowywania, a także badań, jakim są poddawane. Co ważne dla codziennego dawkowania karmy, producent podaje także kaloryczność każdego produktu. Taka wiedza pomoże Ci jeszcze lepiej dopasować ilość karm dla Twojego psa. Oczywiście na opakowaniu znajdziesz sugerowane porcje, ale łatwo i szybko możesz samodzielnie obliczyć dokładne zapotrzebowanie kaloryczne swojego pupila i jeszcze lepiej dostosować wielkość posiłków.

Karmy dla czworonogów małych ras marki Empire mają kaloryczność 3590 kcal/kg.

Energia a białko w karmie dla małych ras psów

Kaloryczność karmy Empire idzie w parze z zawartością białka na poziomie 30,8% dla psów dorosłych oraz ponad 33% w posiłkach dla szczeniaków. Dlaczego? Jest to bardzo istotne, gdyż większa kaloryczność przy standardowej zawartości białka mogłaby spowodować spożycie zbyt małej ilości niezbędnych aminokwasów egzogennych.

Co ważne, kaloryczność karmy dla psów małych ras Empire wynika z dużej zawartości białka oraz tłuszczów i olejów. Węglowodany w tym produkcie pochodzą jedynie z warzyw oraz owoców. Ich zawartość wynosi mniej niż 30%. Brak zbóż oraz ziemniaków sprawia, że karma ma niższy indeks glikemiczny, co pozytywnie wpływa na trawienie Twojego pupila.

W karmie Empire dla psów małych ras nie zawiera kurczaka, soi ani ryżu.

Czy mały pies to wybredny pies, czyli jaka karma dla małych ras psów

Bardzo często o psach małych ras mówi się jako o wybrednych smakoszach. Istnieje rodzaj mitu, że mokra karma dla psa łatwiej skusi czworonoga do zjedzenia posiłku. Tymczasem marka Empire postawiła sobie za cel najwyższą możliwą smakowitość, która skusi nawet największych niejadków. I udało się! Ta sucha karma dla małych psów powstaje na bazie dużej ilości składników pochodzenia zwierzęcego. Mięso jagnięce i dziczyzna słyną z dużej atrakcyjności oraz walorów smakowych. Karmy Empire zawierają 16,5 % tłuszczu, co również wpływa na smakowitość, gdyż to tłuszcz jest głównym nośnikiem smaku.

Karma dla psów małych ras powinna być smakowita.

Formuła αDetox – jak karma dla małych psów wspiera miejskie czworonogi

Karmy Empire zawierają formułę αDetox, czyli unikalną kompozycję ziół i słodkowodnych alg. Ma ona za zadanie pozytywnie wpływać na organizm psa i powodować detoksykację z metali ciężkich. Znajduje się ona we wszystkich produktach marki Empire, ale została stworzona szczególnie z myślą o zwierzętach zamieszkujących zanieczyszczone aglomeracje miejskie. Bez wątpienia centra miast i mieszkania w blokach zamieszkują głównie mniejsze czworonogi. Karma dla psów małych ras od Empire pomoże Twojemu pupilowi poradzić sobie z wyzwaniami, jakie ich organizmom codziennie stawia zanieczyszczone miasto.

Karma dla małych ras – podsumowanie

Marka Empire bardzo starannie przygotowała swoje produkty dla psów małych ras.

Suche karmy Empire:

 • są smakowite,
 • mają postać małych krokiecików,
 • nie zawierają zbóż, ryżu ani soi,
 • dostarczają węglowodanów z warzyw o niskim indeksie glikemicznym,
 • poddawane są rutynowym badaniom mikrobiologicznym,
 • zapewniają zdrową i lśniącą sierść (dzięki zawartości kwasów tłuszczowych omega-6 i omega-3),
 • pozytywnie wpływają na liczbę wypróżnień oraz konsystencję kału Twojego pupila.

Twój pies otrzyma dobrze zbilansowany posiłek z wyselekcjonowanych składników wysokiej jakości! Czy można chcieć więcej? Dowiedz się też więcej o przysmakach dla psów od marki Empire.

Opinia – Diamenty Zoologii

„Oceniając produkty marki Empire, zwróciłam uwagę na starannie przemyślaną recepturę. Karma dla małych ras zawiera duży udział mięsa, które uzupełnione zostało o dodatek warzyw, owoców oraz ziół. Ogromnym plusem jest możliwość zakupu dużego opakowania, które zawiera w środku mniejsze saszetki. Takie rozwiązanie sprzyja utrzymaniu świeżości karmy, mamy więc gwarancję, że karma pozostaje bezpieczna i aromatyczna dla psiego nosa”.

lek. wet. Agnieszka Górecka

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.