Home PiesEKO Przysmaki i karma na bazie owadów dla psa – w trosce o środowisko

Przysmaki i karma na bazie owadów dla psa – w trosce o środowisko

karma na bazie owadów dla psa Tomojo

Do tej pory pojęcia „ekologia” i „karma dla psa” nie szły w parze. Świat się jednak zmienia. Na potrzeby naszej planety oraz zwierząt domowych odpowiedział producent marek Tomojo oraz Moush. W zrównoważony sposób tworzy on produkty odpowiednie dla psów z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi. Dowiedz się, jak wiele zmienia jeden wybór. Twój wybór! Dlatego postaw na karmę na bazie owadów Tomojo i przysmaki Moush.

Tomojo – marka przyszłości, czyli karma na bazie owadów dla psa

Zarówno sucha karma Tomojo, jak i przysmaki Moush przeznaczone dla psów powstają z owadów. Nie jest to jednak jedyne innowacyjne rozwiązanie w tych produktach. Wyróżniają je również lokalne składniki z ekologicznych upraw oraz biodegradowalne opakowania. Co dadzą Twojemu pupilowi?

Reklama

Karma na bazie owadów dla psa – jak wybrać idealny produkt?

Na rynku zoologicznym znajduje się wiele karm dla psów. Nie wszystkie marki decydują się jednak na nowe rozwiązania służące naszej planecie, dodatkowo wiele z nich opiera się na wątpliwej jakości składnikach. Tomojo to produkt premium, który gwarantuje zdrową recepturę na bazie owadów, jednocześnie producent propaguje świadome podejście do ochrony środowiska.

Karma na bazie owadów dla psa Tomojo powstaje bez użycia popularnych alergenów. W jej składzie nie ma zbóż, soi, produktów mleczarskich czy jajek. To lekkostrawny produkt opracowany przez specjalistów żywienia zwierząt. Stosując pełnoporcjową karmę Tomojo, nie musisz podawać psu dodatkowych suplementów ani martwić się świądem czy problemami ze strony przewodu pokarmowego Twojego psa.

karma na bazie owadów dla psa Tomojo

Czy karma na bazie owadów dla psa jest dobra dla zwierząt?

Badania wskazują, że owady są doskonałym źródłem wielu składników odżywczych. Karmy na bazie insektów zapewnią Twojemu psu:

 • wartościowe białko zawierające niezbędne aminokwasy egzogenne,
 • średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe wpływające na homeostazę organizmu,
 • niezbędne kwasy tłuszczowe, które korzystnie działają m.in. na stan skóry,
 • peptydy AMP zwalczające szkodliwe mikroorganizmy,
 • witaminy oraz minerały niezbędne do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu Twojego psa.

Co istotne, białka owadów są termostabilne. Oznacza to, że nie tracą swoich właściwości w czasie obróbki cieplnej. Wartość odżywcza insektów także jest wyjątkowa i przewyższa na przykład ryby.

Karma na bazie owadów dla psa jest smaczna i aromatyczna. Aby uniknąć kłopotów żołądkowo-jelitowych, zmieniaj dotychczasowe jedzenie czworonoga na suchą karmę Tomojo stopniowo. Zadbaj o przynajmniej kilkudniowy okres przejściowy i powoli zwiększaj udział produktów z insektów. Nie wiesz, jak to zrobić? Instrukcję znajdziesz na opakowaniu.

karma na bazie owadów dla psa

Moush – przysmaki dla psa

Przysmaki to dla każdego psa mała porcja szczęścia. Te smakowite i aromatyczne drobiazgi pozwalają wzmacniać Twoją więź z pupilem. W trakcie szkolenia i zabaw ze swoim psem używasz ich bardzo często, prawda? Ważne jest zatem to, jaki produkt wybierasz. Przysmaki Moush dla psa powstają na bazie owadów i dzięki temu:

 • dostarczają psu cennego białka,
 • zawierają najlepsze składniki z ekologicznych upraw,
 • są dobre dla środowiska.

Te smakołyki dla psa są jednak nie tylko pyszne! Dostępne są w wersji wspierającej higienę jamy ustnej psa lub jego stawy. Zawierają dodatek majeranku lub włókien z jabłek. Majeranek ma właściwości antybakteryjne oraz przeciwzapalne, a włókna z jabłek dostarczają m.in. witaminy C.

Marka Moush maksymalnie ograniczyła także ryzyko wystąpienia alergii. Te niezwykłe przysmaki dla psa nie zawierają jajek, mleka ani siarczynów.

przysmaki Moush

Jak powinna być zapakowana karma dla psa?

Zarówno przysmaki Moush, jak i karmy Tomojo mają biodegradowalne opakowania. Jest to wielki krok w kierunku pozytywnej zmiany! Tomojo drukuje na opakowaniach przy użyciu farb wodnych, a folia wewnątrz opakowania jest wytwarzana z kukurydzy!

Jak przysmaki dla psa wpływają na środowisko?

Produkcja każdej karmy dla psa wiąże się z powstawaniem tzw. śladu węglowego. Producent marek Tomojo oraz Moush dba jednak o to, by go zminimalizować. Jak to robi? Korzysta tylko ze składników dostępnych w Europie, w szczególności we Francji, czyli w miejscu produkcji.

Przysmaki Moush dla psa i sucha karma na bazie owadów dla psa Tomojo powstają z insektów żywionych zrównoważoną, ściśle kontrolowaną mieszanką warzywno-owocową. Jedzenie dla insektów pochodzi z lokalnego rynku i pozwala zagospodarować pozostałości z produkcji rolnej.

W przeciwieństwie do zwierząt rzeźnych, owady wykorzystywane są prawie w całości. Do karmy dla psa trafić może nawet 99% larwy muchy Hermetia illucens. Przysmaki Moush dla psa oraz karmy Tomojo powstają zatem bez marnowania tego surowca.

Czy karma na bazie owadów dla jest jest naprawdę „eko”? – ciekawostki dla dociekliwych

Czy wiesz, że…

 • do produkcji kilograma owadów potrzeba 200 razy mniej wody niż do wyprodukowania 1 kg kurczaka?
 • podczas produkcji owadów wytwarzane jest 100 razy mniej C02, niż potrzeba do uzyskania 1 kg wołowiny?
 • przysmaki dla psa i karmy z owadów są wolne od antybiotyków i hormonów, ponieważ nie stosuje się ich w hodowli insektów?
 • zwierzęta domowe spożywają ok. 20% całego mięsa produkowanego na świecie?

Chcesz zdrowia dla swojego pupila? Tomojo i Moush także! Jeżeli liczy się dla Ciebie przyszłość naszej planety, to wiesz już, którą karmę i które przysmaki dla psa wybrać.

Karma na bazie owadów dla psa marki Tomojo – opinia Diamenty Zoologii

„Karma Tomojo to inwestycja w zdrowie psa oraz przyszłość naszej planety. Dla mnie obie te kwestie są bardzo istotne! Biorąc pod uwagę ekologię, doceniłam biodegradowalne opakowanie oraz korzystanie z lokalnych składników. Skupiając się na zdrowiu psa, zauważyłam dobrze zbilansowaną i hipoalergiczną recepturę opartą na pełnowartościowym białku owadów. Skład uzupełniony został także o dobroczynne zioła, które chętnie stosuję w żywieniu czworonogów”.

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.