Home Pies Karma Nature’s Protection dla białych psów

Karma Nature’s Protection dla białych psów

Odpowiednie żywienie białych psów – na co warto zwrócić uwagę?

Psy posiadające białą sierść, niezależnie od rasy, są przez wielu uważane za najpiękniejsze i najbardziej eleganckie psy na świecie. Niewiele osób jednak wie, jak trudno jest zachować idealną prezencję białych psów, które wymagają nie tylko starannej pielęgnacji skóry i sierści, ale przede wszystkim odpowiedniej diety.

Reklama

Największym problemem białych psów oraz ich właścicieli są rdzawe zacieki powstające na sierści wokół oczu, pyszczka, na łapach – czyli tam, gdzie sierść ma kontakt ze łzami czy śliną. Co powoduje te nieestetycznie wyglądające przebarwienia? W dwudziestu procentach odpowiedzialne za nie są pasożyty, niewłaściwa higiena oczu, uszu i jamy ustnej oraz zębów, stres lub stosowanie nieodpowiednich kosmetyków. Natomiast aż osiemdziesiąt procent zacieków jest spowodowanych niewłaściwą dietą!

Aż 80% zacieków wokół oczu, pyszczka i na łapkach u białych psów powoduje niewłaściwa dieta!

Białe psy, szczególnie małych ras, nie są w stanie przetrawić dużej ilości białka, poza tym mają delikatne układy pokarmowe, więc receptura karmy musi być odpowiednia i dobrze skomponowana pod względem lekkostrawności. Bezpośrednią przyczyną rdzawych zacieków są porfiryny – związki, które występują w białkach zawierających hem (hemoglobina).

Przy nieodpowiedniej diecie, w organizmie znajduje się wiele martwych erytrocytów – ich rozpad uwalnia hemoglobinę, a co za tym idzie – porfiryny, które są usuwane nieprawidłowo – przez kanaliki łzowe. Stąd właśnie te rdzawe zacieki. Aby się ich pozbyć, należy przede wszystkim zmienić dietę na taką, która cały ten proces wyreguluje.

Wszystkie karmy Nature’s Protection Superior Care White Dogs są przygotowywane zgodnie z niezależnymi zaleceniami specjalistów z branży weterynaryjnej i dietetyki weterynaryjnej.

W latach 2012–2015 przeprowadzono badania na ponad 300 psach o białej szacie. Miały one na celu ocenę ogólnego stanu psa, jakości stolca, ciśnienia krwi. Wykonano też badania krwi za pomocą 18 wskaźników oraz oceniono zmiany zewnętrzne, m.in. zmianę koloru sierści wokół oczu, pyszczka i na łapach. Badania przeprowadzono na psach różnych ras. Potrzeba było czasu, cierpliwości, uporu, ale wynik był tego wart. Wreszcie na rynku pojawił się pierwszy produkt – Nature’s Protection Superior Care White Dogs z jagnięciną – innowacyjna sucha karma dla dorosłych psów, o odpowiednio zbilansowanym i starannie opracowanym składzie.

Obecnie linia poszerzyła się i składa się z produktów, które zapewniają odpowiednie żywienie na każdym etapie życia. Linia White Dogs to: Starter z łososiem, Junior z białymi rybami lub łososiem oraz karmy dla dorosłych psów małych ras (z jagnięciną, łososiem lub białymi rybami) i dla ras dużych z białymi rybami. Nowością są również specjalne przysmaki dla białych psów – z królikiem, kaczką i rybami.

Często pada pytanie, który składnik wpływa na efekty? Nie ma żadnego lekarstwa, antybiotyku, chemii, to odpowiednio zbilansowany produkt, który dzięki właściwym proporcjom radzi sobie z tym problemem, a odpowiednio  wyselekcjonowane aminokwasy oczyszczają skład łez i śliny, co zapobiega powstawaniu rdzawych zacieków na sierści. Karmy White Dogs wpływają na skład łez, ale nie na kolor sierści, dzięki czemu nadają się do karmienia również kolorowych psów, które mają podobne problemy, a właściciele chcą chronić je przed brązowymi plamami spowodowanymi łzami i śliną.

Wszystkie karmy Nature’s Protection Superior Care White Dogs są przygotowywane zgodnie z niezależnymi zaleceniami specjalistów z branży weterynaryjnej i dietetyki weterynaryjnej, a efekty są potwierdzone rzetelnymi badaniami naukowymi. A co najważniejsze – karmy są bardzo chętnie jedzone przez psy, a widoczne efekty ich działania cieszą nie tylko psiaki, ale przede wszystkim ich właścicieli!

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.