Home Pies Karma ultrapremium dla psa – czyli jaka?

Karma ultrapremium dla psa – czyli jaka?

Znasz karmy premium? Słyszałeś o produktach superpremium? Czas poznać nową jakość! Do karm ultrapremium zaliczyć można różne produkty dla psów charakteryzujące się najwyższą jakością. Mogą to być karmy o wysokiej zawartości mięsa lub diety z ograniczoną liczbą składników. Sprawdzamy, co oferuje polski rynek zoologiczny oraz jak rozpoznać karmy o naprawdę dobrym składzie.

Jak dzielimy karmy dla psów?

Najpopularniejszy podział karm dla psów obejmuje segregację produktów ze względu na klasę. Wyróżniamy następujące klasy:

Reklama
 • ekonomiczną,
 • podstawową,
 • premium,
 • superpremium.

Jak łatwo się domyślić, produkty ekonomiczne są najtańszym rozwiązaniem, które realizuje jedynie najbardziej podstawowe potrzeby czworonogów. Karmy klasy premium oraz superpremium są tworzone z dużo większą starannością, zawierają dodatki funkcjonalne i powstają z konkretnych, wyróżnionych na etykiecie składników. Na rynku dostępna jest jednak jeszcze wyższa jakość, czyli karmy ultrapremium.

Karma ultrapremium to najwyższa jakość wśród produktów dla psów.

Jaka powinna być karma ultrapremium dla psa?

Karmy ultrapremium muszą nie tylko realizować potrzeby żywieniowe zwierząt, lecz także sprostać oczekiwaniom ich opiekunów. Podczas komponowania receptur takich produktów ważne jest:

 • używanie naturalnych składników, np. przeciwutleniaczy,
 • jasne formułowanie etykiety,
 • stosowanie innowacyjnych rozwiązań.

Przykładem tych ostatnich mogą być unikalne formuły zastosowane w suchych karmach marki Empire. Znajdziesz w nich m.in. αDETOX, czyli unikalną formułę, która wzmacnia system odpornościowy psa, dzięki czemu chroni go przed wirusami i bakteriami. Receptura formuły przyczynia się dodatkowo do oczyszczania organizmu psa z niebezpiecznych toksyn oraz metali ciężkich. To idealna karma ultrapremium dla psa mieszkającego w np. w dużym mieście.

Sucha karma ultrapremium dla psa znajduje się także w ofercie innej polskiej marki, czyli Biofeed. Ich karmy powstają m.in. na bazie groszku uprawianego metodami przyjaznymi dla środowiska, a zawarte w karmie mięso pochodzi od zwierząt hodowanych w gospodarstwach ekologicznych. Produkty marki Biofeed zawierają także ciekawe dodatki, takie jak: quinoa, algi morskie, ostropest plamisty, dzika róża oraz zioła (koper włoski, rozmaryn, bazylia, oregano, szałwia).

Karmy ultrapremium to nowe rozwiązania i bardziej ekologiczne podejście do produkcji.

Co jest ważne dla współczesnych opiekunów?

Dla coraz większej grupy opiekunów oprócz składu produktu istotne są również jego opakowanie oraz wpływ produkcji na środowisko naturalne. W 2019 roku producent opakowań przeprowadził ankietę i opublikował artykuł dotyczący preferencji opiekunów kupujących dla zwierząt domowych karmę w kategorii premium.

Najważniejsze informacje, które wyniknęły z przeprowadzonej ankiety, to:

 • 75% konsumentów jest bardziej przychylnych wobec marek stosujących opakowania przyjazne dla środowiska,
 • 82% opiekunów szuka wygody związanej z przechowywaniem karmy.

Jako konsumenci poszukujemy opakowań, które nadają się do recyklingu, są biodegradowalne lub oferują rozwiązania przyczyniające się do dłuższej świeżości karm dla naszych czworonogów. Jedno z ciekawszych rozwiązań znaleźć można w ofercie marki Empire. To siedmiokilogramowy karton, który kryje w sobie aż 14 mniejszych opakowań o wadze pół kilograma. W ten sposób możesz kupić duże opakowanie jedzenia i zużywać je małymi porcjami. Karma dla Twojego pupila pozostanie świeża!

Zalety karm ultrapremium dla psa

Podsumowując, do zalet karm ultrapremium można zaliczyć:

 • wysokiej jakości składniki,
 • świadome podejście do ekologii,
 • używanie naturalnych przeciwutleniaczy,
 • zamkniętą recepturę,
 • przejrzystość etykiety,
 • pełną informację o pochodzeniu składników oraz produkcji karmy,
 • nowe i/lub mało popularne składniki.

Karmy klasy ultrapremium mogą być kategoryzowane jako organiczne, naturalne, wzbogacone o probiotyki oraz inne składniki funkcjonalne. Za taką nazwą idzie coś smakowitego i pozytywnie wpływającego na naszych podopiecznych. To także nowe opcje i innowacje dla opiekunów. Wyższa cena tych produktów jest konsekwencją staranności włożonej w dobór surowców oraz skomponowanie całej receptury.

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.