Home KotDieta kota Najwyższa jakość karmy dla kociąt – co to znaczy? To OASY.

Najwyższa jakość karmy dla kociąt – co to znaczy? To OASY.

Kiedy w Twoim domu pojawia się mały kot, zaczynasz zastanawiać się, jaką karmę wybrać, by zapewnić mu wszystko, czego potrzebuje. Musisz zatem wiedzieć, że w ciągu pierwszych 20 tygodni życia kociak może nawet kilkaset razy zwiększyć swoją masę urodzeniową i choć po 26 tygodniu tempo wzrostu widocznie maleje, kociak rozwija się dalej. Właśnie dlatego potrzebuje żywności najwyższej jakości!

Inwestycja w kompletną i doskonale zbilansowaną pod względem odżywczym karmę zapewni mu silny układ odpornościowy oraz prawidłowy rozwój mózgu, stawów i mięśni.

Reklama

Zdecydowanie unikaj karm:

  • z dodatkami sztucznych konserwantów oraz barwników,
  • produktów pochodzenia ubocznego,
  • dużej ilości wypełniaczy, takich jak zboża.

Są one zbędne w kociej diecie, dlatego marka OASY ma w swojej ofercie m.in. karmy Grain Free. Twórcy marki zadbali o każdy szczegół produkcji swoich karm, to gwarancja naturalnych składników, bez GMO oraz soi.

Podstawą diety kota jest mięso, dlatego powinno być ono na pierwszym miejscu pośród składników wymienianych na etykiecie. W suchych karmach OASY znajdziesz ponad 40% świeżego mięsa, które poddawane jest procedurze Fresh Meat Injection System. Taka technologia zapewnia ważną dla kotów smakowitość oraz zachowanie wysokiej wartości biologicznej mięsa.

Zapotrzebowanie rosnącego kociaka jest inne niż dorosłego kota, dlatego zawsze wybieraj produkty przeznaczone dla kociąt, jak OASY Kitten Chicken. Szybki wzrost młodego kota i jego wysokie zapotrzebowanie energetyczne w połączeniu z niewielkimi rozmiarami żołądka wymaga skoncentrowania składników odżywczych w niewielkiej objętości. Karmy OASY Kitten zawierają zatem więcej tłuszczu oraz białka, które szczególnie potrzebne są w ciągu pierwszych 12 miesięcy życia kota.

Zastanawiasz się, czy lepsza jest karma sucha, czy mokra? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Karmy mokre są dobrym źródłem wody, co sprawdza się u kotów, które mają problem ze spożywaniem odpowiedniej ilości płynów. Warto podawać je zatem w formie przysmaków lub jako karmę uzupełniającą dla suchych krokietów.

Produkty w puszkach marki OASY (np. OASY Kitten kurczak z jajkiem) zawierają nawet 75% mięsa i mają bogate walory smakowe. Wspaniałym pomysłem na kocią nagrodę mogą być także paszteciki gotowane na parze (np. OASY Kitten ciasteczka dla kotów.

Pamiętaj jednak, by nie przekarmiać swojego pupila!
Jeśli podajesz mu np. saszetki, zredukuj ilość suchej karmy.

Przez pierwsze dni w nowym domu podawaj kotu produkty, które spożywał w hodowli lub u poprzednich opiekunów. Gdy zdecydujesz się na wprowadzenie marki OASY, rozplanuj zmianę diety na czas minimum 7 dni. Możesz mieszać obie karmy, każdego dnia zwiększając udział nowej. Unikniesz w ten sposób niepotrzebnych problemów żołądkowo-jelitowych.

Kolejnym krokiem jest ustalenie rutyny. Twój kociak powinien być karmiony zawsze o tej samej porze. Jeśli masz taką możliwość, podawaj mu trzy lub cztery małe posiłki dziennie aż do szóstego miesiąca życia. Później wystarczy karmienie dwa razy dziennie, ale do ukończenia pierwszego roku stosuj karmę dla kociąt!

Na koniec nie zapominaj o wodzie! Twój kot potrzebuje do niej stałego dostępu. Pamiętaj, by każdego dnia podczas uzupełniania świeżej wody monitorować, ile mililitrów wypija Twój pupil. Kocięta jedzące suchą karmę powinny wypijać nawet 70 ml wody na kilogram masy ciała, choć zapotrzebowanie na wodę zależne jest m.in. od aktywności kota oraz temperatury otoczenia.

materiał sponsorowany

Przeczytaj również inne artykuły w zimowym wydaniu Pets Style

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.