Home Lifestyle Katarzyna Jakubowska – profesjonalny trener psów

Katarzyna Jakubowska – profesjonalny trener psów

 • Nazwa firmy: Let’s DOG. Dogadaj się ze swoim psem.
 • Imię nazwisko: Katarzyna Jakubowska
 • Zawód/specjalizacja: Profesjonalny trener zwierząt
 • Adres: Wrocław, ul. Nulla 4/1
 • Strona internetowa: dogadajzpsem.pl
 • Mail: katarzyna@dogadajzpsem.pl
 • Numer telefonu: 608 772 769
 • Facebook: DOGadaj się ze swoim psem
 • Instagram: dogadajzpsem
 • Zakres usług: uczę psy i ich właścicieli. Indywidualnie, grupowo, online. Prowadzę także warsztaty, seminaria i obozy.

O mnie

Nazywam się Katarzyna Jakubowska i z zamiłowania i zawodu zajmuję się szkoleniem właścicieli i ich psów. Wszystko, co robię, robię z misją, żeby psom i ludziom żyło się razem lepiej. Bazuję na wychowaniu według czytelnych, jasnych zasad i reguł, aby łatwiej radzić sobie z trudnościami i wyzwaniami życia codziennego. Uważam, że jesteśmy zobowiązani nauczyć zwierzęta żyć w świecie, do którego je zabraliśmy i w którym funkcjonują na co dzień. Pomagam znaleźć równowagę między dawaniem psu i wymaganiem od niego, aby zapewnić zwierzęciu poczucie bezpieczeństwa, zmniejszyć stres i wzmocnić chęć współpracy z człowiekiem.

Z zawodu jestem nauczycielem wychowania fizycznego, ale to psy stały się moją największą pasją, którą zamieniłam w sposób na życie. Ukończyłam kynologię na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie oraz kurs Profesjonalny Trener Zwierząt Jiří Ščučka Animal Training Academy, który wprowadził mnie w tajniki nowoczesnego treningu zwierząt. To właśnie ten nurt stał się podstawą moich szkoleń. Indywidualne dopasowanie technik i metod do konkretnego zwierzęcia i problemu, z jakim pracuję, możliwe jest dzięki zastosowaniu naukowych podstaw uczenia się i treningu. Wykorzystując warunkowanie instrumentalne, uczę psa, że poprzez swoją aktywność ma wpływ na daną sytuację. Szacunek do zwierzęcia, zrozumienie jego naturalnych potrzeb oraz właściwa komunikacja to filary, na których opieram moją pracę.

Od ponad 14 lat jestem strażakiem i przewodnikiem psa ratowniczego w OSP JRS Wrocław, zajmującej się poszukiwaniem osób zaginionych w terenie otwartym oraz pod gruzami. Praca z psem poszukiwawczym to marzenie, które stało się moim celem w życiu z psem. Mam to szczęście, że wciąż mogę je realizować.

Jak pracuję?

W treningu skupiam się na zbudowaniu relacji opartej na jasnej komunikacji, zrozumiałych zasadach i wzajemnym szacunku. Uczę patrzeć na świat z perspektywy czterech łap, bo tylko wtedy staniemy się najlepszymi właścicielami i przewodnikami dla naszych czworonogów. Doskonale wiem i rozumiem, co to znaczy mieć z psem taką więź, która wydaje się niemal magiczna.

Szacunek do zwierząt – nigdy nie wymagaj czegoś, czego nie uczyłeś.

Zasady, którymi kieruję się w pracy ze zwierzętami:

 1. Szacunek do zwierząt – nigdy nie wymagaj czegoś, czego nie uczyłeś.
 2. Jasna i zrozumiała komunikacja – zanim powiesz „nie”, pies musi wiedzieć, co to znaczy „tak” (co ma zrobić).
 3. Jasne zasady i reguły, dzięki którym pies czuje się bezpiecznie.

W czym mogę Ci pomóc?

 • trening psa od szczeniaka do seniora,
 • eliminowanie niepożądanych zachowań,
 • życie z psem, pies do życia,
 • nosework,
 • ratownictwo,
 • trening współpracy (medyczny) – przygotowanie do zabiegów pielęgnacyjnych i u weterynarza,
 • wybór psa.

Jak się najlepiej ze mną skontaktować?

Napisz do mnie:

Nie traktuj psa jak człowieka.

Obszar działania

 • stacjonarnie i online,
 • Wrocław,
 • inne miejscowości – tylko jako wydarzenia (warsztaty, seminaria).

Moje zwierzęta

Suunto – owczarek belgijski malinois, 4 lata. Pies szkolony do poszukiwania osób zaginionych w terenie otwartym i pod gruzami.

Opinie. Dlaczego warto ze mną współpracować?

Zapraszam do przeczytania opinii na Google lub na naszym FB.

Dobre rady

 1. Nigdy nie wymagaj od psa czegoś, czego go nie uczyłeś.
 2. Zamiast mówić psu, czego ma nie robić, powiedz mu, co ma robić. Nigdy nie zaczynaj treningu od tego, czego psu nie wolno. Naucz go, jakiego zachowania od niego oczekujesz, i nagradzaj za każdym razem, kiedy się pojawi.
 3. Nie traktuj psa jak człowieka. Pies nie myśli i nie rozumie „po ludzku”. To po naszej stronie jest odpowiedzialność, czy pies rozumie, czego od niego oczekujemy i jak powinien się zachować w danej sytuacji.

Ekspert certyfikatu Diament Zoologii

Produkty z certyfikatem Diament Zoologii to gwarancja jakości i pewność, że zostały zaakceptowane przez ekspertów. To produkty, które sama z przyjemnością używam i polecam swoim znajomym. Testowanie produktów odbywa się zawsze rzetelnie, a opinia wynika z używania, a nie jedynie oglądania produktu. Wybierając produkt oznaczony Diamentem Zoologii, mają Państwo pewność, że trzymają w ręku wyrób sprawdzony, którego jakość nie budzi żadnych wątpliwości.

Produkty z certyfikatem Diament Zoologii to gwarancja jakości i pewność, że zostały zaakceptowane przez ekspertów

Polecam moje artykuły

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.