Home Lifestyle Kawa w towarzystwie kota – kocie kawiarnie

Kawa w towarzystwie kota – kocie kawiarnie

Relaks z filiżanką aromatycznej kawy, książką i kotem na kolanach? Świetny pomysł. Jeśli w domu masz tylko kawę i książki, odwiedź kocią kawiarnię i delektuj się towarzystwem jej mruczących mieszkańców.

W artykule:

  1. Pierwsza kocia kawiarnia na świecie
  2. Pierwsze kawiarnie dla miłośników kotów w Polsce
  3. Idealne miejsce dla osób, które kochają koty
  4. Chcesz się odprężyć – odwiedź kocią kawiarnię
  5. Kocia kawiarnia – miejsce na randkę
  6. Kocia kawiarnia – pomysł na rodzinne popołudnie

Pierwsza kocia kawiarnia na świecie

Wszystko zaczęło się w 1998 roku na Tajwanie od kawiarni Cat Flower Garden. To pierwszy lokal gastronomiczny na świecie, w którym można było wypić kawę w towarzystwie kotów. Kocia kawiarnia szybko zrobiła furorę i stała się lokalną atrakcją, którą odwiedzali turyści z całego świata.

Reklama

W krótkim czasie cat cafe zaczęły pojawiać się na innych kontynentach – w USA, Kanadzie, Australii. Europa także nie pozostała w tyle, koty zadomowiły się w kawiarniach w Austrii, Francji, Wielkiej Brytanii, Danii czy na Węgrzech.

Kocie kawiarnie w Polsce

W 2015 roku otwarto pierwszy taki lokal w Polsce, a dokładnie w centrum Krakowa. O krakowskiej cat cafe szybko zrobiło się głośno i w krótkim czasie w innych dużych miastach, takich jak: Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Lublin, Olsztyn, pojawiły się podobne przedsięwzięcia.

Idealne miejsce dla osób, które kochają koty

W internecie krąży mnóstwo psychotestów dla właścicieli kotów, m. in. z pytaniami:

  • Czy częściej niż pięć razy dziennie myślisz o swoim kocie i nie możesz doczekać się powrotu do domu?
  • Czy poznając nową osobę, myślisz o tym, że jeśli nie lubi kotów, to zerwiesz z nią wszelkie kontakty?
  • Czy jeśli kot zasnął na Twoim ulubionym fotelu, to sam usiądziesz na podłodze i pozwolisz mu kontynuować drzemkę, bo tak słodko wygląda, gdy śpi?

Jeżeli na większość takich i podobnych pytań odpowiesz „tak”, to oznacza tylko jedno: to Twój kot rządzi w domu, a Tobie pozostaje tylko się dopasować. Osoby, które uwielbiają koty, ale nie mają możliwości zamieszkania z tymi zwierzakami, w cat cafe mogą poczuć się jak prawdziwi kociarze.

W kocich kawiarniach rządzą koty, a my z uśmiechem i rozbawieniem możemy przyglądać się ich zwyczajom. Są dyskretne i nienachalne, w lokalu jest ich tylko kilka, a mimo to czujemy, że to my jesteśmy tam dla nich, nigdy odwrotnie.

Chcesz się odprężyć – odwiedź kocią kawiarnię

Kocia kawiarnia to nie jest miejsce, do którego wpada się na szybką kawę. Rytm życia kotów, ich przemyślana, oszczędna ekspresja i zwyczaj przesypiania znacznej części dnia, wpływają na atmosferę lokalu. Takie miejsca odwiedza się, aby się odprężyć i naładować dobrą energią po długim dniu.

Badania dowodzą, że już samo oglądanie filmów z kotami wpływa pozytywnie na nasz nastrój i emocje. A co dopiero popołudnie spędzone w ich towarzystwie, kiedy mamy możliwość nie tylko ich obserwacji, ale także pogłaskania, a nawet usłyszenia, jak mruczą. Jeśli szczęście się do nas uśmiechnie, z pewnością któryś ze zwierzaków przysiądzie się do nas i będzie „udawał chleb”, a może nawet wskoczy nam na kolana.

Kocia kawiarnia – miejsce na randkę

Kocie kawiarnie to świetne miejsca do nawiązywania znajomości. W końcu spotykają się tu miłośnicy kotów, więc problem z tematami do rozmów samoistnie się rozwiązuje. Zawsze można zapytać o to, którego z futrzaków nasz nowy znajomy lubi najbardziej. Jak wiadomo, nic tak nie łączy ludzi jak wspólna pasja, która może stać się początkiem wielu interesujących znajomości.

To także znakomite miejsca na randkę. Podobno ponad 80 procent kobiet uważa, że mężczyźni, którzy lubią koty, są atrakcyjniejsi od pozostałych. Popularność zdjęć panów z kotami na portalach randkowych potwierdza to. W kociej kawiarni panowie mają możliwość zaprezentowania się na żywo z mruczkiem, co z pewnością doda im punktów do atrakcyjności.

Kocia kawiarnia – pomysł na rodzinne popołudnie

Cat cafe to również świetne miejsce na spędzenie rodzinnego weekendowego popołudnia. Pyszny deser, planszówki i koty to przepis na udany relaks. Jeśli nasza pociecha marzy o tym, aby mieć zwierzaka, ale z różnych powodów jest to niemożliwe, to odwiedziny kociej kawiarni z pewnością będą niezapomnianym przeżyciem.

Pamiętajmy jednak, że właściciele lokali dbają o swoich podopiecznych i zdarza się, że ograniczają najmłodszym dzieciom kontakt z kotami. Zwierzęta nie lubią stresujących sytuacji, do jakich może dojść w relacji z maluchami. Często małe dzieci nie są świadome, że nie należy ciągnąć kota za ogon lub za futro. Jeśli jednak nasza pociecha jest już w odpowiednim wieku i kocha zwierzęta, warto pokazać jej koci świat w cat cafe.

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.