Home Aktualności Labrador Roger bohaterem na Tajwanie
Roger

Labrador Roger bohaterem na Tajwanie

Ośmioletni labrador retriever o imieniu Roger stał się bohaterem akcji poszukiwawczo-ratowniczej po niedawnym, silnym trzęsieniu ziemi na Tajwanie. Labrador, znany z przeszłości pełnej niepowodzeń, pomógł odnaleźć ciało jednej z 13 ofiar katastrofy.

Pies bohater

Według raportu CNN, psy ratownicze pełnią kluczową rolę w wyszukiwaniu zaginionych po trzęsieniach ziemi. Roger, prowadzony przez swoich opiekunów, odnalazł ciało zaginionej 21-letniej kobiety na szlaku Shakadang w Parku Narodowym Taroko. Informacja ta została potwierdzona przez tajwańską Centralną Agencję Informacyjną (CNA). Historia Rogera zyskała rozgłos w całym kraju, również z powodu jego unikalnej przeszłości.

Reklama

Przeszłość Rogera

Roger w młodości był szkolony w ośrodku przygotowującym psy do wykrywania narkotyków. Jednak jego skłonność do zabawy i łatwość rozpraszania skupienia sprawiły, że nie zdał egzaminu na tropiciela narkotyków. Zamiast tego, okazał się być świetnym kandydatem na psa ratowniczego. Chen Chih-san, kapitan jednostki psów ratowniczych straży pożarnej w Kaohsiungu, stwierdził, że Roger został przeniesiony do szkoły ratowniczej, gdy miał rok.

CNA podkreśla, że Roger jest doświadczony w działaniach ratowniczych po trzęsieniach ziemi, biorąc udział w siedmiu takich operacjach od swojej pierwszej w 2018 roku, kiedy to Tajwan nawiedziło trzęsienie o magnitudzie 6,4. Wkrótce Roger osiągnie wiek emerytalny dla psów ratowniczych, którzy są przenoszeni do specjalnych ośrodków po ukończeniu dziewiątego roku życia.

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.