Home Ptaki & Gryzonie Najlepsze karmy dla świnki morskiej od marki Alegia

Najlepsze karmy dla świnki morskiej od marki Alegia

Czy znasz wymagania żywieniowe kawii domowej? Ten temat poruszany jest wciąż zbyt rzadko, a tymczasem odpowiednia dieta jest kluczem do zdrowia tych uroczych gryzoni. Na rynku zoologicznym istnieje jednak marka Alegia, która produkuje karmy Super Premium na podstawie skrupulatnie opracowanej piramidy żywieniowej dla świnek morskich. Co wyjątkowego zawierają ich mieszanki i jak poszczególne składniki wpływają na zdrowie kawii domowej?

Zęby, a dieta – jaki pokarm ściera zęby kawii domowej?

Przewód pokarmowy kawii domowej przystosowany jest do trawienia produktów roślinnych, a każdy pokarm najpierw trafia do jamy ustnej. Znajduje się w niej 20 zębów, które dzielą się na sieczne i policzkowe (przedtrzonowe i trzonowe). Wszystkie z nich rosną przez całe życie kawii, a brak ich prawidłowego ścierania powoduje problemy stomatologiczne. Konieczne jest zatem podawanie im dobrze dobranych składników pokarmowych. Produkty marki Alegia (np. Alegia Herbal oraz Alegia Mega Paka) zawierają w swoim składzie gałązki i fragmenty kory, które doskonale wspierają proces ścierania zębów.

Reklama

Jak karma wpływa na zdrowie świnek morskich?

Mieszanki ziołowe Alegia to wspaniałe źródło błonnika oraz roślin, które zapewniają prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego, takich jak koperek. Produkty w formie suszonej eliminują ryzyko wzdęć oraz biegunek, które są powodowane przez zbyt wilgotne lub zwiędłe liście. Co ważne, produkty oferowane przez markę Alegia są zawsze pakowane ręcznie, co zapewnia zachowanie pozytywnych właściwości wszystkich używanych składników.

Produkty oferowane przez markę Alegia
są zawsze pakowane ręcznie.

Specjalnie dobrana mieszanka składników w karmie Herbal wspomaga przemianę materii, działa przeciwzapalnie oraz oczyszcza organizm kawii z toksyn.

Zwróciłeś uwagę, że karmy Alegia nie zawierają zbóż? To ważna informacja! Nasiona mogłyby uszkadzać wrażliwą błonę śluzową twojego pupila. Najważniejszym składnikiem produktów Alegia są za to długie włókna oraz zioła, które ograniczają powstawanie kul włosowych oraz zapewniają właściwą perystaltykę jelit!

Jaki pokarm wybrać dla młodych zwierząt?

Zadbaj o zdrową dietę już od pierwszych dni zwierzątka w Twoim domu! Młoda kawia domowa właśnie wtedy potrzebuje najlepszych składników odżywczych, gdyż intensywnie się rozwija oraz kształtuje swoje przyszłe preferencje żywieniowych. Dorosły osobnik może być zatem bardzo wybredny, jeżeli nie zapoznasz go z szerszą gamą produktów w młodym wieku! Wybierz specjalistyczną karmę dla kawii do 8. miesiąca życia Alegia Junior Natural, która zapewnia aż 23 naturalne składniki. Młoda kawia pozna dzięki tej mieszance m.in. smak

  • nagietka,
  • rumianku,
  • pokrzywy,
  • ostropestu,
  • pasternaku czy siemienia lnianego.

Zwróć uwagę, że siemię lniane jest bogatym źródłem kwasów omega-3 oraz omega-6, dlatego każdy posiłek wspiera m.in. układ nerwowy Twojego pupila oraz pozytywnie wpływa na kondycję jego skóry i sierści.

Mieszanki ziołowe Alegia to wspaniałe źródło błonnika
oraz roślin, które zapewniają prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego.

Smak ma znaczenie

Kawie domowe bywają dość wybredne, ale mieszanki Alegia zostały skomponowane w taki sposób, by były aromatyczne i smakowite. Połączenie wielu naturalnych składników sprawia, że nawet niejadki zjadają swoje porcje! Takie wieloskładnikowe mieszanki pozytywnie wpływają także na kształtowanie nawyków żywieniowych.

Dobry skład karmy – na co zwrócić uwagę?

Biorąc do ręki opakowanie karmy, nie skupiaj się na szacie graficznej. Zawsze oceniaj jej skład! Zwrócić uwagę na zawartość poszczególnych składników odżywczych. Kawie domowe potrzebują:

  • około 13% białka,
  • 3% tłuszczu,
  • minimum 10% włókna.

Pamiętaj, że wszystkie karmy marki Alegia (Herbal, Mega Paka czy Junior) zostały stworzone w zgodzie z piramidą żywieniową opracowaną dla tego gatunku. Nie zawierają także sztucznych barwników, dodatku cukru ani konserwantów.

Witamina C w diecie kawii domowej

Pewnie już wiesz, że kawie domowe nie syntezują witaminy C. Czy wiesz jednak, że dodawanie kilku kropel witamin do poidełka nie jest dobrym pomysłem? Witamina C dodawana do wody łatwo ulega rozpadowi, dlatego jeśli chcesz stosować suplementy, podawaj je bezpośrednio do pyszczka lub skrop nimi podawane kawii rośliny. Nawet gdy podajesz witaminę C, nie możesz zapominać o odpowiedniej dawce warzyw oraz owoców! W mieszankach Herbal, Exclusive oraz Mega Paka znajdują się m.in. dzika róża, porzeczka, pietruszka, aronia oraz kwiat hibiskusa, które są naturalnymi źródłami witamin.

Dobry wybór to dobre zdrowie! Zawsze reaguj jednak na wszelkie zmiany apetytu u swojego pupila, by nie dopuścić do zaawansowanych chorób!

Polecamy:

Karmy Alegia dla kawii domowej

Naturalnie najlepsze

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.