Home KotEKO Naturalne kocie smaki. Ekologiczne przysmaki dla kota
ekologiczne przysmaki dla kota

Naturalne kocie smaki. Ekologiczne przysmaki dla kota

Koty zamieszkują w naszych domach i sercach. Chcemy dbać o nie i je rozpieszczać tak samo jak psy. Nic zatem dziwnego, że rynek produktów dla kotów tak szybko rośnie. Sprawdzamy, jak wybrać ekologiczne przysmaki dla kota i co oznacza zrównoważone podeście do produkcji przekąsek dla naszych pupili.

ekologiczne przysmaki dla kota

Korzyści z podawania kotom ekologicznej żywności

Wchodząc do sklepu zoologicznego lub korzystając z zakupów online, nietrudno zauważyć, że mamy naprawdę duży wybór przekąsek dla kotów. Kocie przysmaki mogą mieć różne konsystencje (chrupiące, półmiękkie lub płynne) i smaki (np. wołowina, ryba, indyk). Często różni je także metoda produkcji (możemy spotkać smakołyki suszone, liofilizowane czy ekstrudowane). Nagrody dla naszego kota mogą być także częściowo lub w pełni ekologiczne.

Reklama

Producenci coraz częściej tworzą przysmaki z ekologicznych surowców pochodzących od certyfikowanych dostawców. Niektórzy pozyskują surowce lokalnie lub szukają nowych, przyjaznych dla środowiska źródeł białka, jak np. owady. W ten sposób powstają ekologiczne lub zrównoważone, zdrowe przysmaki dla kota.

Jak wybrać zdrowe i ekologiczne przysmaki dla kota?

Zawsze zapoznaj się ze składem produktu, który kupujesz, i szukaj odpowiednich oznaczeń. Rybne smakołyki dla kota mogą powstawać na bazie łososia czy dorsza pochodzących ze zrównoważonych połowów (certyfikat MSC). Na stronach producentów znajdziesz również informacje o innych działaniach na rzecz ochrony środowiska.

Marka Brit korzysta ze zrównoważonego białka owadów, które znajdziesz w ich karmach oraz kocich przysmakach.

Brit Care Superfruits Insect

Brit Care Superfruits Insect to bezzbożowa, hypoalergiczna i smakowita przekąska dla każdego kota, który ukończył pierwszy rok życia. Zawiera dodatek insektów, olej kokosowy oraz dziką różę, aby wspierać zdrowie mruczka. Jest to dobre uzupełnienie karmy dla kota i świetny sposób na nagrodzenie pupila podczas zabawy, która należy do ważnych potrzeb kota.

Jak przejść na ekologiczną dietę – porady dla właścicieli kotów

Zmiana diety u kota zawsze powinna odbywać się stopniowo. Nagłe przejście na nową karmę może sprawić, że mruczek poczuje się źle (może np. odczuwać ból brzucha), co zniechęci go do danego produktu. Znacznie bezpieczniej jest przez pewien czas mieszać dotychczasową karmę z nową, stopniowo zwiększając udział tej drugiej. Pierwszym krokiem w kierunku bardziej zrównoważonego żywienia pupila mogą być zdrowe przysmaki dla kota na bazie owadów, surowców ekologicznych lub pozyskiwanych lokalnie.

Wskazówka!

Naturalne przysmaki dla kota mogą służyć jako nagroda oraz urozmaicenie środowiska pupila. Pamiętaj, że koty potrzebują kilku krótkich sesji zabawy w ciągu dnia. Polowanie na wędkę powinno zakończyć się sukcesem, czyli posiłkiem.

rudy kot

Korzyści z podawania kotom ekologicznej żywności

Przysmaki i smakołyki dla kota powstające z ekologicznych surowców są wolne od pestycydów czy hormonów. Użyte w nich komponenty muszą bowiem powstawać w ściśle określony sposób.

Wybieraj produkty:

  • bez sztucznych konserwantów,
  • bez barwników,
  • o dobrze opisanym składzie.

Całkowicie naturalne przysmaki nie zawierają polepszaczy smaku, barwników i sztucznych konserwantów, które mogłyby mieć niekorzystny wpływ na zdrowie kota. W swojej recepturze mają głównie mięso i podroby (np. kaczki czy indyka) lub hypoalergiczne owady.

Marki oferujące przysmaki klasy premium i superpremium mają dokładnie opisany skład. To ważne, gdy u kota występuje alergia albo nietolerancja pokarmowa. Czytając skład, możesz wybrać idealną przekąskę bez składników powodujących problemy zdrowotne u Twojego pupila.

Podczas wybierania przysmaków zwracaj uwagę na ich funkcjonalność. Zdrowe przekąski dla kota zawierają wiele cennych składników odżywczych, a także prozdrowotnych dodatków, które możesz dopasować do potrzeb mruczka. Możesz kupić smakołyki poprawiające wygląd sierści, ograniczające kamień nazębny albo wspierające pozbywanie się kul włosowych (połkniętej sierści). Wysokiej jakości produkty podawane jako nagroda pomiędzy posiłkami będą wywierały korzystny wpływ na zdrowie pupila.

Wskazówka!

Przysmaki to tylko uzupełnienie diety kota. Jako podstawę menu wybierz pełnoporcjową karmę odpowiednią do wieku i stanu zdrowia Twojego pupila.

Ekologiczne przysmaki dla kota posumowanie

  • Kot to bezwzględny mięsożerca, który lubi przysmaki na bazie mięsa i podrobów.
  • Kocie smakołyki powinny mieć wysoką jakość oraz dobrze opisany skład.
  • Smaczki to doskonały sposób na nawiązanie więzi z pupilem oraz urozmaicanie jego środowiska.
  • Przysmaki dentystyczne dla kota pomagają utrzymać higienę jamy ustnej.

Zarówno kocię, jak i dorosły kot ucieszą się, gdy dostaną smaczną przekąskę między posiłkami. Zrównoważone oraz naturalne przysmaki dla kota powstają bez zbędnych dodatków, a jednocześnie są dostępne w różnych smakach i postaciach. Karma uzupełniająca (czyli kocie przysmaki) może być zatem zdrowa! Ponadto można ją łatwo dopasować do preferencji i potrzeb zwierzęcia, nawet gdy Twój kot to wielki smakosz.

Artykuł zawiera lokowanie produktu.

Przeczytaj również: Zdrowa kocia karma.

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.