Home PiesCiekawostki o psach 12 powodów, dla których docenisz swojego psa w walentynki

12 powodów, dla których docenisz swojego psa w walentynki

Walentynki tylko ze swoją drugą połówką? Niekoniecznie. Jest co najmniej kilkanaście powodów, dla których walentynki możesz uczcić także ze swoim psem. I koniecznie pamiętaj o smakowitym prezencie.

Walentynki nie są zbyt szczęśliwym świętem dla singli. Gdy doskwiera Ci samotność, od depresji często ratuje Cię pies lub kot. Przyjdzie, przytuli się, otrze łzy językiem lub łapą, rozbawi. Ale bez względu na to, czy tegoroczne walentynki spędzisz samotnie czy z drugą połówką, pamiętaj w tym dniu o swoim czworonożnym przyjacielu. Jest co najmniej kilkanaście powodów, dla których warto 14 lutego docenić swojego zwierzaka.

1. Nigdy nie wracasz do pustego domu

To potworne uczucie, kiedy otwierasz drzwi mieszkania, a tam nikt Cię nie wita, nikt nie cieszy się na Twój widok. Nawet jeżeli Twój pies nie zapyta Cię: jak Ci minął dzień?, to jego radość, okazana za pomocą skakania, lizania, podawania łapki i merdania ogonem, jest bezcenna.

Reklama

2. Zawsze masz kompana do posiłku

Zapomnij o posiłkach spożywanych w samotności. Twój pies czeka tylko na moment, aż coś niby przypadkiem spadnie Ci z talerza. To niewychowawcze, ale kto choć raz nie dał się ubłagać na oczy „kota ze Shreka”, niech pierwszy rzuci kamień…

3. Nigdy nie grymasi

Twój pies nigdy nie powie Ci, że nie dosoliłeś albo, co gorsza, przesoliłeś zupę, nigdy też nie powie, że mogłeś trochę inaczej przyprawić mięso. Ze smakiem zje nawet przypalone!

4. Zgodzi się na każdy plan

Ile razy spierałeś się z drugą połową co do pomysłów na wspólny wieczór? Ty chcesz kino, ona – spacer, Ty chcesz spędzić czas w domu, ona chce pójść na koncert itd. Twój pies pójdzie z Tobą wszędzie, gdzie tylko go zabierzesz. Pamiętaj tylko, że nie w każdym miejscu będzie czuł się dobrze.

5. Prezenty zawsze są trafione

Nie musisz kombinować z prezentem. Wystarczy smaczek lub nowa zabawka, a pies będzie przeszczęśliwy… i wdzięczny.

6. Zawsze możesz się wygadać

Twój pies może nie zawsze rozumie, co do niego mówisz, ale mimo to zawsze okaże Ci zrozumienie. Gdy wygłosisz monolog o trudach i znojach codziennego życia, nie powie Ci, że narzekasz albo że za dużo gadasz (Znasz to skądś?).

7. Nie musisz konsultować, gdzie pojedziecie na wakacje

Wakacje z psem? To mogą być jedne z najlepszych wakacji Twojego życia. Nie musisz niczego konsultować. Musisz pamiętać tylko o tym, by zarezerwować hotel akceptujący zwierzęta, zapewnić psu komfort podróży i jedzenie. Twój pies będzie zachwycony, że chcesz z nim spędzić 24 godziny na dobę przez 2 tygodnie!

8. Zwierzę to endorfiny

To pewne, że zwierzak daje Ci szczęście. Nie tylko w przenośnym tego słowa znaczeniu. Kontakt z psem pozwala na ograniczenie stresu, wyciszenie – udowodnili to naukowcy. W naszym organizmie wydzielają się wtedy endorfiny, czyli hormony szczęścia.

9. Więcej spacerujesz

Dzięki spacerom z psem częściej przebywasz na łonie natury, co działa relaksująco. To coś na kształt „czworonożnej medytacji”. Ponadto sport to zdrowie, a konieczność wyjścia z psem to także dla Ciebie większa dawka ruchu. Poza tym z psem możesz uprawiać różne sporty, takie jak jazda na rowerze czy bieganie. Zamiast ćwiczyć z Lewandowską, trenuj ze swoim psem!

10. Dzięki niemu możesz poznać drugą połówkę (jeżeli jesteś singlem)

To nie bajka rodem ze „101 dalmatyńczyków”. Wiele par poznało się właśnie na spacerze ze swoimi psami, bo posiadanie psa ułatwia nawiązywanie kontaktów. Pewnie nieraz słyszałeś „Jaki ładny piesek, jak się wabi?”. Ile razy Twój pies nie miał oporów, by powąchać (zagadać) innego psa? A potem rozmowa właścicieli toczy się już sama… Czy to nie lepsze niż portal randkowy?

11. Wystarczy mu Twoja obecność

Twój pies nie jest wymagający. Najszczęśliwszy jest wtedy, gdy po prostu JESTEŚ.

12. I nie opuści Cię aż do śmierci

I nie opuszczę Cię aż do śmierci – tak miłość przysięgało sobie wiele par, a jednak wciąż jedna trzecia z nich się rozwodzi. Tymczasem możesz być pewny, że Twój czworonożny przyjaciel na pewno zostanie z Tobą do końca swojego życia. I nigdy nie złamie Ci serca.

Może niektórzy uznają pomysł podarowania psu prezentu z okazji walentynek za szalony. Jeżeli jednak masz czworonożnego przyjaciela, to wiesz, że to miłość na dobre i na złe.

autor: Kinga Czernichowska

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.