Home Lifestyle Podróże z pazurem. W objęciach pasatów

Podróże z pazurem. W objęciach pasatów

Trzecia część z serii „Podróże z pazurem” jest już do kupienia w księgarniach. Tym razem cała rodzina wypływa na szerokie wody. O ile w poprzedniej części mieliśmy do czynienia z wszechogarniającym piaskiem Sahary, o tyle tutaj ze wszystkich stron otaczać nas będzie woda. A to dlatego, że tym razem mowa o podróży przez Atlantyk.

Komiksy z serii „Podróże z pazurem” opowiadają o dalekich wyprawach Izy i Piotra Miklaszewskich. Para wszędzie zabiera swojego psa Snupka – kundelka adoptowanego z warszawskiego Schroniska Na Paluchu. I tak Snupi zwiedził już 37 państw na 5 kontynentach. Nie bał się nawet podróżować jachtem czy autostopem. Te rodzinne podróże, podczas których pierwsze skrzypce gra pies, możemy śledzić na kartach komiksu.

Reklama

Snupi zwiedził już 37 państw na 5 kontynentach.

O czym jest trzecia seria komiksu “Podróże z pazurem”?

Tym razem Snupi wypływa jachtem na szerokie wody Atlantyku. Po drodze Iza, Piotr i ich dzielny pies spotykają swoich rodaków: Oskara i Anię, a Snupek zaprzyjaźnia się z kotem. Odwiedzają też jacht Anglików, którzy zaprosili ich na tradycyjny five o’clock, czyli herbatkę o godzinie 17.00.

Szybko okazuje się, że dla psa podróż drogą wodną nie zawsze jest komfortowa. Pies nie skorzysta jak kot z kuwety. Snupek wytrzymał 15 godzin bez załatwiania swoich potrzeb, bo jacht traktował jak swój dom. I nie pomogły nawet porady kota.

Przy okazji z komiksu dowiecie się również, jak przygotować psa do podróży za granicę. Nie wystarczy tylko chip, szczepienie przeciwko wściekliźnie i paszport. Wiele państw wymaga także przeprowadzenia testu miareczkowania, zwłaszcza przy powrotach do Europy. Możemy Was jednak zapewnić, że za wspólne wakacje psy odwdzięczą Wam się miłością, bo nade wszystko cenią sobie więź z właścicielem.

W tle perypetii Snupiego, Izy i Piotra nie mogło oczywiście zabraknąć wątków związanych z ochroną środowiska. Autorzy zwracają uwagę na fakt, że stoimy na krawędzi katastrofy klimatyczno-ekologicznej, a to, czy jej unikniemy, zależy tylko od nas. Organizmy żyjące w morzach i oceanach wytwarzają ponad połowę tlenu na całej naszej planecie. Jednakże przez niszczącą działalność człowieka wiele z nich ginie, a wszechocean staje się coraz bardziej zanieczyszczony.

Za kreskę w komiksie odpowiada Filip Sułkowski, który świetnie odmalowuje na twarzach bohaterów emocje – do tego stopnia, że przeżywamy je razem z ich bohaterami.

Dla kogo komiks?

Komiks polecamy wszystkim, którzy są otwarci na ciekawostki, chcą poszerzyć wiedzę i lubią dobrą zabawę. Jeśli jesteś rodzicem, ten tytuł to idealny prezent dla Twojego dziecka. Twoja pociecha będzie mogła czerpać z niego wiedzę o świecie, a przede wszystkim o tym, jak traktować naszych czworonożnych przyjaciół. To duża dawka wiedzy wpleciona w niezwykłe przygody, które przeżywają nasi bohaterowie.

Dla kogo komiks?

Komiks polecamy wszystkim, którzy są otwarci na ciekawostki, chcą poszerzyć wiedzę i lubią dobrą zabawę. Jeśli jesteś rodzicem, ten tytuł to idealny prezent dla Twojego dziecka. Twoja pociecha będzie mogła czerpać z niego wiedzę o świecie, a przede wszystkim o tym, jak traktować naszych czworonożnych przyjaciół. To duża dawka wiedzy wpleciona w niezwykłe przygody, które przeżywają nasi bohaterowie.

Podróże z pazurem – bohaterowie

Izabella Miklaszewska

Graficzka specjalizująca się w animacji i grafice 3D. Długo mieszkała w Holandii, więc – jak twierdzi jej mąż – często trudno jej zrozumieć typowo polskie absurdy i polityczne scysje. Zawsze uśmiechnięta optymistka, pozytywnie nastawiona do świata i ludzi.

Piotr Miklaszewski

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Czasem dziennikarz prawny w eleganckiej koszuli, a czasem elektryk w ogrodniczkach na szelki. Maruda z ogromnym poczuciem humoru i dystansem do siebie i otaczającej go rzeczywistości.

Filip Sułkowski

Z pochodzenia Galicjanin, od dwudziestu lat mieszkaniec Krakowa. Rysownik, projektant okładek do książek, komiksiarz, amator żeglarstwa i miłośnik budżetowych podróży. Laureat dwóch wyróżnień na Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów Kolosy za rejsy własnoręcznie zbudowaną czterometrową łodzią żaglową przez Bałtyk i za koło polarne. W 2018 przepłynął wraz z partnerką Atlantyk na własnoręcznie zbudowanym sześciometrowym jachcie ze sklejki.

Snupi (Snupencjusz)

Kundelek średniej wielkości, o wielkim i walecznym sercu. Iza i Piotr adoptowali go z warszawskiego Schroniska Na Paluchu. Podobno zwrócił ich uwagę niezwykłą żywiołowością i pozytywną energią. Najpierw przez kilka lat był psem typowo miejskim, spędzał całe dnie w studiu dubbingowym PRL, gdzie pracowała jego pani. Pewnego dnia wyruszył w podróż dookoła świata, zabierając ze sobą Izę i Piotra. Snupi dotarł już do 37 krajów na pięciu kontynentach, a podróż wciąż trwa…

Magazyn Pets Style objął patronatem drugą część komiksu o przygodach Izy, Piotrka i Snupka. 

Jeśli jeszcze nie czytaliście tej części, koniecznie nadróbcie zaległości! A może akurat najnowszy odcinek „Podróży z pazurem” zainspiruje Was do wspólnej podróży ze swoim czworonogiem?

autor: Kinga Mierzwiak

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.