Home Ptaki & Gryzonie Przysmaki dla świnki morskiej – jak urozmaicić dietę kawii?

Przysmaki dla świnki morskiej – jak urozmaicić dietę kawii?

Kawie domowe, czy po prostu świnki morskie, to kontaktowe i przyjacielskie zwierzątka. Wiele z nich potrafi nawiązać głęboką więź z opiekunem i czule się nim komunikować. Wszystko to sprawia, że aż chce im się podarować smakowitą nagrodę. Sprawdź, jakie przysmaki dla świnki morskiej możesz wybrać z nowej oferty marki Alegia.

Nowości marki Alegia – smakowite przysmaki dla świnki morskiej

Oferta marki Alegia skierowana jest do prawdziwych miłośników gryzoni. Każdy produkt stworzony został z myślą o zdrowiu i dobrym samopoczuciu kawii. Receptury tworzone przez specjalistów marki powstają po dogłębnej analizie potrzeb każdego gatunku. Na rynek wprowadzane są właśnie specjalne nowości przeznaczone m.in. dla świnek morskich. Twój pupil będzie mógł cieszyć się smakiem, a Ty będziesz mieć pewność, że podajesz mu smakołyki o najwyższej jakości.

Przysmaki dla świnki morskiej oferowane przez markę Alegia są suszone, co eliminuje ryzyko wzdęć oraz biegunek powodowanych m.in. przez zbyt wilgotne lub zwiędłe liście. Co ważne, produkty tej marki zawsze pakowane są ręczne. Przyczynia się to do zachowania pozytywnych właściwości wszystkich używanych składników. Co możesz kupić dla kawii?

Suszone przysmaki dla świnki morskiej są bezpieczne i nie powodują wzdęć.

Płatki słonecznika jako smakołyk dla świnki morskiej

Przysmaki kojarzą nam się z odrobiną słodyczy i rozpieszczaniem naszych podniebień. Marka Alegia stworzyła jednak karmy i smakołyki, które są nie tylko atrakcyjne smakowo dla kawii, ale także zdrowe i w pełni naturalne. Przykładowo płatki wytwarzane ze słonecznika zwyczajnego mają korzystne właściwości:

Reklama
  • przeciwgorączkowe,
  • wykrztuśne,
  • przeciwzapalne.

Co ważne osłaniają, powlekają i nawilżają także błony śluzowe układu oddechowego i trawiennego kawii domowej. Ich podawanie może polepszyć apetyt Twojego zwierzątka oraz pobudzić u niego wydzielanie soków żołądkowych.

Przysmaki dla świnki morskiej – dlaczego wybrać płatki róży?

W diecie kawii domowej muszą znaleźć się produkty zawierające witaminę C. Jej doskonałym źródłem są przysmaki w formie płatków róży. Marka Alegia wprowadziła je do swojej oferty z powodu wielu prozdrowotnych właściwości. Po pierwsze mają one działanie przeciwprzeziębieniowe, po drugie przeciwzapalne, a po trzecie detoksykacyjne. Regularnie podawane smaczki z suszonej róży będą doskonale wspierać układ odpornościowy Twojej kawii domowej.

Płatki róż są doskonałym źródłem witaminy C.

Chipsy z pasternaku – warzywne przysmaki dla świnki morskiej

Pasternak to niskokaloryczne i trochę zapomniane warzywo, które wraca do łask. Jest ono korzystne zarówno w diecie ludzi, jak i zwierząt. W menu kawii domowej może znaleźć się ze względu na jego pozytywny wpływ na trawienie, a także na funkcjonowanie układu moczowego (w tym nerek).

Przysmaki dla świnki morskiej z pasternaku są niskokaloryczne.

Babka lancetowata w diecie kawii domowej

Babka lancetowata to roślina należąca do grupy bylin o znanych właściwościach leczniczych. Jest ona źródłem naturalnych witamin i minerałów, takich jak:

  • potas,
  • magnez,
  • cynk,
  • karoten,
  • witaminy C i K.

Roślina ta wykazuje działanie osłaniające, a także przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Duża zawartość włókna surowego zapewnia dodatkowo optymalne trawienie u kawii domowej.

Nie zapominaj, że zęby Twojego pupila stale rosną. W jamie ustnej kawii domowej znajduje się aż 20 zębów, które dzielą się na sieczne i policzkowe (przedtrzonowe i trzonowe). Brak ich prawidłowego ścierania powoduje problemy stomatologiczne, ból oraz zaburzenia apetytu. Babka lancetowata zdecydowanie wspomaga naturalne ścieranie siekaczy u większości gryzoni, a także u królików.

Podsumowując, kolejne kawałki babki lancetowatej to nie tylko przysmaki dla świnki morskiej, ale realne wsparcie zdrowia pupila.

Czy warto podawać przysmaki dla świnki morskiej?

Zdrowe przysmaki, czyli takie, które proponuje marka Alegia, mogę być zarówno doskonałym urozmaiceniem diety Twojej świnki morskiej, jak i dodatkowym wsparciem dla jej zdrowia. Stawiając na te produkty, wybierasz idealne połączenie smakowitości, walorów zdrowotnych i bezpieczeństwa.

Preferencje żywieniowe kawii domowej kształtują się w młodym wieku.

Pamiętaj, by zadbać o zdrową dietę świnki morskiej już od pierwszych wspólnych dni! Młoda kawia domowa potrzebuje najlepszych składników odżywczych, gdyż intensywnie się rozwija. W tym czasie kształtuje także swoje przyszłe preferencje żywieniowe. Dorosły osobnik może być bardzo wybredny, jeżeli w młodym wieku nie zapoznasz go z szerszą gamą produktów!

Biorąc do ręki opakowanie karmy dla świnki morskiej, nie skupiaj się na szacie graficznej, tylko zawsze oceniaj jej skład! Marka Alegia oferuje naturalne, proste i dzięki temu zdrowe smakołyki dla Twojej kawii domowej.

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.