Home Aktualności Recenzja książki “100 najsłynniejszych zwierzaków w historii” autorstwa Shia Green
100 najsłynniejszych zwierzaków w historii

Recenzja książki “100 najsłynniejszych zwierzaków w historii” autorstwa Shia Green

Kiedy pierwszy raz wzięłam do ręki “100 najsłynniejszych zwierzaków w historii” Shia Green, byłam przekonana, że jest to lektura głównie dla dzieci. Jakie było moje zaskoczenie, gdy zaczęłam czytać i książka całkowicie mnie pochłonęła! Ta fascynująca książka oferuje ponad 200 stron pełnych prawdziwych historii o zwierzętach. Ich losy sprawiają, że trudno oderwać się od czytania.

Każda z opisanych historii, zdobiona przepięknymi ilustracjami, przybliża losy różnorodnych zwierzaków – od tych bohaterskich po niezwykle utalentowane. W książce znajdziemy zarówno znane postacie, jak wierny Hachiko czy odważna Łajka, jak i mniej znane, ale równie inspirujące zwierzęta, takie jak gorylica Binti Jua, która uratowała trzyletniego chłopca, czy Togo, pies, który w ekstremalnych warunkach dostarczył lekarstwa potrzebującym.

Reklama

“100 najsłynniejszych zwierzaków w historii” to nie tylko kompendium wiedzy o zwierzętach, które zmieniły bieg historii, weszły na srebrny ekran, czy zainspirowały wielkich artystów i przywódców. To również hołd dla ich niezwykłej odwagi, empatii i wpływu na ludzkie życie. Historie te poruszają, inspirują, a także uczą empatii oraz szacunku do wszystkich istot.

Ta książka to doskonała lektura nie tylko dla młodszych czytelników, ale także dla dorosłych miłośników zwierząt. Gwarantuje wzruszenia, uśmiech i nową perspektywę na znaczenie zwierząt w naszym życiu i historii. Serdecznie polecam każdemu, kto chce się zanurzyć w świat zwierzęcych opowieści, które zaskakują i inspirują.

Autor: Shia Green
Przekład: Katarzyna Górska
Ilustracje: Marisa Morea
Oprawa: twarda
Format: 195x240mm
Ilość stron: 208
Wydawnictwo NOWA BAŚŃ

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.