Home Quiz Siberian husky – QUIZ

Siberian husky – QUIZ

Zacznij zabawę - Siberian Husky - QUIZ

1. Które z wymienionych umaszczeń nie występuje u siberian husky:

2. Czy husky może mieć oczy różnobarwne?

3. W jakim kraju zarejestrowano rasę?

4. Czy siberian husky ma podszerstek?

5. Jak nazywa się najsłynniejszy pies tej rasy?

6. Czy husky jest tej samej wielkości co alaskan malamute?

7. Czy może mieć skręcony, wysoko osadzony i noszony ogon?

8. Które ze zdjęć NIE przedstawia siberian husky:

9. Kto rozpoczął planową hodowlę siberian husky?

10. Na jakim dystansie rozgrywa się najsłynniejszy wyścig psich zaprzęgów All Alaska Sweepstakes?

Zastanawiasz się, jaka karma będzie najlepsza dla psa rasy siberian husky?

Polecamy Carnilove True Fresh. Jest to pełnoporcjowy i bezzbożowy posiłek z  dużym udziałem świeżego mięsa. Twój pies ma do wyboru karmę z łososiem, indykiem lub wołowiną. W jej składzie znajdują się także owoce leśne, warzywa i zioła będące zdrowym uzupełnieniem diety każdego czworonoga. Co ważne, karma powstaje bez sztucznych konserwantów i innych środków chemicznych. Nie musisz się zatem bać o bezpieczeństwo swojego pupila.

Twój husky jest psem sportowym? Uwzględnij to, dobierając dawkę pokarmową. Udowodniono, że psy podejmujące długotrwały wysiłek, jakim są np. wyścigi zaprzęgów, odnoszą korzyści z diety bogatej w tłuszcz.

Reklama

Ciekawostki o husky

Najbardziej znanym psem tej rasy jest Balto, który ma swój pomnik w nowym Jorku. Pomnik oddaje hołd wszystkim biorącym udział w słynnym „wyścigu po surowicę” przeciwko dyfterytowi w 1925 roku. Trasę o długości 900 kilometrów na Alasce pokonano w rekordowym tempie dzięki współpracy 20 zaprzęgów husky. Najtrudniejszy fragment przypadł psu o imieniu Togo, a końcowy odcinek – psu Balto. I dlatego to właśnie on stał się symbolem rozpoznawanym na całym świecie.

Nazwa „husky” wzięła się od słowa „ochrypły”. Inna wersja mówi, że pochodzenie nazwy łączy się wyzwiskiem, jakim określano Eskimosów.

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.