Home Pies Przysmaki dla psa alergika – jak nagradzać psa z alergią?

Przysmaki dla psa alergika – jak nagradzać psa z alergią?

Niepożądane reakcje na pokarm to coraz częstszy problem zarówno psów, jak i kotów. Tymczasem psy uwielbiają przekąski i trudno wyobrazić sobie wspólne zabawy bez tych małych, smakowitych nagród. Sprawdź, czy istnieją przysmaki dla psa alergika oraz co oferuje rynek zoologiczny.

Przysmaki dla psa z alergika? Najpierw diagnostyka

Zanim zaczniesz kupować przysmaki dla psa z alergią, musisz wybrać karmę podstawową lub skomponować bezpieczną dietę dla swojego czworonoga. Aby zrobić to prawidłowo, musisz zdecydować się na diagnostykę niepożądanych reakcji na pokarm, czyli na dietę eliminacyjną i próby prowokacji. Zastosowanie tej metody pozwoli ci znaleźć bezpieczne rodzaje mięs, a także warzywa i owoce, które toleruje Twój czworonóg.

Reklama

Dieta psa alergika musi być pozbawiona uczulających go alergenów.

Jak wybrać przysmaki dla psa alergika?

Pierwszą zasadą przy wyborze przysmaku dla psa z alergią jest prosty i bezpieczny skład. Wybieraj produkty bez zbędnych dodatków, a przede wszystkim takie, które nie zawierają alergenów, czyli składników uczulających Twojego psa.

Do wyboru masz różne produkty dla psich alergików. Wymienić można:

  • suszone mięso,
  • produkty monobiałkowe,
  • smakołyki na bazie owadów,
  • hydrolizowane przysmaki dla psa alergika,
  • domowe ciasteczka.

100% składników pochodzenia zwierzęcego

Proste i bezpieczne przysmaki dla psa alergika to często te, które składają się wyłącznie ze składników pochodzenia zwierzęcego. Jeżeli wiesz, że Twój pies toleruje ryby i owoce morza, szukaj smakołyków, które w składzie mają 100% ryby. Przykładem są smaczki Icepaw Filet Pur z białych ryb. Przysmaki te składają się jedynie z rybnych filetów. Są one suszone w temperaturze 20 stopni przez 48 godzin. To naturalne składniki diety psa, bogate w witaminy, minerały oraz kwasy omega-3.

Rynek zoologiczny oferuje też smakołyki dla psa z alergią składające się w 100 procentach z mięsa lub podrobów. Przysmaki treningowe z mięsa kangura czy królika, suszone ścięgna strusia, suszone żwacze wielbłąda lub patyczki z mięsa okonia morskiego to tylko nieliczne rarytasy, które znajdziesz w ofercie marki Mirals.

Hipoalergiczne przysmaki dla psów mogą zawierać nietypowe rodzaje mięs.

Kiełbasy treningowe

Kiełbasy treningowe, czyli przysmaki dla psa alergika zawierające 99,5% mięsa mięśniowego, oferuje marka Mirals. Produkt ma zwartą konsystencję, która ułatwia krojenie na małe kawałki i tworzenie wygodnych smaczków. Taki aromatyczny kąsek zdecydowanie zmotywuje psa w tracie treningu czy szkolenia. Użycie wyłącznie jednego rodzaju białka i brak zbędnych dodatków sprawiają, że kiełbasy Mirals są świetnym przysmakiem dla psów z wrażliwym układem pokarmowym i alergiami. Do wyboru masz mięso dzika, kozinę, koninę, wołowinę, łososia, indyka oraz kaczkę, królika oraz jagnięcinę.

Smakołyki dla psa alergika – 100% warzyw lub owoców

„Czyste” przysmaki dla psa z alergią to nie tylko mięsna przekąska. Dieta psa może być wzbogacona o smaczki w formie suszonych warzyw lub owoców. Takie przysmaki dla alergika znajdziesz w ofercie marki SOOPA. Do wyboru masz żujki z kokosa, batatów i papai.

Przysmaki hydrolizowane dla psa z alergią

Oprócz smaczków z prostym składem możesz wybrać hydrolizowane przysmaki dla psa alergika. Niektórzy producenci stosują hydrolizę białek, czyli proces rozbicia go na mniejsze struktury. Niewielkie peptydy zmniejszają ryzyko wystąpienia niepożądanej reakcji na pokarm u psa z nietolerancją lub alergią pokarmową.

Z wykorzystaniem hydrolizy powstają hipoalergiczne smakołyki dr Seidla dla psów. Te przysmaki mają formę poduszeczek z nadzieniem. Głównymi składnikami są hydrolizaty białka i ryż, co minimalizuje ryzyko nietolerancji pokarmowej.

Hipoalergiczne dla psów są smakołyki z białkiem hydrolizowanym.

Monobiałkowe smakołyki dla psa alergika

Kolejną opcją dla opiekuna psiego alergika są tak zwane przekąski monobiałkowe, czyli takie, które zawierają w swoim składzie tylko jeden rodzaj białka pochodzenia zwierzęcego. Jeżeli przeszedłeś proces diagnostyki i wiesz, na jakie alergeny reaguje Twój pupil, wybierz przysmak, który ich nie zawiera.

  • Monobiałkowy przysmak Happy Dog Soft Snack Africa – to produkt, który zawiera jedynie białko strusia. Przysmaki Happy Dog są przygotowywane bez dodatku cukru i konserwantów oraz mają praktyczne zamknięcie dla długotrwałej świeżości smaczków.
  • Monobiałkowy smakołyk Nature’s Protection Superior Care Snacks Soft Duck Slices – przysmak zawiera 92,8% mięsa z piersi kaczki, która jest chudym mięsem pomagającym utrzymać psom prawidłową wagę.
  • Oasy One Protein Snacks – monoproteinowe przysmaki dla psów z autentycznego mięsa filetowego i filetów rybnych. Znajdziesz je w aż czterech wariantach smakowych: pierś z kurczaka, wieprzowina, tuńczyk, dzik. Co ważne, nie zawierają one zarówno glutenu, jak i składników GMO czy soi.

Przysmaki z białkiem owadów

Przysmaki dla psa alergika mogą zawierać także nowe źródło białka w postaci owadów. Owady są hipoalergiczne dla większości psów, a jednocześnie bardzo wartościowe pod względem odżywczym. Stanowią one świetną alternatywę dla mięsa z tradycyjnej hodowli, a ich wykorzystanie w żywieniu zwierząt jest dobre dla naszej planety.

Smaczki z owadami dla psich alergików stworzyła marka Brit. Brit Care Dog Crunchy Cracker Puppy Insect to propozycja dla młodych psów. Odpowiednio stworzona receptura ogranicza ryzyko niepożądanych reakcji na produkt.

Kolejna opcja to Moush przysmaki dla psa, w których jedynym źródłem białka zwierzęcego są owady. W składzie nie znajdziesz mleka, jaj, soi czy sztucznych konserwantów. Dzięki zastosowaniu białka owadów produkt wolny jest także od antybiotyków i hormonów, co zwiększa bezpieczeństwo Twojego pupila. Jeżeli Twój pies nie wykazuje reakcji alergicznych na zboża, to śmiało możesz wypróbować Moush.

Wokół zbóż jako składnika karm narosło już sporo mitów, ale według Centrum Medycznego Weterynarii Cummings na Uniwersytecie Tufts zboża są stosunkowo rzadką przyczyną niepożądanych reakcji na pokarm u psów. Co ważne, alergia na jedno konkretne ziarno nie musi całkowicie eliminować zbóż z diety psa. Jak widzisz, nie ma idealnego smaczka dla każdego psiego alergika.

Bezzbożowe i hipoalergiczne smakołyki dla psa alergika

Swoją propozycję smakołyków dla psich alergików ma także marka Empire. Ich przysmaki Splendido Frykasy z królika to produkt bezzbożowy i bezglutenowy. W składzie znajduje się L-karnityna, mieszanka kwasów omega-3 oraz witaminy z grupy A, C i E, dzięki temu smakołyki wspomagają prawidłowe funkcjonowanie serca, mózgu i wzroku psa.

Podsumowując, na rynku zoologicznym znajdują się różne potencjalnie dobre przysmaki dla psa alergika. Jedne mają maksymalnie prosty skład, a w innych zastosowano nietypowe źródła białka lub proces hydrolizy. Każdy czworonóg jest jednak inny, dlatego dieta musi być dopasowana do jego potrzeb. Psy i przekąski to nierozłączny duet! Postaraj się zatem znaleźć bezpieczne produkty dla Twojego psa.

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.