Home PiesAkcesoria dla psów Smycz automatyczna flexi Xtreme – spacer pełen wrażeń

Smycz automatyczna flexi Xtreme – spacer pełen wrażeń

Spacer to dla większości psów najważniejszy element dnia. Nowe zapachy, interesujące widoki i spotkania z innym czworonogami – w czasie codziennych wędrówek atrakcji nie brakuje. Jak jednak okiełznać rozbrykanego pupila, a jednocześnie dać mu odrobinę swobody? Nieocenioną pomocą w trakcie krótszych i dłuższych przechadzek może być smycz automatyczna flexi Xtreme – przeznaczone dla najbardziej wymagających psów.

Idealny spacer z psem – o czym warto pamiętać?

Codzienne spacery są niezbędne, by dostarczyć psu odpowiedniej dawki ruchu i stymulacji intelektualnej. Jednak krótkie, kilkuminutowe przechadzki wokół bloku w żaden sposób nie są w stanie zaspokoić potrzeb psów. Idealny spacer z psem powinien składać się z kilku elementów:

Reklama
 • zaspokojenia potrzeb fizjologicznych,
 • zabawy i ćwiczeń fizycznych,
 • treningu posłuszeństwa,
 • eksploracji otoczenia,
 • kontaktów socjalnych.

Aby wędrówka była dla psa naprawdę interesująca, trzeba ją zawsze odpowiednio zaplanować. Przynajmniej jeden spacer w ciągu dnia powinien być długi – co najmniej godzinny. To minimalny czas, jakiego większość czworonogów potrzebuje, by rozładować swoją energię. Dodatkowo codzienne przechadzki nie powinny być monotonne. Z tego względu należy regularnie zmieniać trasy spacerów. Warto zadbać też o to, by przechadzki odbywały się na urozmaiconym terenie.

Akcesoria na spacer z psem

Kolejnym krokiem do udanego spaceru z psem jest wybór odpowiednich akcesoriów dla zwierząt. Muszą one zapewniać bezpieczeństwo i wygodę. Najważniejszym elementem wyposażenia każdego czworonożnego spacerowicza jest smycz. Rodzaj smyczy musi być dobrany zarówno do indywidualnych potrzeb psa, jak i do miejsca spacerów. Przy wyborze akcesoriów dla zwierząt nie należy kierować się wyłącznie designem czy kolorem.

Dobra smycz dla psa powinna mieć odpowiednią długość i wytrzymałość. Rozmiar smyczy dla psa trzeba dopasować do wagi i wielkości czworonoga. Przy zakupie akcesoriów dla zwierząt należy też uwzględnić temperament podopiecznych. Zwierzaki, które wykazują problemy z posłuszeństwem, wymagają mocniejszych akcesoriów. Zwróć uwagę również na wygodę użytkowania smyczy dla psa. Nie może ona obcierać ręki czy wyślizgiwać się z dłoni. Szukasz dla swojego pupila trwałej i wygodnej smyczy, która uczyni codzienne wędrówki bardziej komfortowymi? Świetną propozycją dla Ciebie i Twojego przyjaciela może być smycz automatyczna flexi Xtreme.

Odpowiednia smycz może znacząco podnieść komfort spaceru z psem.

Smycz flexi Xtreme dla psa – produkt dla wymagających

Jako opiekun psa pewnie nieraz stałeś przed dylematem: bezpieczeństwo czy swoboda pupila. Teraz nie musisz już wybierać. Smycz automatyczna flexi Xtreme pozwala poczuć się zwierzakowi prawie tak, jak w czasie swobodnego biegania. Ze względu na swoją długość (3–8 m) akcesorium praktycznie nie krępuje ruchów czworonoga i pozwala mu przemieszczać się na dużą odległość. Dzięki temu zwierzak może swobodnie eksplorować cały teren, co dostarcza mu interesujących wrażeń i zwiększa radość płynącą ze spaceru.

Maksymalna swoboda psa idzie jednak w parze z pełną kontrolą nad zwierzakiem. Smycz automatyczna flexi wykonana jest z niezwykle trwałej i odpornej na przetarcia przędzy. Mocna taśma wytrzymuje nawet duże obciążenia i pozwala na intensywne użytkowanie smyczy flexi nawet w najtrudniejszych warunkach. Dzięki temu nie ma ryzyka, że taśma ulegnie nagłemu zerwaniu. Dodatkowo akcesorium wyposażone jest w elastyczny przycisk blokujący Soft-Stop. Pozwala on w razie potrzeby szybko, bezpiecznie i bez nieprzyjemnych szarpnięć zatrzymać pupila. Smycze flexi Xtreme dostępne są w pięciu rozmiarach:

 • XS (dla najmniejszych psów – do 15 kg),
 • S (dla psów małych – do 20 kg),
 • M (dla psów średnich – do 35 kg),
 • L 8 m (dla dużych psów – do 55 kg),
 • L 5 m (dla psów dużych – do 65 kg).
 • Dzięki temu można z łatwością dobrać rodzaj smyczy dla psa do potrzeb każdego zwierzaka.

Smycze flexi Xtreme wyróżniają się zwiększoną wytrzymałością.

Dobra smycz = komfortowy spacer

Z pomocą smyczy automatycznej flexi Xtreme codzienne spacery staną się nie tylko przyjemniejsze dla psa, ale również dla jego opiekuna. Nowoczesna smycz dla psa wyposażona jest w elastyczny amortyzator, który łagodzi mocne pociągnięcia. Dzięki niemu nawet gwałtowne reakcje psa nie stwarzają ryzyka upadku czy urazu. Dodatkowo smycz automatyczna flexi posiada sprawny i łatwy w obsłudze mechanizm zwijania taśmy. Umożliwia on precyzyjne regulowanie długości, zapobiega plątaniu się, skręcaniu i zwisaniu taśmy. Za sprawą szerokiej możliwość regulacji długości smycz dla psa można wykorzystać niemal w każdych warunkach. Sprawdzi się zarówno w ciasnej przestrzeni miejskiej, jak i na rozległym, otwartym terenie.

Smycz flexi Xtreme można bez problemu obsługiwać jedną ręką. Trwały, ergonomicznie zbudowany korpus zapewnia pewny chwyt i wygodę użytkowania. Smycz automatyczna flexi dobrze i stabilnie leży w dłoni, dlatego nawet jej długotrwałe trzymanie nie powoduje dyskomfortu. Dodatkową zaletą smyczy flexi jest jej kompatybilność z innymi produktami spacerowymi. Smycz automatyczną flexi Xtreme można rozbudować o dodatkowe akcesoria: woreczki na odchody, pojemniki na przysmaki, latarkę LED.

Kolejną zaletą smyczy flexi jest jej atrakcyjny design. Akcesorium w energetycznych czarno-pomarańczowych barwach z pewnością doskonale wzbogaci spacerowy look. Żywe kolory i oryginalny design sprawią, że Twój zwierzak będzie widoczny już z daleka. Jednocześnie smycz dla psa dobrze komponuje się z innymi akcesoriami dla zwierząt, dostępnymi w różnych wzorach i kolorach.

Dla spragnionych ekstremalnych przygód – smycz automatyczna flexi Xtreme

Smycze automatyczne z serii Xtreme to produkty stworzone z myślą o najbardziej wymagających psach. Twój czworonożny pupil nie przepada za leniwymi przechadzkami po mieście? Jest żądny nowych przygód? A może na co dzień wprost rozpiera go energia? Ze smyczą automatyczną flexi Xtreme nie musisz obawiać się, że spacer zakończy się ucieczką czworonoga lub bolesnym upadkiem.

Kiedy przyda się smycz automatyczna flexi Xtreme?

Wytrzymała smycz o długości 5 m jest idealna dla psów ciekawskich i energicznych, które potrzebują na co dzień dużej dawki swobody. Sprawdzi się podczas bardziej energicznych spacerów i aktywności rekreacyjnej z pupilem. Smycz automatyczna flexi Xtreme z mocnej taśmy jest też szczególnie polecana dla psów dużych ras, które dysponują potężną siłą. Dzięki niej okiełznanie nawet olbrzymiego czworonoga przestanie być problemem.

Kolejną grupą czworonogów, dla których odpowiednia będzie mocna smycz flexi, są psy wykazujące problemy behawioralne. Jeśli Twój pies ma tendencję do gwałtownych i nieprzewidywalnych reakcji, jest lękliwy, agresywny lub reaktywny, smycz flexi może okazać się niezwykle przydatna. Smycz automatyczna flexi Xtreme pomoże Ci zachować pełną kontrolę nad podopiecznym i w razie potrzeby natychmiast go zatrzymać.

Produkty z serii Xtreme przydadzą się jednak nie tylko podczas codziennych spacerów. Z powodzeniem można je wykorzystać także podczas ekstremalnych wypraw. W smycz automatyczną flexi Xtreme powinieneś zaopatrzyć się, jeśli planujesz wyjazd z psem za miasto. Ze względu na wygodę i bezpieczeństwo, jakie zapewnia, będzie szczególnie pomocna w czasie długich pieszych wędrówek z pupilem. Dodatkowo po smycz flexi warto sięgnąć podczas wypraw w trudnym terenie. Znacznie zmniejszy ona ryzyko wypadków i w przeciwieństwie do standardowych akcesoriów nie ulegnie szybko uszkodzeniu.

Podsumowanie – smycz automatyczna flexi Xtreme

 • Odpowiednia smycz znacznie ułatwia spacery z psem i czyni je przyjemniejszymi.
 • Smycze flexi Xtreme wyróżniają się dużą wytrzymałością i długością (do 8 m).
 • Akcesoria z serii Xtreme spełniają potrzeby najbardziej wymagających psów.
 • Smycze flexi Xtreme znajdują zastosowanie podczas codziennych spacerów, wycieczek i długich wędrówek z psem.

Kup smycz flexi na www.jollydog.pl

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.