Home PiesCiekawostki o psach Volvo czworonogom

Volvo czworonogom

Motoryzacyjnym synonimem słowa bezpieczeństwo od lat jest marka Volvo. Tworzymy samochody z myślą o naszych rodzinach, najbliższych, w tym o naszych pupilach.

Temat przewozu zwierząt w kabinie samochodu jest dla marki Volvo bardzo poważnym zagadnieniem. Do wszyst­kich szwedzkich kombi i SUV-ów, w tym XC60 i XC90 zostały zaprojektowane specjalne klatki montowane w bagażniku słu­żące do przewozu psów. Spełniają najbardziej restrykcyjne wy­magania w razie wypadku i jak na Volvo przystało – są bardzo solidnie wykonane.

Przed nami okres częstych wyjazdów i podróży sa­mochodem. Wielu z nas wyruszy w podróż z całą rodziną, włą­czając czworonożnych pupili. Jeśli pojedziecie Volvo, zrobicie to w pełni bezpiecznie. Volvo stworzyło bowiem specjalne akce­soria odpowiadające na ich potrzeby. Dodatkowo Volvo opra­cowało poradnik dla kierowców zawierający zasady bezpiecz­nego podróżowania z psem.

Reklama

Podróż samochodem z naszym czworonogiem to spo­re wyzwanie. Im większy pies, tym większe mamy wyzwanie. Kabina samochodu słabo nadaje się do tego zadania – wygod­nie nie będzie ani pasażerom, ani psu. Nasz pupil może podra­pać tapicerkę, a usuwanie jego sierści z dywaników i siedzeń też nie należy do przyjemnych. Co ważne, podczas stłuczki czy wypadku, duże zwierzę w kabinie może być ogromnym zagro­żeniem dla podróżujących. Jeśli rodzaj nadwozia na to pozwala, najlepiej jest przewozić psa w bagażniku, w specjalnie stworzo­nej dla niego przestrzeni. Volvo stworzyło rozwiązanie, dzięki któremu można uniknąć tego rodzaju problemów.

Rolety zasłaniające okno tylne i okna boczne. Zapewniają one maksymalną ochronę przed wysoką temperaturą i drażniącym psa słońcem (niezależnie od tego, nie można psa zostawiać w samochodzie latem, ponieważ wnętrze auta nagrzewa się bardzo szybko).

Mata bagażnika wykonana z wytrzymałego i odpornego na zabrudzenia winylu. Mata pokrywa podłogę, panele boczne i oparcia tylnych foteli, chroniąc wnętrze samochodu, gdy zwie­rzak jest mokry lub brudny.

Praktyczne pojemniki na bagaż wykonane z formowanego wtryskowo plastiku, który chroni także wnętrze samochodu przed brudnymi łapami twojego zwierzaka. Łatwe do utrzyma­nia w czystości.

Uprząż dla psa, system porządkowania bagażu

Wygodna uprząż dla psa mocowana bezpośrednio do pasa bezpieczeństwa samochodu za pomocą szybkozłącza. Wyściełana i wygodna uprząż przytrzymuje psa na tylnym siedzeniu. Pies poruszający się swobodnie wewnątrz samo­chodu stanowi zagrożenie w razie gwałtownego hamowania, zarówno dla pasażerów, jak i dla innych użytkowników drogi. Dlatego należy używać klatki dla psa montowanej w przestrze­ni bagażowej. Jeśli jednak nie jest to możliwe, uprząż dla psa mocowana na tylnym siedzeniu stanowi dobre alternatywne rozwiązanie.

Uprząż jest łatwa w użyciu i można ją łatwo odpiąć od pasa bezpieczeństwa. Uniwersalne rozwiązanie sprawia, że uprząż jest przydatna także poza samochodem, na przykład uprząż spa­cerowa lub pociągowa.

Uprząż dla psa jest dostępna w czterech rozmiarach.

Poradnik Volvo dla kierowców – na co należy zwracać uwagę podczas podróży samochodem z psem

Dzięki wyposażeniu samochodu w odpowiednie akcesoria właściciel psa może zapewnić mu właściwą wygo­dę. Większość psów lubi jeździć autem. Zabierając zwierzęta w podróż, powinniśmy wziąć pod uwagę szereg istotnych kwestii:

  • Należy zatrzymywać się w regularnych odstępach czasu na spacery.
    – Zwierzak powinien mieć zapewniony dostęp do wody (nie możemy zapominać o przerwach w podróży na napojenie pupila).
  • Należy sprawdzić, czy tylna klapa samochodu jest dobrze zamknięta. Jest to niezwykle ważne, ponieważ zapewnia psu bezpieczeństwo podczas podróży i eliminując ryzyko otwarcia klapy.
  • Dobrym pomysłem jest oduczenie psa wyskakiwania z samo­chodu, z wyjątkiem wyraźnego polecenia właściciela.
  • Psa nie można zostawiać zamkniętego w samochodzie, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy samochody bardzo szybko się nagrzewają.
  • Niektóre psy mogą cierpieć na chorobę lokomocyjną. Jeśli poświęcimy wystarczająco dużo czasu, większość psów można wytresować tak, aby zapobiec temu problemowi. Jedna ze sztuczek to dać psu kość do gryzienia. W przypadku psów szczególnie wrażliwych na chorobę lokomocyjną można również poprosić weterynarza o odpowiednie lekarstwa.

Salon Volvo Nova Łódź
ul. Kolumny 1
93-610 Łódź

Strona internetowa: www.volvocarnova.pl
Facebook: Volvo Nova Łódź
Instagram: Volvo Nova

Cały artykuł przeczytasz w letnim wydaniu Pets Style – czytaj więcej

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.