Home Lifestyle Win:Win – wernisażu psich portretów Michała Torzeckiego

Win:Win – wernisażu psich portretów Michała Torzeckiego

Sztuka na pomoc bezdomnym zwierzętom. Zapraszamy na szóstą edycję Win:Win – wernisażu psich portretów Michała Torzeckiego

Michał Torzecki oraz firma Daftcode po raz kolejny zapraszają na wernisaż charytatywny pod hasłem „Sztuka pomagania czworonogom”. Dnia 27 sierpnia w Centrum Praskim Koneser będzie można kupić portrety psów ze schroniska i gadżety z ich podobiznami, poznać czworonogi osobiście, a także rozpocząć proces adopcyjny. Zebrane środki zostaną przekazane na rzecz Schroniska w Korabiewicach Viva. 

Reklama

Win:Win to wspólna inicjatywa artysty Michała Torzeckiego i firmy technologicznej Daftcode. Już od 2016 r. Torzecki maluje portrety psich podopiecznych Schroniska w Korabiewicach Viva, które następnie warszawiacy mają szansę podziwiać podczas wyjątkowego wernisażu. Goście wydarzenia mogą nie tylko nabyć obrazy, ale także poznać psiaki osobiście, a nawet rozpocząć ich proces adopcyjny. Co więcej, każdy adoptujący otrzymuje w prezencie portret swojego nowego pupila. Stąd właśnie nazwa Win:Win – psy z Korabiewic wygrywają pomoc finansową i nowe domy, a wspierający czworonożnych przyjaciół na całe życie.

Podobnie jak rok temu, wernisaż odbędzie się w Centrum Praskim Koneser, choć tym razem w odświeżonej formule. Michał Torzecki i wolontariusze z Korabiewic spotkają się z warszawiakami w sobotę 27 sierpnia w godzinach 15:00-20:00 w otwartej przestrzeni Placu Konesera. Wydarzenie będzie miało charakter festiwalu rodzinnego, dlatego organizatorzy zachęcają rodziców do przyjścia z dziećmi.

Poza kupnem obrazów i adopcją, goście będą mogli wspomóc schronisko bezpośrednimi darowiznami lub poprzez zakup gadżetów dostępnych w dniu wydarzenia: sitodruków, pinów, toreb czy kubków z charakterystycznymi mordkami psów autorstwa Torzeckiego. Poza czarno-białymi podobiznami znanymi z poprzednich edycji pojawią się też wersje kolorowe. 

Wierzę, że sztuka ma ogromną moc czynienia dobra, dlatego cieszę się, że już po raz szósty organizujemy z Daftcode Win:Win. – komentuje Michał Torzecki. – Sytuacja schronisk w Polsce zawsze była ciężka, ale inflacja i wojna w Ukrainie nałożyły na nie dodatkowe obciążenia, dlatego każda cegiełka jest na wagę złota. W poprzednich edycjach zebraliśmy łącznie 187 tysięcy złotych i jestem przekonany, że w tym roku również Polacy pokażą, że los bezdomnych zwierząt nie jest im obojętny – dodaje artysta.

WAŻNE: Prosimy nie przyprowadzać swoich czworonogów na wydarzenie. Na miejscu będą psy do adopcji, a inne zwierzęta mogą być dla nich niepotrzebnym stresem. Dziękujemy za wyrozumiałość. 

***

Magazyn Pets Style objął wydarzenie patronatem medialnym.

***

O artyście

Michał Torzecki jest polsko-amerykańskim artystą młodego pokolenia. Przez pierwsze 20 lat życia wychowywał się w Nowym Jorku, Chicago i Los Angeles. Po przyjeździe do Polski ukończył studia w Europejskiej Akademii Sztuk na Wydziale Malarstwa. W 2007 roku obronił dyplom w pracowni prof. Franciszka Starowieyskiego. Zaraz po obronie został asystentem profesora i pracował z nim aż do śmierci mistrza. Swoje prace wystawiał w Warszawie, Krakowie, Londynie i Nowym Jorku.

Artysta od lat łączy sztukę z dobroczynnością. W 2014 roku odbyła się wystawa „Zagrożone gatunki zwierząt” we współpracy z Fundacją WWF Polska, a dwa lata później – pierwsza edycja wystawy Win:Win we współpracy z Fundacją Azylu pod Psim Aniołem.

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.