Home Pies Zdrowe zęby i świeży oddech pupila

Zdrowe zęby i świeży oddech pupila

W trosce o zdrowie i dobrobyt psów i kotów szczególną rolę odgrywa kwestia higieny jamy ustnej. Zwierzęta borykają się przede wszystkim z problemem kamienia nazębnego. Bakterie odkładające się w przestrzeni między dziąsłami a zębami tworzą płytkę nazębną i wywołują nieświeży oddech oraz stany zapalne i choroby dziąseł.

Krążące w krwiobiegu bakterie mogą docierać do serca, płuc, nerek, wątroby i mieć negatywny wpływ na funk­cjonowanie tych narządów, jeśli dojdzie do tzw. infekcji wtór­nej. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i odpowiednia troska o higienę jamy ustnej.

Laboratoire Francodex proponuje szeroką gamę pro­duktów do higieny jamy ustnej dla zwierząt pozwalających kompleksowo zadbać o uzębienie psów i kotów.

Reklama

Pasta do zębów dla psów

Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest oczywiście szczotkowanie zębów. Pasta do zębów Francodex (dostępna w zestawie ze szczoteczką) to produkt o szerokim spektrum działania. Dzięki właściwościom ścierającym (węglan wapnia), czynnikowi chelatującemu (tripolifosforan sodu), który pochła­nia wapń ze śliny, a także dzięki mechanicznemu szczotkowa­niu pasta zapobiega powstawaniu płytki nazębnej i ogranicza odkładanie się kamienia.

Zawarte w paście oleje: anyżowy, eukaliptusowy oraz z liści cynamonowca wykazują działanie antyseptyczne, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Z kolei olej z nasion pietruszki i inulina zwalczają przyczyny nieświeżego oddechu wynikające z procesu trawienia.

Szczotkowanie zębów jest jednak czynnością, do któ­rej należy przyzwyczajać psa od najmłodszych lat. Nie wszyst­kie zwierzęta dobrze znoszą taki sposób pielęgnacji uzębienia. Dlatego w ofercie Laboratoire Francodex znajdziemy szereg roz­wiązań z zakresu tzw. higieny pasywnej.

Paski do gryzienia

Paski do gryzienia dla psów możemy podawać zwierzęciu jako przysmak. Dzięki unikalnemu kształtowi litery „Z” i ściernej powierzchni czyszczą zęby w sposób mechaniczny. Paski zawierają enzymy, które zabijają bakterie odpowiedzial­ne za powstawanie kamienia nazębnego oraz niszczą strukturę nalotu na zębach, nim ten zdąży przekształcić się w kamień.

To w 100 procentach roślinny produkt, co zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii pokarmowych.

Płyn lub pasta do zębów w proszku

O uzębienie zarówno psa, jak i kota pozwala w pro­sty sposób zadbać płyn Fresh Dent 2w1 lub pasta do zębów w proszku. Dodawany do wody preparat Fresh Dent 2w1, dzięki zawartości wyciągu z granatu, który jest źródłem kwasu puni­kowego, zapobiega tworzeniu się osadu nazębnego i pomaga zachować świeży oddech. Płyn działa również przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Pasta do zębów w proszku, na bazie wyciągu z alg morskich i fruktooligosacharydów, stosowana jest natomiast jako dodatek do karmy zwierzęcia. Zawartość alg zmienia wła­ściwości śliny, co utrudnia osadzanie się nalotu i tworzenie ka­mienia, a także zmniejsza ogólną ilość bakterii znajdujących się w jamie ustnej.

Spray

Spray zapobiegający nieprzyjemnemu oddechowi dla psów i kotów z granatem i witaminą C nie tylko skutecz­nie zwalcza problem nieświeżego oddechu u zwierząt, ale także wzmacnia dziąsła. Spray rozpylany jest bezpośrednio i bezgło­śnie na zęby i dziąsła, co sprawia, że można go stosować bez ryzyka przestraszenia zwierzęcia.

Szeroki wybór preparatów marki Laboratoire Fran­codex pozwala dobrać odpowiednie do potrzeb zwierzęcia roz­wiązanie z zakresu profilaktyki higieny jamy ustnej psa i kota oraz zadbać o zdrowe zęby i świeży oddech pupila.

Materiał sponsorowany.

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.