Home Pies Almo Nature – najwyższa jakość włoskiej karmy dla psów

Almo Nature – najwyższa jakość włoskiej karmy dla psów

Żywienie psa to skomplikowany temat! Twój czworonóg potrzebuje pełnowartościowej i dobrze zbilansowanej diety, ale jego potrzeby różnią się w zależności od wieku, rasy, kondycji czy dotykających go chorób! Marka Almo Nature pomyślała o każdym czworonogu!

Jak powstaje karma Almo Nature?

Almo Nature to włoska marka, która opracowała swoje formuły we współpracy z lekarzami weterynarii, technikami oraz dietetykami. Ich głównym założeniem jest połączenie jakości i bezpieczeństwa! Stali się pionierami na rynku producentów karm dla zwierząt domowych! W jaki sposób?

Reklama

Almo Nature wyprzedziła wiele innych firm i już od 2000 roku oferowała karmy mokre na bazie składników HFC (Human Food Chain), czyli mięsa i ryb pierwotnie przeznaczonych do spożycia przez ludzi. Nie zatrzymali się jednak w rozwoju i w 2016 roku stworzyli także linię suchych karm HFC! Gwarantuje to najwyższą jakość składników, jakie może otrzymywać Twój pies! Pamiętaj, że białka zwierzęce odgrywają kluczową rolę w dostarczaniu Twojemu czworonogowi niezbędnych aminokwasów, dlatego powinny mieć wysoką wartość odżywczą!

HFC nie jest wyłącznie terminem marketingowym, to skrót odzwierciedlający filozofię marki! Receptury karm opracowane zostały w taki sposób, aby uszanować szczególne wymagania żywieniowe psów oraz zapewnić ich opiekunom gwarancję składników o jakości identycznej, jak te wykorzystywane w produkcji pożywienia dla ludzi!

Najlepsza karma dla szczeniaka – czym karmić młode psy?

Pamiętaj, by nigdy nie karmić szczeniaka karmą dla dorosłych czworonogów! Twój piesek tylko wygląda jak mniejsza wersja dorosłych przedstawicieli rasy. W czasie wzrostu ma jednak zupełnie inne potrzeby. Szacuje się, że do czasu osiągnięcia połowy docelowej masy ciała szczeniak potrzebuje nawet 3 razy więcej energii niż spoczynkowe zapotrzebowanie dorosłego przedstawiciela jego rasy! Wśród specjalnych wymagań znajdują się także:

  • podwyższone zapotrzebowanie na białko,
  • minimalna zawartość tłuszczu na poziomie 8,5% suchej masy,
  • proporcja wapnia do fosforu na poziomie 1 : 1 do 1,5 : 1.

Jeśli wybierzesz suchą karę HOLISTIC Puppy, zapewnisz rosnącemu psu pełnoporcjowe i idealnie zbilansowane posiłki, które dodatkowo dopasowane są do rasy Twojego szczeniaka. W ofercie Almo Nature dostępne są karmy XS–S dla miniaturowych i małych psów oraz M–L dla ras średnich oraz dużych! Posiłki szczeniaka (oraz dorosłego psa) możesz urozmaicić, stosując mokre karmy Almo HFC, które zawierają najlepszej jakości mięso, warzywa oraz ser i ryż w mięsnym  bulionie!

Karma monoproteinowa dla dorosłych psów z alergią

Marka Almo Nature przygotowała linię produktów SINGLE PROTEIN, czyli karmy zawierające pojedyncze źródło białka zwierzęcego. Możesz zaproponować swojemu psu produkty z kaczką, gęsiną, indykiem, kurczakiem lub wołowiną czy wieprzowiną. Kiedy warto sięgnąć po takie karmy? Jest to świetne rozwiązanie dla psich alergików! Możesz użyć tych karm np. podczas prób prowokacji, gdy chcesz dowiedzieć się, jakie białka powodują objawy alergii. Możesz również wybierać tylko bezpieczne karmy, gdy znasz już przyczynę alergii.

Jak żywić psiego seniora?

Jesień psiego życia nie musi być wypełniona problemami zdrowotnymi. Wspieraj swojego psa kwasami omega-3, które wpływają na prawidłowe widzenie, pracę mózgu, stawy oraz stan skóry. Wiele karm Almo Nature oprócz kwasów omega-3 i omega-6 zawiera substancje chondroprotektywne, czyli glukozaminę oraz siarczan chondroityny, a także przeciwutleniacze:

  • witaminę E,
  • witaminę C,
  • selen.

W składzie niektórych produktów znajduje się także L-karnityna, która pozytywnie wpływa na organizm czworonoga i polepsza jego tolerancję na wysiłek.

Produkcja to nie wszystko

Marka Almo Nature nie tylko dołożyła wszelkich starań, by ich karmy były najwyższej jakości, ale postanowiła wspomagać zwierzęta i środowisko! Twój zakup to pośrednio przekazany datek na działania Fondazione Capellino! Jakie działania wspierasz swoim zakupem? Fundacja realizuje różnorodne projekty na rzecz zwierząt, ich bioróżnorodności i środowiska naturalnego! Działania fundacji służą m.in. wspieraniu adopcji zwierząt oraz tworzeniu kampanii społecznych mających na celu podniesienie świadomości ludzi związanej z bezdomnością oraz opieką nad zwierzętami domowymi.

Pamiętaj, wybierając Almo Nature, wybierasz pionierów w świecie karm dla zwierząt! Markę, która na pierwszym miejscu stawia jakość i bezpieczeństwo. Te dwa czynniki przełożą się na zdrowe i komfortowe życie Twojego czworonoga! To nie wydatek, to inwestycja w Waszą wspólną przyszłość!

Przeczytaj również

1 Komentarz

Paweł 18 maja, 2021 - 3:39 pm

Bardzo fajny interesujący i pouczający artykuł ????

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.