Home Lifestyle Bezik Wielki Pies. Witaj w domu!

Bezik Wielki Pies. Witaj w domu!

Bezik Wielki Pies. Witaj w domu! to pierwsza część przygód Krzysia i adoptowanego psa o imieniu Bezik. Książka porusza bardzo ważnym problem, jakim jest świadoma adopcja. Bezik Wielki Pies to doskonała lektura dla rodzin z dziećmi, którzy planują powiększenie rodziny o psiego członka.

O książce

Bezik to ogromny biały pies, który odmienił na zawsze życie Krzysia i jego rodziny. Zanim jednak podbił ich serca, mieszkał w schronisku. Krzyś razem z rodzicami odwiedzał go i brał udział w procedurze adopcyjnej. W jaki sposób spełnić dziecięce marzenie o posiadaniu zwierzaka? Jak wprowadzić nowego członka rodziny do domu, aby nie wiązało się to ze stresem dla niego i domowników? Daria Jaworska stworzyła nie tylko ciekawą fabularnie historię, ale także dotknęła problemów rzadko poruszanych w książkach dla dzieci (choć historia Bezika może być inspiracją także dla dorosłych). Opowieść Darii Jaworskiej dotyka tematów odpowiedzialnej opieki nad psem, adopcji zwierząt oraz ich obecności w życiu rodzinnym.

Reklama

Autorka książek jest psychologiem, na co dzień pracuje z dziećmi, dlatego dobrze się orientuje w ich problemach i rozterkach. Różnorodność dziecięcych emocji i odczuć jest jej doskonale znana, co zresztą widać w Bezikowej historii.

mockups-design.com
  • ODBIORCY: książka przeznaczona dla dzieci w wieku 7–12 lat (do samodzielnego czytania) / 5–7 lat (czyta rodzic).
  • FORMAT: 19,5 × 19,5 cm,
  • OPRAWA: TWARDA,
  • LICZBA STRON: 64,
  • WYDAWCA: Wydawnictwo Gaj

Bezik to ogromny biały pies, który odmienił na zawsze życie Krzysia i jego rodziny.

Opinie o książce Bezik Wielki Pies

Jest w tej książce to, co najważniejsze: relacje, zwłaszcza te, które tworzą się, gdy w domu Krzysia i jego rodziców pojawia się Bezik, sprawiając, że gama emocji, które odtąd wszystkim będą towarzyszyć, staje się znacznie bogatsza. Książkę o wielkim psie i tym, co dzieje się wraz z jego pojawieniem się w domu Krzysia, mogła napisać osoba, która nie tylko zna ludzi i zwierzęta, ale przede wszystkim sama potrafi wyrazić całą gamą uczuć, umie mówić i pisać nie tylko o tym, co łatwe i przyjemne, ale również o tym, co zaskakujące, trudne, nieprzewidywalne, o tym, co sprawia, że poznajemy nie tylko naszych pupili, ale również siebie.

prof. Roman Leppert, pedagog, profesor nauk społecznych, nauczyciel akademicki związany z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Opowieść o Beziku i jego rodzinie to pełna ciepła i miłości lektura dla małych i dużych czytelników. Ukazuje ona plastycznie świat rozmaitych emocji ludzkich i zwierzęcych, a także otwiera na odpowiedzialność, troskę i zrozumienie. Historia ta łączy walory psychoedukacyjne z zajmującą akcją, która z pewnością urzeknie zarówno dzieci, jak i dorosłych. Śledząc niepozbawione zawirowań losy Bezika i jego bliskich, będziemy obserwować tworzenie się więzi, uczyć się radzenia sobie ze stresem oraz poznawać siłę dobrego wsparcia i akceptacji dla uczuć. Podczas czytania tej opowieści przeżyjemy wiele emocji – będziemy się razem z Bezikiem i innymi bohaterami smucić, bać, złościć, cieszyć i radować.

dr Magdalena Grabowska, psycholog i seksuolog

Bezik Wielki Pies to obowiązkowa pozycja dla rodzin planujących adopcję psa.

mockups-design.com

Autorka doskonale łączy w tej pozycji znajomość psychiki dziecka i psiego behawioru. Wzruszający opis adopcji psiego przyjaciela i barwnie pokazane emocje rodziny towarzyszące temu wydarzeniu ujmują mocno za serce. Z pewnością niejednemu czytelnikowi zakręci się w oku łza wzruszenia (tak jak mnie to spotkało), gdy będzie poznawał oczyma małego chłopca psie perypetie. Polecam tę książeczkę rodzicom i dzieciom, szczególnie do rodzinnego czytania. Wartością dodaną w treści „Bezika wielkiego psa” jest element moralizatorsko-edukacyjny, uzmysławiający czytelnikowi właściwy stosunek człowiek – zwierzę oraz potrzeby psa. Szczególnie w dzisiejszej rzeczywistości ludzko-psie przyjaźnie są nie do przecenienia. O czym patrzący sercem dobrze wiedzą.

Izabella Szolginia, dyrektor Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy, wiceprezes OTOZ Animals

Najlepszą rekomendacją dla książki Bezik Wielki Pies. Witaj w domu” jest to, że mój 4,5-letni syn podczas jej czytania mówił: „Mamusiu, czytaj dalej”. Lekturę pochłonęliśmy od deski do deski w jeden wieczór. Synek był zachwycony, co nie zdarza się często… Bezik Wielki Pies. Boję się tego psa to książka, która przedstawia świat widziany oczami dziecka, dlatego tak doskonale trafia do najmłodszych czytelników. Każdy malec może bez problemu utożsamić się z Krzysiem i wspólnie z nim przeżywać radości i troski.

Z perspektywy rodzica książka jest genialna z kilku powodów. Po pierwsze przybliża dziecku problemy związane z adopcją psa – pokazuje, jak zwierzak może zachowywać się w nowym domu i co my jako nowi opiekunowie powinniśmy zrobić, by przygotować się na przybycie psiego członka rodziny. Po drugie sposób narracji wciąga czytelnika, który chce się dowiedzieć, co będzie dalej. Dodatkowy atut to warstwa tekstowa, który pozwala rodzicowi czytać książkę w sposób interesujący i zabawny dla dziecka. Moim zdaniem Bezik Wielki Pies” to obowiązkowa pozycja dla rodzin planujących adopcję psa.

Edyta Winiarska-Joniec, redaktor naczelna portalu Pets Style

O autorce

Daria Jaworska – zoopsycholog, dogoterapeuta. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Od wielu lat pracuje z dziećmi i ich rodzicami, wspierając w pokonywaniu trudności. Pasjonuje się terapią z udziałem zwierząt i ich wpływem na emocje człowieka; promuje świadomą adopcję czworonogów.

O ilustratorce

Edyta Grzegory – psycholog, psychoterapeuta. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończyła Szkołę Psychoterapii INTRA. W wolnym czasie prowadzi projekt „Wymysły”, w tym stronę www.wymysly.pl (projekt wyróżniony w tegorocznej edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka), na której publikuje bajki oraz ilustracje, zachęcając dorosłych do czytania razem z dziećmi. Pisze również bajki terapeutyczne. Swoimi grafikami wspiera wartościowe inicjatywy, między innymi na rzecz zwierząt.


Planujesz adopcję psa? Przeczytaj:

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.