Home Aktualności Bezpłatne czipowanie i kastracja psów i kotów w Warszawie
bezpłatne czipowanie i kastracja

Bezpłatne czipowanie i kastracja psów i kotów w Warszawie

Miasto Stołeczne Warszawa prowadzi kampanię mającą na celu kastrację oraz czipowanie psów i kotów, które potrwa do 31 grudnia 2024 r., lub do wyczerpania przeznaczonych na ten cel środków finansowych. Akcja ta ma na celu zapobieganie bezdomności zwierząt oraz ułatwienie ich identyfikacji i szybkiego powrotu do właścicieli w przypadku zaginięcia.

bezpłatne czipowanie i kastracja

Korzyści z czipowania

Czipowanie, czyli elektroniczne znakowanie, jest wykonywane przez wszczepienie pod skórę zwierzęcia mikroprocesora wielkości ziarenka ryżu. Proces ten jest bezbolesny, nie wywołuje reakcji alergicznych i zapewnia zwierzęciu trwałą formę identyfikacji. Dzięki zapisanemu na czipie unikalnemu numerowi, każde zaginione zwierzę może być łatwo zidentyfikowane przez schroniska, eko patrole oraz lecznice weterynaryjne, co umożliwia szybki kontakt z właścicielem.

Reklama

Warunki skorzystania z programu czipowania

  1. Wypełnienie wniosku o czipowanie w dwóch egzemplarzach.
  2. Okazanie dowodu tożsamości oraz dokumentów potwierdzających prawo do zwierzęcia, takich jak książeczka zdrowia czy paszport.
  3. Zwierzę musi mieć ukończone 12 tygodni życia.
  4. W przypadku psów, wymagane jest aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie.

Wykaz placówek biorących udział w akcji bezpłatnego chipowania.

Korzyści i procedura kastracji

Kastracja, czyli chirurgiczne usunięcie gruczołów rozrodczych, ma liczne korzyści zdrowotne i społeczne, takie jak zmniejszenie ryzyka niekontrolowanej agresji, ucieczek oraz niechcianych ciąż. Zabieg ten jest finansowany przez miasto dla maksymalnie dwóch zwierząt rocznie na właściciela i obejmuje pełną opiekę pooperacyjną.

bezpłatne czipowanie i kastracja

Warunki skorzystania z programu kastracji

  1. Posiadanie ważnego e-hologramu i „Karty Warszawiaka”.
  2. Wypełnienie wniosku o kastrację w dwóch egzemplarzach.
  3. Okazanie dowodu tożsamości i dokumentów zwierzęcia.
  4. Zwierzę musi mieć ukończone 6 miesięcy życia oraz być wcześniej zaczipowane.

Wykaz placówek biorących udział w akcji bezpłatnej kastracji.

Podsumowanie

Dzięki tym inicjatywom Warszawa staje na czele miast dbających o dobrostan zwierząt. Czipowanie i kastracja nie tylko chronią zdrowie zwierząt. Przyczyniają się także do odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami i redukcji ich bezdomności. Zachęcamy wszystkich właścicieli psów i kotów do wzięcia udziału w tej ważnej akcji.

Przeczytaj również: Sterylizacja suki – wszystko, co musisz wiedzieć

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.