Home Lifestyle Diamenty Zoologii dla Natury – gwarancja najwyższej jakości i dbałości o środowisko

Diamenty Zoologii dla Natury – gwarancja najwyższej jakości i dbałości o środowisko

Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów dla zwierząt. Jak wybrać spośród nich te najlepsze dla naszych pupili? I jak w tym wszystkim być eko? Odpowiedź jest prosta: wybieraj produkty z oznaczeniem Diament Zoologii dla Natury.

Czym są Diamenty Zoologii dla Natury?

To najbardziej renomowana nagroda przyznawana wysokiej jakości produktom z branży zoologicznej, powstającym w trosce o naszą planetę. Nagroda przydzielana jest po rzetelnej ocenie przez kapitułę konkursową złożoną z ekspertów z dziedziny zoologii (lekarzy weterynarii, behawiorystów, trenerów psów, dietetyków, groomerów).

Reklama

Diamenty Zoologii dla Natury otrzymują proekologiczne produkty, które powstają w zrównoważony sposób, z poszanowaniem dla ekosystemów naszej planety, a także z myślą o zdrowiu naszych pupili.

Poznaj ekspertów

Produkty zostały ocenione przez ekspertów z branży zoologicznej. W skład kapituły weszli:

Dagmara Mieszkis-Święcikowska – lekarz weterynarii

Szymon Najdora – lekarz weterynarii

Katarzyna Bargiełowska – behawiorysta

Anika Bargiel-Madeja – lekarz weterynarii

Urszula Bieniek – dietetyk zwierzęcy

Katarzyna Jakubowska – trener psów

Barbara Marcinkowska – dietetyk zwierzęcy

Bądź eko – kupuj dla swojego pupila produkty z logiem Diament Zoologii dla Natury!

Jakim produktom eksperci przyznają certyfikat Diament Zoologii dla Natury?

Certyfikat Diament Zoologii dla Natury otrzymują produkty, które powstają w zrównoważony sposób, z poszanowaniem dla ekosystemów naszej planety i z myślą o zdrowiu naszych pupili. Są to wyróżnienia dla produktów:

  • zawierających składniki pochodzące z gospodarstw ekologicznych lub/i od lokalnych dostawców (skrócenie drogi dostawy), stworzonych na bazie zrównoważonych źródeł białka, np. owadów (żywność);
  • pochodzących ze sprawdzonych, certyfikowanych hodowli (żywność) i wytwarzanych w procesie produkcji przyjaznej środowisku (obejmującym niskie zużycie energii i mniejsze wytwarzanie odpadów i ścieków);
  • mających przyjazne środowisku opakowanie (nadające się do recyklingu, biodegradowalne lub wielokrotnego użytku) lub wykorzystujących materiały z recyklingu (akcesoria);
  • stworzonych głównie na bazie naturalnych składników (kosmetyki);
  • do których produkcji wykorzystywane są odnawialne źródła energii lub inne rozwiązania proekologiczne;
  • pozbawionych sztucznych konserwantów i barwników.

Co ważne, nie każdy zgłoszony produkt otrzymuje certyfikat. Najpierw wszystkie artykuły są oceniane na podstawie składu, testów oraz metodą organoleptyczną. Tylko produkty spełniające określone kryteria są nagradzane certyfikatem Diament Zoologii dla Natury.

Dlaczego warto wybierać produkty z logiem Diament Zoologii dla Natury?

Szanujesz planetę i żyjesz w stylu eko? Ekologiczne nawyki warto wdrożyć także do wspólnego życia z czworonogiem. Niech Twój pies stanie się ekopsem, a Ty ekoopiekunem. Niech to będzie Wasz wspólny cel. Jak to zrobić? To proste! Wybieraj produkty oznaczone symbolem Diament Zoologii dla Natury, dzięki temu możesz mieć pewność, że troszczysz się o środowisko i szanujesz planetę. A dodatkowo Twój pupil otrzymuje to, co najlepsze!

Produkty przyjazne środowisku to przyszłość naszej planety

Przyszłość planety i dobre samopoczucie naszych pupili leżą w naszych rękach. Wybór zrównoważonych produktów pozwoli m.in. zmniejszać:

  • ślad węglowy,
  • emisję szkodliwych gazów,
  • zużycie wody.

Wysokiej jakości ekologiczne produkty są również odpowiedzią na potrzeby naszych zwierząt. Mniej chemii w ich otoczeniu przełoży się na dłuższe życie w zdrowiu. Bądź świadomym opiekunem i wybieraj produkty z symbolem Diament Zoologii dla Natury.

Kupuj produkty z logiem Diament Zoologii dla Natury

Pierwsze Diamenty Zoologii dla Natury zostały przyznane podczas największych targów zoologicznych w Polsce – PetExpo, które odbyły się 8–10 września 2023 roku. Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych produktów oraz opinie ekspertów na temat produktów.

Nagrodzone produkty dla psów:

Blue Pet Co suplementy na bazie wodorostów
Linia 4 suplementów diety dopasowanych do specjalnych potrzeb. Wygodne do podania i smakowite kąski, które pies zjada z wielką ochotą. Doskonale opracowany skład wspiera zdrowie psa. (…) Moją uwagę przykuł szczególnie baton energetyczny, który zdecydowanie wyróżnia się na tle innych suplementów. Osobiście uważam, że brakowało takiego produktu na rynku suplementów dla psów. To doskonałe rozwiązanie dla psów sportowych oraz pracujących.
Katarzyna Jakubowska, trener psów

Brit Care Dog Sustainable linia karm dla psów
Brit Care Sustainable dla psów to karma, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim właścicielom zwierząt, którzy stawiają na jakość produktu i jednocześnie dbają o naturę. Karma z owadów spełnia wszystkie kryteria produktu ekologicznego. Skład jest bardzo dobry, a składniki użyte do produkcji są najwyższej jakości. Białko pochodzi z dwóch źródeł (kurczak i owady lub ryba i owady) i jest wysokiej jakości, dzięki czemu jeszcze lepiej pokrywa zapotrzebowanie organizmu na ten składnik. ().
lek. wet. Dagmara Mieszkis-Święcikowska, behawiorystka

Canagan Highland Feast for Dogs linia karm dla psów
Sucha karma bezzbożowa, w której źródłem węglowodanów są głównie bataty i ziemniaki. Jak twierdzi producent, zarówno te rośliny, jak i indyki oraz kurczaki z wolnego wybiegu hodowane są na brytyjskiej wsi. Cieszy również dodatek niezbędnych kwasów omega pochodzących z oleju z łososia. Karma zawiera opatentowany dodatek przeciwdziałający powstawaniu kamienia nazębnego, bazujący na wodorostach morskich, które mogą wspierać zdrowie jamy ustnej.
Urszula Bieniek, dietetyk zwierzęcy

Canagan Insect linia karm dla psów
Nowość na polskim rynku od Canagan to bezzbożowa karma, w której jedynym źródłem białka są świeże i suszone owady – larwy muchy czarnej. Insekty są jeszcze mało rozpowszechnionym, ale obiecującym surowcem na rynku petfood (…). Sporo się mówi również o dobrej strawności () oraz możliwości stosowania u psów z alergiami na bardziej typowe rodzaje mięs. Niestety, w większości dostępnych karm tego typu larwy znajdują się w składzie na drugim lub trzecim miejscu, podczas gdy Canagan proponuje karmę, w której larwy znajdują się faktycznie na pierwszym miejscu. (…)
Urszula Bieniek, dietetyk zwierzęcy

Nutrified Pure Goodness For Happy Tummies suplement
Nutrified to suplement, który warto mieć w domu, żeby wspomóc zdrowie swojego pupila. Znajdujący się w nim zeolit ma pozytywny wpływ na przewód pokarmowy, a przez to na cały organizm zwierzęcia. Zeolit pozytywnie wpływa na florę jelitową, wspomaga trawienie, a także wzmacnia system odpornościowy. Nutrified może też być bardzo pomocny podczas biegunek i zatrucia pokarmowego. Ponieważ produkt nie ma smaku ani zapachu, nie będzie wyczuwalny dla zwierzaka.
Barbara Marcinkowska, dietetyk zwierzęcy

TOMOJO linia karm z owadami dla psów
Plusem jest wykorzystana w produkcji mączka z larw owadów, a więc źródło wysokiej jakości białka. Produkt rekomendowany zwłaszcza dla psów z potwierdzonymi alergiami pokarmowymi na inne źródła białka. Jakościowo karma spełnia oczekiwania, smakowo również – jest chętnie zajadana przez psy, ma dobrą strawność. Produkcja karmy iście ekologiczna, bez odpadów, opakowania biodegradowalne.
lek. wet. Dagmara Mieszkis-Święcikowska, behawiorystka

Nagrodzone produkty dla kotów:

Carton+Pets zabawka i drapak Fun park Ball
Superekologiczna, bezpieczna zabawka dla kota, która pobudza instynkt łowcy i uaktywnia wszystkie zmysły. Lekka, nie zajmuje dużo miejsca, można zestawiać ją z innymi zabawkami producenta, ma dodatek kocimiętki, za którą koty wręcz przepadają.
lek. wet. Dagmara Mieszkis-Święcikowska, behawiorystka

Grain Cat żwirek dla kota
Wykonany z naturalnych surowców roślinnych, bardzo dobrze chłonie kocie odchody (jak gąbka), po czym tworzy łatwe do usunięcia bryłki, w 100 procentach biodegradowalny, bezzapachowy i niepylący, a więc nie podrażnia kociego układu oddechowego.
lek. wet. Dagmara Mieszkis-Święcikowska, behawiorystka

Gussto linia karm dla kotów
Dla mnie te produkty są na tzw. top liście, oferta rozbudowana, skład jakościowy bardzo dobry, dodatek tauryny w odpowiedniej ilości, źródło białka pokrywa kocie zapotrzebowanie, poziom węglowodanów niski, do tego karmy są bardzo smakowite – koty chętnie je pałaszują. Oferta produktowa bogata (saszetki, puszki, wiele smaków), karma dobrze wygląda i pachnie.
lek. wet. Dagmara Mieszkis-Święcikowska, behawiorystka

MenForsan ekologiczny, bardzo delikatny szampon dla kotów
Rekomendowany do mycia dla wszystkich kotów (również kociąt), nie podrażnia, ma neutralne pH dla skóry, ale dobrze oczyszcza, ma właściwości pieniące (zapewnia o nich producent). Estetyczna butelka ma pojemność 300 ml, a produkt jest bardzo wydajny. Myślę, że produkt przypadnie do gustu kociarzom.
lek. wet. Dagmara Mieszkis-Święcikowska, behawiorystka

TOMOJO karma z owadami dla kotów na każdym etapie życia
Bardzo dobrej jakości karma, w której jest odpowiednie źródło białka; zawiera kwasy omega-3 i -6 w odpowiednich proporcjach, kwas laurynowy (obecny w owadach), peptydy antybakteryjne AMP i taurynę – czyli wszystko to, co jest potrzebne kotom na co dzień w diecie.
lek. wet. Dagmara Mieszkis-Święcikowska, behawiorystka

Bądź eko – kupuj dla swojego pupila produkty z logiem Diament Zoologii dla Natury!

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.