Home Pies Dieta psów rosnących – istotny start w przyszłość

Dieta psów rosnących – istotny start w przyszłość

Każdy wiek rządzi się swoimi prawami, jednak szczenięta potrzebują wyjątkowego traktowania, opieki i przede wszystkim żywienia. Wysoka jakość składników odżywczych wykorzystywanych do produkcji karmy oraz odpowiednia zawartość w niej mikro- i makroelementów ma znaczący wpływ na rozwój oraz późniejsze dorosłe życia psa.

Karmy Nature’s Protection Lifestyle oraz Superior Care gwarantują nie tylko starannie wyselekcjonowane, najwyższej jakości składniki, ale również innowacyjne dodatki, wspierające prawidłowy rozwój zwierząt, takie jak: kryl antarktyczny, białe ryby czy MicroZeoGen.

Reklama

Tłuszcze

Tłuszcz podawany szczeniętom jest nie tylko źródłem energii, ale także wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Rosnące psy każdego dnia powinny otrzymywać kwasy omega-6 i omega-3 oraz cholinę, a kryl antarktyczny jest ich naturalnym nośnikiem, dzięki czemu przyswajalność kwasów tłuszczowych jest kilkunastokrotnie wyższa niż tych dodawanych „sztucznie”.

Kwasy tłuszczowe wspomagają rozwój mózgu, wzroku i słuchu. Ponadto wpływają korzystnie na układ nerwowy rosnących psów oraz efektywniejszą naukę i tresurę. Dlatego ważna jest nie tylko ilość podawanych kwasów tłuszczowych, ale przede wszystkim ich jakość i pochodzenie.

Minerały

Kolejnym dodatkiem, który występuje we wszystkich karmach Nature’s Protection i chroni szczenięta przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, jest MicroZeoGen (dynamicznie mikronizowany klinoptylolit).

Pomaga on oczyścić organizm z substancji toksycznych, metali ciężkich, materiałów promieniotwórczych czy bakterii chorobotwórczych. Dzięki temu organizm naszego pupila nie traci energii na oczyszczanie się ze szkodliwych substancji, takich jak np. smog w dużych miastach, a może skupić się na rozwoju.

Minerał znakomicie wpływa na rozwój kości i stawów oraz wzmocnienie mięśni i więzadeł. Pomaga w walce z wirusami, wspiera układ odpornościowy oraz łagodzi objawy alergii. Dodatkowo wzmacnia układ krwionośny i poprawia jakość krwi. Pozytywnie wpływa na strukturę włosów, gęstość futra i jego połysk.

Wszystkie produkty Nature’s Protection zawierają MicroZeoGen, dzięki czemu nie trzeba go podawać dodatkowo.

Białko

Zapotrzebowanie rosnących psów na białko różni się od zapotrzebowania psów dorosłych. W momencie odstawienia od matki szczenięta zmieniają jej mleko, zawierające 33% białka, na pokarm stały, który powinien zawierać porównywalną ilość białka. Minimalna ilość to 15%. W karmach Nature’s Protection poziom białka wynosi od 26% do 32%. Karmy zawierają mięso suszone, a jego zawartość podana jest już po obróbce cieplnej.

Węglowodany

Ważne w diecie rosnących psów są także łatwo strawne, nieobciążające organizmu węglowodany. Do momentu osiągnięcia przez psa 50% docelowej masy ciała zapotrzebowanie energetyczne szczeniąt jest trzykrotnie wyższe niż wartość spoczynkowego zapotrzebowania na energię.

Szczenię [Czytaj o żywieniu szczeniąt] podczas wzrostu znacznie zwiększa masę ciała, ale jednocześnie spada jego zapotrzebowanie na energię, dlatego istotne jest, aby ilość energii dostarczanej w pokarmie nie była zbyt wysoka. Nadmiar może prowadzić do przyspieszenia wzrostu, a co za tym idzie – do schorzeń kręgosłupa i innych poważnych chorób, m.in. cukrzycy.

Żadna z linii karm Nature’s Protection nie zawiera niskiej jakości wypełniaczy oraz więcej niż 60% węglowodanów. Karmy są odpowiednio zbilansowane, tak aby zapewniać szczeniętom prawidłowy i zdrowy rozwój.

Karmy mokre

By urozmaicić dietę psa możesz wprowadzić do diety pokarm mokry wysokiej jakości.

Mokre karmy Nature’s Protection możesz podawać już od drugiego miesiąca życia. Zawierają aż 70% mięsa, bulion i minerały.

Interesującym produktem w ofercie Nature’s Protection jest również Puppy Mousse Starter przeznaczony dla szczeniąt już od 3 tygodnia życia, ze względu na jego wybitnie delikatną, łatwą do żucia konsystencję, zawierającą aż 60% mięsa. Produkt jest świetnym sposobem na odzwyczajenie szczeniąt od karmienia mlekiem matki oraz przyzwyczajenie ich do stałego pokarmu.

ERBE Animals
www.erbeanimals.pl

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.