Home Ptaki & Gryzonie Pokarm dla szynszyla od marki Alegia

Pokarm dla szynszyla od marki Alegia

Potrzebami żywieniowymi szynszyli zajmuje się wąskie grono naukowców, którzy obserwują dziko żyjące gryzonie w Ameryce Południowej. Szynszyle na wolności jedzą trawę, owoce, liście i korę małych krzewów. Zwierzęta te mają wrażliwy układ pokarmowy, dlatego wymagają starannie dobranych składników dobrej jakości. Podążając za tymi doniesieniami, stworzyliśmy pokarm dla szynszyla – Alegia Herbal. Co sprawia, że karmajest tak dobra? Przyjrzyjmy się dokładniej potrzebom szynszyli i składnikom wspomnianej mieszanki. Czyli wszystko o pokarmie dla szynszyla od marki Alegia.

Alegia Herbal Szynszyl 600g pokarm dla szynszyla

Składnik numer jeden w pokarmie dla szynszyla

Każda szynszyla do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje siana i traw. Dlatego głównym składnikiem naszego produktu są susze z zielonek. Trawy wzbogacają dietę o niezbędny błonnik i sprzyjają prawidłowej florze bakteryjnej jelit. Dobre siano oraz suszone zioła muszą być wolne od pleśni i innych zanieczyszczeń, dlatego nasze karmy pakujemy ręcznie. Zapewnia to zachowanie właściwości składników oraz możliwość ich odpowiedniej selekcji.

Reklama

Pokarm dla szynszyla, czyli czy szynszyle potrzebują granulatu?

Szynszylom można podawać paszę w formie granulowanej, ale należy ją ograniczyć do maksymalnie dwóch łyżek dziennie. Granulki dla szynszyli są dłuższe niż te dla królików lub świnek morskich, by zwierzątka mogły chwytać je w przednie łapki. Wybieraj zatem produkty przeznaczone dla szynszyli!

W karmie Alegia Herbal dla szynszyli poza odpowiednią ilością granulatu znajdziesz przede wszystkim gałązki, zioła i kwiaty. A także nasionka w takiej formie, w jakiej szynszyle znalazłyby je w naturalnym środowisku – natura to podstawa!

pokarm dla szynszyla

Coś na ząb w pokarmie dla szynszyla

Zęby szynszyli rosną przez całe życie, dlatego muszą być stale ścierane. Zawarte w pokarmie gałązki, fragmenty kory oraz susze z zielonek to idealne składniki służące kontroli stanu uzębienia, w pełni bezpieczne dla Twojego zwierzątka. Jeśli chcesz podawać gałązki szynszyli samodzielnie, musisz wiedzieć, że gałązek niektórych drzew trzeba unikać – np. śliwy i wiśni. Są one toksyczne!

Z drzew owocowych wybieraj zatem jabłoń, gruszę lub brzoskwinię. Należy jednak zaznaczyć, że muszą być one we właściwy sposób przygotowane – wysuszone, oczyszczone i odpowiednio przechowywane. Dlatego lepiej sięgać po produkty przygotowane przez wykwalifikowane firmy. Pamiętaj, niewłaściwa dieta może skutkować poważnymi chorobami zębów!

Przez żołądek do zdrowia szynszyli – Alegia Herbal.

Pokarm dla szynszyla a wpływ na zdrowie – na co zwracać uwagę?

Nie wiesz, czy obecny sposób żywienia jest dobry dla Twojego pupila? Codziennie zwracaj uwagę na ilość spożywanej karmy oraz wygląd odchodów. Powody do niepokoju to:

  • zmniejszona liczba odchodów,
  • zmiana rozmiaru odchodów,
  • brak odchodów,
  • brak apetytu,
  • niechęć do picia.

Przyglądając się zawartości kuwety, pamiętaj, że szynszyla oddaje dwa rodzaje odchodów. Pierwsze są twarde i suche, a drugie bardziej miękkie i wilgotne. Te drugie szynszyle spożywają bezpośrednio z odbytu, co jest naturalnym elementem ich diety.

pokarm dla szynszyla

Tym składnikom powiedz: Nie!

W diecie szynszyli nie powinno być zbyt dużo orzechów (maksymalnie jedna łyżeczka dziennie) ani bogatych w tłuszcze nasion. Regularne spożywanie zbóż lub dużej ilości owoców powoduje nadwagę oraz inne problemy zdrowotne. Niekorzystne składniki to także wszystkie nienaturalne substancje, np. sztuczne konserwanty, barwniki.

Pamiętaj, że odpowiednia dieta przyczynia się do utrzymania prawidłowej wagi, dlatego w naszej karmie – Alegia Herbal dla szynszyli – nie znajdziesz ziaren zbóż, sztucznych konserwantów, aromatów ani barwników!

Zmiana pokarmu dla szynszyla

Chcesz spróbować mieszanki Alegia Herbal dla szynszyli? Wspaniale! Zmieniając dietę szynszyli, pamiętaj tylko o podstawowej zasadzie. Wprowadzaj ją stopniowo, by uniknąć anoreksji i problemów jelitowych. W trakcie procesu monitoruj spożycie pokarmu oraz charakter i ilość wydalanego kału.

Zdrowie szynszyli jest ściśle powiązane z dietą! Wybieraj mądrze i ciesz się długim życiem swojego pupila.

Alegia Rater Łukasz
www.alegia.pl

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.