Home LifestyleFilmy Dr Dolittle

Dr Dolittle

Premiera 2020 reżyser: Stephen Gaghan Czas trwania 1 godz. 46 min.

Hugh John Lofting dokładnie 100 lat temu wydał pierwszą książkę o doktorze Dolittle rozumiejącym mowę zwierząt. To lektura tak dobra, że nadal pozostaje jedną z ulubionych książek dla dzieci. Każdy, kto ją przeczytał, do dziś skrycie marzy, aby móc, podobnie jak doktor, pogawędzić sobie z psem, kaczką, wiewiórką, jeżem, papugą, szympansem, a może i nawet
z misiem polarnym. Jednakże gdyby było nam dane usłyszeć ich odpowiedzi w dorosłym życiu, szybko stalibyśmy się obiektem badań psychiatry. Dlatego jeśli nadarza się okazja, by zobaczyć filmowe poczynania doktora i jego pogawędki ze zwierzętami, nie można jej przegapić!

Reklama

Doktor Dolittle, którego fantastycznie zagrał Robert Downey Jr., po śmierci ukochanej żony Lily (granej przez Kasię Smutniak) odizolował się od świata w swojej domowej twierdzy. Towarzyszą mu jedynie zwierzęta, które martwią się o kondycję doktora, a jednocześnie same zmagają się z problemami: misiowi polarnemu jest wiecznie zimno, goryl jest lękliwy i skupia się na swoich fobiach, wiewiórka cierpi na manię prześladowczą, a struś zmaga się z nadpobudliwością. Wkrótce ekscentryczny doktor musi opuścić swój azyl, aby ratować królową, spotkać się z wrogo nastawionym do niego teściem (w tej roli Antonio Banderas) i przede wszystkim chronić swój dom oraz zwierzęcą rodzinę. Od tego momentu akcja przyspiesza. Wraz z bohaterami pływamy po morzach, odwiedzamy egzotyczne kraje, walczymy o honor i życie, nie tylko królowej – główni bohaterowie walczą również o własne. Zanim dotrzemy do happy endu,
w powietrzu będzie gęsto od emocji.

Film ogląda się wyśmienicie (pomimo narzekań krytyków filmowych), a salwy śmiechu dziecięcej widowni nie pozostawiają złudzeń – to prawie dwie godziny fantastycznej zabawy dla całej rodziny. Róbcie popcorn, stawiajcie przekąski, oglądajcie i… koniecznie zarezerwujcie miejsce na kanapie dla swoich pupili. Może podzielą się opinią, kto wie?!

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.