Home LifestyleFilmy Kedi. Sekretne życie kotów

Kedi. Sekretne życie kotów

Premiera 2016 Reżyser: Ceyda Torun Czas trwania 1 godz. 20 min.

„Ludzie nielubiący zwierząt, nie potrafią kochać”.

Kedi. Sekretne życie kotów to film nie tylko dla miłośników kotów, ale dla wszystkich zainteresowanych kulturą i religią krajów muzułmańskich. Koty zajmują tam szczególne miejsce, o czym możecie przeczytać w artykule Tureckie Vipy (strony 5-8). Mieszkańcy Stambułu traktują koty z pewnego rodzaju namaszczeniem. Podkreślają niejednokrotnie, że koty odmieniły ich życie, były znakiem od Boga. Te cwane bestie, choć mieszkają na ulicach kociej stolicy Turcji, świetnie sobie radzą. A pomagają im w tym ludzie, okazując swoją życzliwości, a przede wszystkim ogromną troskę i miłość.

Reklama

Reżyserka filmu, Ceyda Torun, zabiera nas w podróż po ulicach Stambułu obserwowaną oczami kota. Koci przewodnicy prezentują nam miejsca, do których większość turystów nie trafia. Dzięki nim możemy zobaczyć, jak wygląda prawdziwe życie w największym tureckim mieście. Nie tylko to kocie, ale przede wszystkim ludzkie. Koty są na pierwszym planie, to za nimi podążamy, ale każdy z nich pokazuje historię człowieka. Człowieka, którego sobie wybrał, by dzielić z nim swoje życie. Opiekunowie Spryciary, Przylepy, Sułtana, Flirciarza, Bestii, Szajby i Cwaniaka to cudowni, szczerzy, prostolinijni ludzi, od których bije dobro. Ich zdaniem koty nie różnią się od ludzi. I coś w tym jest. Potrafią być tak samo zazdrosne jak my, z tak samo wielką miłością opiekują się swoimi dziećmi i lubią dobrze zjeść. A ten film pokazuje to namacalnie.

Cały dokument okraszony jest przecudownymi zdjęciami Stambułu z lotu ptaka i muzyką nie tylko wpadającą w ucho, ale także zostającą w sercu. Ten film trzeba zobaczyć, by przeżyć wspólnie z kocimi przewodnikami emocjonującą przygodę, pełną zmysłowych doświadczeń.

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.