Home KotDieta kota Gussto – co powinna zawierać karma mokra dla kota

Gussto – co powinna zawierać karma mokra dla kota

Gussto to odpowiedź na naturalne zapotrzebowanie żywieniowe kota także w diecie eliminacyjnej – monobiałkowej

Wraz ze wzrostem świadomości żywieniowej u ludzi poszerza się wiedza o karmieniu naszych pupili. Na półkach sklepowych możemy znaleźć bardzo bogatą ofertę karm dla naszych futrzaków. Sprawdź, jaka jest najlepsza karma dla Twojego kota? I jakie powinna zawierać niezbędne elementy.

Reklama

Woda w diecie kota

Odpowiedź zabrzmi banalnie – wody. To „milczący element odżywczy”, podstawowy składnik płynów ustrojowych, który stanowi ponad połowę masy ciała kota. Niestety, woda jest często pomijana przy doborze odpowiedniego zestawu składników odżywczych. Natura uwzględniła aż 75 procent wody w diecie kotów. Naśladując naturalną (czyli najlepszą) dietę, należy pamiętać o odpowiedniej ilości wody zawartej w posiłku. Tak zbilansowaną i kompletną karmą jest mokra karma marki Gussto.

Proces produkcji oparty jest na parowaniu mięsa, co zmniejsza utratę cennych składników odżywczych, jednocześnie zachowane są wszelkie walory smakowe, tak ważne w przypadku wybrednych kotów. Woda to nie tylko ważny element prawidłowego funkcjonowania układu moczowego, co często u kotów stanowi duży problem, jest także niezbędna w wymianie składników pokarmowych.

Dodatkowo woda jest konieczna do sprawnego trawienia i wszelkich procesów metabolizmu. Odpowiednia zawartość wody w posiłku czyni go łatwiej strawnym.

karma mokra dla kota Gussto

Tauryna w karmie Gustto

Kot ma szczególnie wysokie zapotrzebowanie na aminokwas o nazwie tauryna. Niestety, endogennie nie potrafi syntezować wystarczającej jej ilości, dlatego jest to składnik bezwzględnie potrzebny w karmie. Dzieje się tak z powodu obniżonej aktywności enzymów anabolicznych biorących udział w jej syntezie.

Dieta uboga w taurynę powoduje takie jednostki chorobowe jak kardiomiopatia rozstrzeniowa czy centralna degeneracja siatkówki. Dodatkowo niedobór tauryny obniża zdolności rozrodcze, zmniejsza masę miotu, jego przeżywalność i tempo wzrostu kociąt.

Kot ma szczególnie wysokie zapotrzebowanie na taurynę.

Gussto jest odpowiedzią na specyficzne wymagania żywieniowe kotów. Karma powstaje na bazie mięsa mięśniowego i odpowiedniej ilości podrobów. Oba składniki są dobrym źródłem tauryny, choć i tak niewystarczającym. Dlatego producent wzbogaca Gussto o dodatkowe dawki tauryny, czego wynikiem jest jej wysoka zawartość w karmie utrzymująca się na poziomie 2000 mg.

Gussto to karma dostosowana do fizjologii i wymogów organizmu kota na każdym etapie życia, również dla seniorów i kociąt.

Witamina A w diecie kota

Kolejnym przykładem szczególnych wymagań żywieniowych kotów jest zapotrzebowanie na aktywną formę witaminy A, która występuje jedynie w produktach zwierzęcych. Zasadniczy składnik Gussto, czyli mięso, jest dobrym źródłem witaminy A. Dodatkowo karma jest suplementowana witaminami D3, E oraz B7, czyli biotyną.

Białko w diecie kotów

Naturalna dieta kotów, bezwzględnych mięsożerców, zawiera więcej białka niż dieta innych ssaków. Koty mają bardzo wysokie zapotrzebowanie na proteiny, dlatego wyselekcjonowanie do karm wyłącznie białka pochodzenia zwierzęcego to jedyny słuszny wybór w żywieniu kota.

Koty to mięsożercy, dlatego ich dieta zawiera więcej białka niż innych ssaków.

Gussto zawiera w odpowiednich ilościach i proporcjach wszystkie niezbędne kotu aminokwasy. Białko roślinne nie jest kompatybilne z tkankami narządów kota i stanowi raczej obciążenie organizmu, a nie składnik odżywczy. Gussto jest odpowiedzią na ten szczególny wymóg żywieniowy kota, ponieważ jedynym źródłem białka w karmie są mięso i podroby.

karma mokra dla kota Gussto

Wapń i fosfor w żywieniu kotów

Dietę wysokobiałkową charakteryzuje wysoka zawartość fosforu. Jego nadmiar nie jest korzystny dla organizmu kota. Stosunkowo wysoki poziom fosforu pochodzącego z mięsa równoważy wapń, ale wcale nie znaczy to, że dużo wapnia jest dobre w diecie. Najważniejszy jest balans tych pierwiastków.

Gussto jest odpowiedzią na to kryterium. Producent szczególną uwagę przykłada do suplementacji minerałami i mikroelementami. Analizując listę składników dodatkowych, można dostrzec dbałość o niuanse, przez co producent uzyskuje i utrzymuje stały, dobry i zalecany stosunek wapnia do fosforu.

Gussto – zbilansowany posiłek dla kotów

Gussto – mokra karma to zbilansowany, mięsny posiłek dla kotów. Bogactwo naturalnych składników i dodatków prozdrowotnych czyni produkt karmą holistyczną. Dostępna jest na rynku w puszkach o gramaturze 200 i 400 g oraz saszetkach. Wyważona cena i wysoka jakość pretenduje karmę do miana najlepszej z całej oferty dostępnej w Polsce.

Karmy Gussto zostały również docenione przez ekspertów w najważniejszym konkursie branży zoologicznej – Diamentach Zoologii 2019.

Polecamy

Karmy mokre dla kota

Gussto Gastro Intestinal, czyli dbamy szczególnie o chore koty

Gussto Renal w trosce o zdrowie nerek Twojego kota

Wyłączny dystrybutor w Polsce:
Petro International sp. z o.o.
KUP ONLINE:
www.naturalniedlazwierzat.pl

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.