Home KotDieta kota Gussto Renal w trosce o zdrowie nerek Twojego kota

Gussto Renal w trosce o zdrowie nerek Twojego kota

Przyczyny chorób układu moczowego

Choroby układu moczowego to zmora opiekunów kotów. Koty niewiele piją. Konsekwencją tego jest mała produkcja moczu. Mocz kotów jest przez to zagęszczony i ma wysoki ciężar. Zgodnie z prawami fizyki cięższa materia opada. Składniki mineralne i inne znajdujące się fizjologicznie w moczu opadają na dno pęcherza i przez słabe „przepłukiwanie” pęcherza (obniżoną diurezę – produkcję, zmniejszoną mikcję – oddawanie moczu) zalegają w nim, z czasem tworząc osad i piasek. Są to warunki sprzyjające zakażeniom i krystalizowaniu kamieni. Każdy taki proces przybliża nerki kota do niewydolności. Ta zaś kończy się śmiercią.

Choroby układu moczowego to zmora opiekunów kotów.

Reklama

Jak zapobiegać chorobom układu moczowego?

Najlepiej stosować karmy mokre bądź dietę BARF i dbać o to, by kot spożywał odpowiednią ilość wody. Kiedy jednak przeoczyliśmy te zasady i kot ma już problemy z nerkami, oprócz leczenia farmakologicznego musimy wprowadzić dietoterapię, a więc żywienie odciążająca nerki i sprzyjające ich zdrowiu.

Trzy zasady w dietetyce chorób nerek to:

  • ograniczenie białka roślinnego, a najlepiej wyeliminowanie go zupełnie,
  • ograniczenie w posiłkach: fosforu, sodu, potasu, wapnia, żelaza,
  • zachowanie prawidłowego bilansu wodnego.

Na te potrzeby odpowiada nowa na rynku karma dla chorych kotów Gussto Renal. Producent bardzo uczciwie podszedł do problemu i skomponował posiłek tak, by ilość wody w dziennej porcji karmy zaspakajała całodzienne zapotrzebowanie kota na wodę.

Znaczenia białka w diecie kotów

Niesłusznie kultywowany mit, że powodem chorób nerek jest nadmiar białka w diecie, może być bardzo szkodliwy dla zdrowia kota. Jest to błędna teza, a raczej jest w niej pewna nieścisłość. Rozchodzi się tu raczej o produkty przemian białkowych, takie jak: mocznik, kreatynina, amoniak, powstające, kiedy organizm pozbywa się niepotrzebnego białka.

Jakie białko jest niepotrzebne? Takie, którego organizm nie użyje do regeneracji i tworzenia tkanek. Kompletne białko – pełnowartościowe – to wyłącznie białko zwierzęce. I tylko takie białko organizmy kotów akceptują jako niezbędne. Białko roślinne, które nie posiada w składzie wielu aminokwasów egzogennych w odniesieniu do zapotrzebowania kotów, jest nieużyteczne. Takie białko organizm musi poddać przemianom, by je wyeliminować.

Dodatkowo w ten sposób obciąża nerki i wątrobę, generując przy tym uboczne produkty przemian białkowych (mocznik, kwas moczowy, kreatynina). Problem nadmiaru białka w diecie mięsożerców odnosi się więc do białka roślinnego.

Dlaczego warto wybrać karmę Gussto Renal?

Gussto Renal w sposób oczywisty i stanowczy rozwiewa wątpliwości, eliminując w swym produkcie białko roślinne do absolutnego minimum, rezygnując z dodatków zbożowych, strączkowych i kukurydzy. Zastosowanie w formule batatów daje w bilansie na 100 g karmy zaledwie 0,16 g białka roślinnego. Głównym źródłem białka w formule jest z mięso indyka. Jest to mięso białe – najlepiej przyswajalne białko, o niskiej zawartości żelaza i sodu. Prawidłowy stosunek fosforu do wapnia (1,9 : 1) sprawia, że fosfor bogato występujący w mięsie i podrobach jest zrównoważony i nie zagraża zdrowiu nerek.

Mięso indyka jest łatwo strawne, zawiera niewiele tłuszczu międzytkankowego, dlatego producent dotłuszcza karmę najlepszym dla mięsożerców tłuszczem: olejem z łososia i tłuszczem kurczaka. Są to najlepsze źródła kwasów omega-3, których zwykle w bilansie dietetycznym naszych zwierząt jest za mało. Koty nie posiadają zdolności konwertowania macierzystych kwasów notacji 3 w kwasy DHA, AA i EPA. Dlatego dieta kota powinna dostarczać gotowe już kwasy nienasycone. Takie występują wyłącznie w tłuszczach pochodzenia zwierzęcego.

Gussto Renal zawiera dwa najbogatsze źródła NNKT (niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych). Producent, jak zawsze, zadbał o dodanie do kamy tauryny.

Dodatkowo karmę wzbogacono też o żurawinę. Jej dobroczynna moc polega na działaniu przeciwbakteryjnym. Substancje zawarte w żurawinie sprawiają, że bakterie nie mogą „przylepić się” do dróg moczowych, są łatwo wypłukiwane przez mocz i nie mogą wywołać infekcji. Substancje zawarte w żurawinie niszczą też szkodliwe bakterie w układzie pokarmowym oraz wspomagają wzrost dobroczynnej mikroflory jelitowej.

Przy opracowywaniu receptury Gussto Renal pracował sztab fachowców: hodowcy, behawioryści, dietetycy, lekarze weterynarii, którzy zadbali o balans elektrolitów w karmie i prawidłowe parametry odżywcze formuły.

Gussto Renal to doskonałe narzędzie w rękach opiekunów kotów chorych na nerki.

 Gussto przyzwyczaiło już swoich odbiorców do zrównoważonej ceny swoich produktów. Nie inaczej jest przy nowej ofercie. Zrównoważona cena w odniesieniu do najwyższej jakości czyni Gussto Renal produktem dostępnym dla każdego opiekuna kotów i niezbędnym przy leczeniu i rekonwalescencji kotów ze schorzeniem nerek.

Polecamy

Gussto – karmy mokre dla kota

Gussto Gastro Intestinal, czyli dbamy szczególnie o chore koty

Gussto – co powinna zawierać karma mokra dla kota

Wyłączny dystrybutor w Polsce:
Petro International sp. z o.o.
KUP ONLINE:
www.naturalniedlazwierzat.pl

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.