Home Pies Jak prawidłowo karmić psa – najważniejsze zasady z marką Empire

Jak prawidłowo karmić psa – najważniejsze zasady z marką Empire

Współczesny psi opiekun nie ma łatwo. Na rynku znajduje się dużo produktów, a w sieci można zaleźć mnóstwo wykluczających się informacji. Trudno jest zatem zdecydować się na jeden rodzaj diety czy szybko wybrać zdrowe przysmaki. Razem z marką Empire postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej zagadnieniu, jak karmić psa.

Karmy dla psa od marki Empire

Jak wybrać karmę marki Empire? Odpowiednio do wieku

Karmy Empire dla psa przeznaczone są dla szczeniąt, psów dorosłych i psich seniorów. Taki podział wynika z innych zaleceń dietetycznych dla każdej z tych grup.

Reklama
karma dla psa Empire, jak prawidłowo karmić psa

Szczenięta potrzebują więcej energii oraz białka, dlatego powstała karma PUPPY GROWTH DIET. Jest ona pełnowartościowa, hipoalergiczna i bezzbożowa. Receptura bazuje na wysokiej zawartości świeżej dziczyzny oraz jagnięciny. Produkt zaliczyć należy do klasy ultrapremium, co daje gwarancję, że pomaga zadbać o prawidłowy rozwój psów w początkowym okresie życia. Karmy z linii PUPPY GROWTH DIET należy podawać do 12 miesiąca życia, a produkty opisane jako PUPPY GROWTH DIET 25+ (przeznaczone dla większych ras) do 13–15 miesiąca życia.

Twój szczeniak potrzebuje karmy, która będzie smakowita, łatwostrawna oraz pełna cennych składników odżywczych. Producent marki Empire stawia na to, co najlepsze dla rosnących psów, czyli produkty pochodzenia zwierzęcego. Mięso oraz podroby są bogate w minerały i witaminy, a dodatkowo mają kluczowe znaczenie dla smakowitości psich posiłków. Program żywieniowy Empire bazuje na bardzo wysokiej zawartość szlachetnych składników mięsnych, takich jak: dziczyzna i jagnięcina oraz wątróbka i serca z dzika. Całość została uzupełniona jednak o zdrowe warzywa oraz owoce i zioła.

karma dla psa Empire

W ofercie marki znajdują się również produkty przeznaczone dla psów dorosłych oraz czworonożnych seniorów. Jak zostały skomponowane? Sprawdzamy, co zawierają karmy Empire przeznaczone dla czworonogów w różnym wieku oraz różnych ras.

Szczenię potrzebuje łatwostrawnej karmy bogatej w składniki mięsne.

Jak karmić psa w zgodzie z rasą z marką Empire?

Twórcy marki Empire wiedzą, że pies niewielkich rozmiarów, jak yorkshire terrier, ma inne potrzeby niż owczarek niemiecki. Psy różnią się nie tylko wielkością wpływającą na rozmiar krokiecików, ale także m.in. tempem metabolizmu.

Producent marki Empire przygotował odmienne propozycje dla takich ras jak:

Produkty tej marki są jednak odpowiednie także dla innych czworonogów. Możesz kupić również karmę przeznaczoną po prostu dla małych i średnich lub dużych ras.

Stworzenie karm dla konkretnych ras to kolejne rozwiązanie ultrapremium, które wychodzi naprzeciw potrzebom zarówno psów, jak i ich opiekunów. Karmy zostały skomponowane z myślą o specyficznych potrzebach pupili różnych ras, co ułatwi Ci wybór podczas przeglądania półek z produktami.

Ile razy dziennie karmić psa?

Na temat karmienia istnieje sporo teorii i nieporozumień. Niedawno opublikowano wyniki badania sugerujące, że karmienie raz dziennie jest dla psów lepsze niż podawanie dwóch lub trzech posiłków. Czy to prawda? Niestety niekoniecznie. Badanie nie opierało się na profesjonalnej ocenie zdrowia psów, a na ankiecie wypełnianej przez opiekunów. Eksperci z zakresu żywienia zgadzają się, że psu warto podawać minimum dwa posiłki dziennie. U małych ras widzą jednak konieczność nawet 3–4 małych porcji w ciągu dnia. Jest to związane zarówno z szybkością ich metabolizmu, jak i z pojemnością żołądka.

Co jeszcze warto wiedzieć o karmieniu psów?

 • Szczenięta muszą dostawać posiłki częściej, ale w małych porcjach. Dzieje się tak ze względu na wysokie zapotrzebowanie na składniki odżywcze, a jednocześnie niewielką pojemność żołądka.
 • W przypadku otyłości lub zaburzeń ze strony przewodu pokarmowego zaleca się wprowadzenie indywidualnego harmonogramu karmienia opracowanego wraz ze specjalistą.
 • Starsze psy karmione dwukrotnie w ciągu dnia są według badań znacznie aktywniejsze od tych, które swój posiłek otrzymują tylko raz dziennie.
 • Jedzenie warto podawać o stałych porach.

Dla psa ważne są stałe godziny karmienia.

Jak dbać o miski i przechowywać karmę dla psa?

Oprócz rodzaju karmy dla psa oraz pór i częstotliwości karmienia ważne są jeszcze dwa elementy: dbanie o psie miski oraz przechowywanie karmy. Z marką Empire nie musisz się jednak martwić o świeżość psiego posiłku, nawet gdy kupujesz duże opakowanie. W 7-kilogramowym kartonie kryją się bowiem mniejsze, półkilogramowe saszetki z karmą. W ten sposób możesz kupić więcej karmy i mieć pewność, że pozostaje świeża. Pozostaje Ci pamiętać o higienie misek. Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi:

 • Miski psa myj po każdym posiłku.
 • Miski na wodę myj minimum co kilka dni.
 • Do mycia misek używaj gorącej wody oraz środków myjących.
 • Po umyciu dobrze opłucz miskę i wysusz ją przed nałożeniem karmy.

Psie posiłki zawsze powinny być podawane w czystych miskach.

karma Empire

Jak prawidłowo żywić psa z Empire, by uniknąć nadwagi?

Rosnącym problemem wśród naszych psów jest nadwagą oraz otyłość. Aby zadbać o swojego pupila i unikać u niego zbyt dużej masy ciała, należy:

 • karmić psa zgodnie z jego zapotrzebowaniem kalorycznym,
 • uwzględniać przysmaki w dziennej dawce kalorii.

Możesz także czasami zrezygnować ze smaczków i nagradzać psa za pomocą codziennego pokarmu. Weź do saszetki część porcji karmy przypadającej na dany dzień i podaj psu posiłek podczas spaceru, zabaw czy wycieczki do lasu. Z Empire będzie to łatwe, bo każdy kęs karmy charakteryzuje się wysoką smakowitością i atrakcyjnością dla psów.

karma dla psa Empire, jak prawidłowo karmić psa
karma dla psa Empire, jak prawidłowo karmić psa

W ofercie marki Empire znajdziesz karmę dla seniorów, psów po kastracji i z tendencją do nadwagi. SPECIAL BALANCED DIET to pełnowartościowa, hipoalergiczna i bezzbożowa karma z wysoką zawartością świeżej dziczyzny, kaczki oraz jagnięciny. Jej receptura gwarantuje doskonały smak oraz optymalne wartości odżywcze, a dodatkowo ma obniżony poziom tłuszczu, co zredukowało kaloryczność. Twój pies dłużej pozostanie w idealnej kondycji.

Karma dla psa seniora oraz czworonoga ze skłonnością do nadwagi:

 • wspomaga prawidłowe funkcjonowanie stawów, kości oraz całego układu ruchu dzięki unikatowej formule Vitality,
 • opróżnia procesy starzenia dzięki formule AAC (Anti Age Coctail),
 • wzmacnia system immunologiczny Twojego psa.

Wszystko, byś mógł cieszyć się z dobrej formy oraz długowieczności swoich podopiecznych!

Nie przekarmiaj pupila!

Jak dawkować posiłki dla psa?

Badania oraz różnego rodzaju ankiety przeprowadzane wśród opiekunów wskazują, że większość z nas nie wie, jak prawidłowo dawkować posiłki swoim zwierzętom. Zwykle wsypujemy karmę do miski psa na oko. Tylko niektórzy opiekunowie używają miarki lub wagi. Mało osób ma także świadomość zapotrzebowania kalorycznego swojego szczeniaka lub dorosłego czworonoga.

Przybliżone dawkowanie znajdziesz na opakowaniach karm Empire, ale na stronie internetowej znajdziesz także dokładną kaloryczność danej karmy. Pozwoli Ci to na samodzielne obliczenie potrzebnej Twojemu psu porcji jedzenia. To, jakie Twój ulubieniec ma zapotrzebowanie kaloryczne, zależy od jego:

 • wieku,
 • wagi,
 • aktywności,
 • stanu fizjologicznego.

Jak je obliczyć? Istnieją w tym celu odpowiednie wzory, ale jeżeli nie masz głowy do liczb, możesz skorzystać z gotowych kalkulatorów dostępnych w sieci. Gdy zdobędziesz wiedzę dotyczącą potrzeb energetycznych psa, żywienie będzie łatwiejsze i zdrowsze. To pierwszy i bardzo ważny krok do profilaktyki otyłości.

Tempo jedzenia – jak karmić łapczywego psa?

Dla zdrowia Twojego psa znaczenie ma nie tylko ilość składników odżywczych czy częstotliwość posiłków. Bardzo ważny jest także sposób, w jaki zwierzak zjada swoje jedzenie. Wielu opiekunów zgłasza, że ich pupil zbyt łapczywie zjada posiłek. Jest to poważny problem, który stwarza ryzyko zadławienia i niekorzystnie wpływa na sam proces trawienia.

Jak żywić psa, który zbyt szybko je?

 • Zarówno u dorosłego psa, jak i u szczeniaka można wprowadzić miski spowalniające jedzenie.
 • Część dziennej dawki pokarmowej pupila można podawać w zabawkach typu kong lub w kulach smakulach.
 • Pewna ilość karmy może służyć do nagradzania psa, zamiast trafiać do jego miski.

Zadbaj także, by Twój pies mógł jeść w spokojnym i cichym miejscu. Jeżeli masz więcej niż jednego psa, rozważ karmienie ich osobno.

Jak zmienić karmę dla psa?

Chcesz karmić pupila posiłkami marki Empire? Pamiętaj, że pokarmu dla zwierząt nie należy zmieniać z dnia na dzień. Twój pies potrzebuje tzw. okresu przejściowego. W tym czasie powoli zmienia się dawkowanie karmy. Nowy produkt podajemy najpierw jako 25% posiłku, a w ciągu następnych dni przechodzimy na posiłki skomponowane w połowie z dotychczasowej, a w połowie z nowej suchej karmy. W ostatnich dniach okresu przejściowego udział nowego pokarmu powinien wynosić 75%. Taka zmiana powinna zostać rozłożona na 7–14 dni.

Nie zmieniaj karmy psa z dnia na dzień.

Empire

Czym nie karmić psa?

Porcja suchej karmy marki Empire to gwarancja właściwej ilości witamin oraz innych niezbędnych składników odżywczych. Podając pupilowi taki rodzaj diety, nie musisz stosować suplementów ani innych dodatków. Chcesz jakoś urozmaicić psie menu? Możesz podawać mu przysmaki lub niektóre warzywa i owoce. Są jednak produkty, których pies nie może jeść. Należą do nich:

 • winogrona i rodzynki,
 • cebula i szczypiorek,
 • czosnek,
 • por,
 • czekolada,
 • kawa.

Czego jeszcze nie powinien jeść pies? Unikaj nieświeżego pokarmu, owoców z pestkami czy kości. Nigdy nie serwuj swojemu podopiecznemu resztek ze stołu ani wędlin czy przekąsek dla ludzi. Dania przeznaczone dla ludzi zawierają m.in. duże ilości przypraw, które nie będą zdrowe ani dla dorosłego psa, ani dla szczeniaka.

Posiłki ultrapremium – zalety karm Empire

Wiesz już, jak karmić psa! Na koniec przypominamy zatem, na co zwracać uwagę podczas wyboru rodzaju pokarmu. Poszukując suchej karmy, zwracaj uwagę na listę składników i deklarowaną jakość. Karmy Empire dla psa śmiało nazywamy produktami ultrapremium, ponieważ spełniają najwyższe standardy. Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie ich zalet:

 • świeże mięso w składzie karmy,
 • brak mączek mięsno-kostnych,
 • każda karma jest naturalna i holistyczna,
 • produkt bezzbożowy,
 • karma jest hipoalergiczna,
 • składniki użyte do produkcji są jakości humane grade,
 • marka oferuje unikalne zamknięcie,
 • produkty są wolne od GMO.

Podsumowując, karmy Empire to produkty ultrapremium, które są dostosowane do wieku oraz różnych ras psów. Charakteryzują się najwyższej jakości składnikami oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Jeśli wybierzesz takie produkty i połączysz je z właściwym podejściem do ilości posiłków, wielkości porcji oraz higieny misek, Twój pies będzie na dobrej drodze do długiego życia w zdrowiu.

Odpowiedz na kilka pytań, a doradcy marki Empire wybiorą najlepszą karmę dla Twojego psa.

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.