Home Ptaki & Gryzonie Jak się bawić z królikiem?

Jak się bawić z królikiem?

Króliki to aktywne i inteligentne stworzenia, z którymi można nawiązać wspaniałą więź! Pamiętaj, że każdego dnia potrzebują interakcji z opiekunem oraz okazji do zabawy. Podpowiadamy, jak bawić się z królikiem!

Jak możesz bawić się z królikiem?

  1. Toczenie piłki – usiądź na podłodze w pobliżu swojego królika i powoli tocz piłkę między swoimi rękami, by pokazać królikowi zasadę jej działania. Następnie spróbuj powoli toczyć piłkę w kierunku swojego pupila. Staraj się oswajać królika z tą zabawą przez kilka kolejnych dni. Ostatecznie Twój pupil może próbować odepchnąć piłkę z powrotem do ciebie.
  2. Rzucanie zabawkami – umieść wokół swojego króliczka kilka bezpiecznych (lekkich i małych) zabawek. Jeśli Twój pupil jest typem, który lubi rzucać rzeczami, ta gra bardzo mu się spodoba! Gdy zacznie je odpychać, przynieś je i połóż z powrotem obok zwierzaka.
  3. Gra w ciepło-zimno – ukryj smakołyk, gdy Twój królik będzie w innym pomieszczeniu, a następnie zachęć zwierzątko do szukania. Staraj się, by ton Twojego głosu był podekscytowany, gdy królik zbliża się do smakołyku, i znudzony, gdy się oddala. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie zwierzątka będą chciały się bawić!

Co zaoferować królikowi, gdy nie ma Cię w domu?

Oto kilka propozycji zabawek dla królików:

Reklama
  • wiklinowe kosze,
  • tunele dla królików,
  • piłki z dzwoneczkami,
  • hamaki,
  • rolki na przysmaki,
  • interaktywne gry z przysmakami.

Bawcie się dobrze!

Polecamy:

Królik vs zając

Przeczytaj również

1 Komentarz

paulina 28 września, 2021 - 11:55 am

super zabawa jest z królikiem w zaufanie chodzę po domu i Suzi chodzi za mna! jak jej się nudzi biorę przysmaczki i jak przychodzi daje smaczka ????

Odpowiedz

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.