Home KotDieta kota Karma monobiałkowa dla kota – jak Gussto dba o kocich alergików?

Karma monobiałkowa dla kota – jak Gussto dba o kocich alergików?

Martwią Cię nawracające biegunki u kota? Twój pupil ciągle się drapie lub wylizuje sierść? W przypadku psa szybko pada hasło: „alergia pokarmowa”, ale czy takie same objawy spotyka się u kotów? Przeczytaj, jak rozpoznać niepożądane reakcje na pokarm, i dowiedz się, jak może Ci pomóc karma monobiałkowa Gussto dla kota.

Karma monobiałkowa dla kota – pożywienie jednobiałkowe dla kotów

Kiedy potrzebna jest karma monobiałkowa dla kota?

Marka Gussto stworzyła kilka wybornych kocich posiłków, które określa się jako karmy jednobiałkowe. Dlaczego? Ponieważ zawierają one tylko jeden rodzaj mięsa. Dieta monobiałkowa polecana jest u kotów, które mają:

Reklama
 • alergie pokarmowe,
 • nietolerancje pokarmowe,
 • wrażliwy przewód pokarmowy.

Uogólniając, o powyższych problemach mówi się jako o „niepożądanych reakcjach na pokarm”. Alergia pokarmowa u kota najczęściej rozwija się jako reakcja na białka.

pożywienie jednobiałkowe dla kotów, Pets Style

Trzy najczęstsze alergeny to:

 • wołowina,
 • drób,
 • nabiał.

Karma monobiałkowa dla kota to doskonałe rozwiązanie przy niepożądanych reakcjach na pokarm.

Alergia pokarmowa u kota najczęściej rozwija się jako reakcja na białka.

Alergia pokarmowa u kota – objawy

Objawy alergii pokarmowej występują niesezonowo. Należą do nich:

 • świąd okolicy twarzowej,
 • prosówkowe zapalenie skóry,
 • zespół eozynofilowy kotów.

Prosówkowe zapalenie skóry objawia się występowaniem małych, wyniesionych i strupiejących grudek. Zespół eozynofilowy ma natomiast kilka postaci. Po pierwsze występuje jako płytki eozynofilowe, czyli dobrze odgraniczone, wyniesione zmiany czerwonej barwy. Po drugie – jako wrzody w okolicach warg. A po trzecie – w formie twardych grudek i guzków na udach lub pysku.

U sporej liczby zwierząt obserwuje się też objawy ze strony układu pokarmowego:

 • biegunkę,
 • przelewanie w brzuchu,
 • wymioty.

Jak rozpoznać niepożądane reakcje na pokarm u kotów?

Twój kot od dawna je jedną karmę i nie ma problemów? Wspaniale! Bądź jednak czujny. Objawy nadwrażliwości pokarmowej mogą wystąpić u zwierząt w każdym wieku, dlatego przyczyną świądu u starszego kota także może być alergia. Nie wahaj się zatem i skonsultuj swoje wątpliwości z lekarzem weterynarii.

Diagnostyka niepożądanych reakcji na pokarm bazuje na diecie eliminacyjnej. W trakcie takiej diety kot powinien jeść weterynaryjną dietę z białkiem hydrolizowanym lub karmę monoproteinową dla kota. W ciągu 8–12 tygodni diety objawy powinny ulec zmniejszeniu. Po takim czasie powoli przeprowadza się próby prowokacji z różnymi rodzajami mięs. W uproszczeniu – co około 14 dni wprowadza się nowy składnik diety. W tym przypadku można wykorzystać karmy monobiałkowe dla kota marki Gustto lub surowe albo gotowane mięso.

Pełnoporcjowa karma monobiałkowa dla kota to świetna alternatywa dla diety domowej.

karma jednobiałkowa dla kotów

Dieta alergika – nie tylko karma monobiałkowa dla kota

Wiesz już, że karmy monobiałkowe dla kota bazują na jednym rodzaju mięsa. Ważny jest jednak także ogólny skład produktu, który podajesz kotu. W trosce o kocich alergików marka Gussto tworzy jednobiałkowe posiłki bez zbóż, glutenu, dodatku cukru czy składników GMO. W ich składzie nie znajdziesz sztucznych barwników i zbędnych dodatków technologicznych, na które również występują alergie. To zwiększa bezpieczeństwo Twojego pupila.

Podając pełnoporcjowe monobiałkowe karmy Gussto dla kota, zapewniasz pupilowi wszystko, czego potrzebuje, i dbasz o jego wrażliwy przewód pokarmowy. To doskonałe rozwiązanie, jeżeli nie jesteś gotowy na wyzwanie, jakim jest samodzielne bilansowanie domowej diety dla kota z alergią.

Monoproteinowa, bezzbożowa karma mokra Gussto jest dostępna w kilku wersjach smakowych.

Smaki mokrej karmy monoproteinowej dla kota marki Gussto

Marka Gussto przygotowała wyborne karmy jednobiałkowe, które ograniczają ryzyko niepożądanych reakcji na pokarm. W ich ofercie znajdziesz bezzbożowe karmy mokre, które zawierają:

 • kurczaka,
 • wołowinę,
 • cielęcinę,
 • łososia,
 • dzika,
 • jagnięcinę.

Wszystkie karmy monobiałkowe dla kota Gussto powstają ze świeżego mięsa, co gwarantuje ich smakowitość. I nie są to obietnice bez pokrycia! Przeanalizujmy skład jednej z monobiałkowych karm Gussto dla kota.

karma monobiałkowa dla kota Gussto Fresh Wildboar, Pets Style

Gussto Fresh Wildboar to karma monobiałkowa dla kota na bazie mięsa dzika. W jej składzie znajdziesz:

 • 70% mięsa dzika (w tym ok. 2/3 stanowi mięso mięśni i serca, ok. 1/3 to wątroba i płuca),
 • 28,8% wywaru własnego z mięsa,
 • 1% minerałów,
 • 0,2% oleju z ostropestu.

Podsumowując, skład jest prosty i jasny. Masz dokładną informację, co podajesz swojemu kotu. Po pierwsze w jego menu znajdą się bogate w witaminy podroby. Są one dla kotów wyjątkowo smakowite, dlatego Twój pupil chętnie zje posiłek. Po drugie dostarczysz mu niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, których źródłem jest olej z ostropestu. Ma on działanie przeciwzapalne, reguluje czynności trawienne i regeneracyjne wątroby oraz wzmacnia system odpornościowy. Na takiej diecie Twój kot może poczuć się dużo lepiej niż wcześniej! Po trzecie – minerały. Dzięki temu dodatkowi karma jest pełnoporcjowa i zaspokoi wszystkie potrzeby Twojego ulubieńca.

Co ważne, mokra karma monobiałkowa dla kota zawiera ok. 79% wody, dlatego jej stosowanie przyczynia się do utrzymania prawidłowego nawodnienia organizmu Twojego pupila.

Karma monobiałkowa dla kota powinna odznaczać się zarówno dużą smakowitością, jak i wysoką wartością biologiczną. 

Podsumowanie – karma monobiałkowa dla kota

Większość alergii pokarmowych jest generowana przez białka, dlatego dieta oparta na jednym rodzaju białka pochodzenia zwierzęcego realnie pomaga ograniczyć narażenie na alergeny. Kama monobiałkowa dla kota może być stosowana zarówno jako metoda diagnostyczna, jak i jako długotrwałe leczenie w przypadku niepożądanych reakcji na pokarm.

Mokra karma monobiałkowa dla kota marki Gussto to dobry wybór nie tylko dla alergika, ale i dla każdego mruczka. Bezzbożowa receptura pełna mięsa i podrobów – tego chce i potrzebuje Twój pupil!

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.