Home Lifestyle Podróże z pazurem. Kalima nosi piaski Sahary

Podróże z pazurem. Kalima nosi piaski Sahary

Recenzja „Podróże z pazurem. Kalima nosi piaski Sahary”

Druga część z serii „Podróże z pazurem”, czyli „Kalima nosi piaski Sahary”, jest już do kupienia w księgarniach. Tym razem przeniesiemy się razem z bohaterami komiksu do Maroka.

Reklama

Nasz czworonożny bohater Snupek (https://pets-style.pl/pies/podroze/psie-wakacje/) będzie buszował w piaskach Sahary, umożliwiając nam na kartach komiksu poznanie tajemnic kultury Maroka. To właśnie tam zatrzymali się nasi bohaterowie w czasie swojej wyprawy dookoła świata. Dowiemy się również tego, jak różni się marokańskie życie od życia w innych krajach arabskich.

W tej części komiksu autorzy Izabella i Piotr Miklaszewscy kładą nacisk także na problemy społeczne i ochronę środowiska oraz tłumaczą, czym jest odpowiedzialne traktowanie zwierząt.

Komiks wzruszy czytelnika w każdym wieku, choć jak podkreślają autorzy, to tytuł rodzinny, mający zachęcić rodziców i dzieci do rozmów i dyskusji. Podkreślamy, że powieść adresowana jest do czytelnika w każdym wieku. Naszym założeniem jest, by był to tytuł, do którego dzieci będą mogły wracać co jakiś czas i w każdym momencie czerpać z innych warstw. Książka poszerza wiedzę i rozumienie świata, ale jednocześnie pomaga dzieciom to rozumienie budować i kształtować. Ale nawet dorośli, w tym ci bez dzieci, będą się świetnie bawić w trakcie czytania tego tytułu i zdobędą ogrom nowych informacji. Nie wspomnę już o starszych nastolatkach – mówi Piotrek.

Bohaterowie komiksu przekonują przy tym najmłodszych, że marzenia, nawet te najbardziej odległe, jak oglądanie zachodu słońca na Saharze, można spełniać i – jak powiedziałaby dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska – niemożliwe nie istnieje.

Komiks ubarwiają rysunki Filipa Sułkowskiego, który świetnie odmalowuje na twarzach bohaterów emocje – tak, że przeżywamy je razem z ich bohaterami. Co ciekawe, autorzy komiksu inspirację czerpią z życia – razem podróżują, a Snupek to ich pies adoptowany z warszawskiego schroniska.

O czym jest cała seria przygód Izy, Piotrka i Supka?

Cała seria planowana jest na 8 do 10 odcinków. Trzonem fabuły jest historia Izy, Piotrka i Snupka, którzy podróżują po całym świecie i przeżywają wspaniałe przygody.

W pierwszej części „Podróże z Pazurem. Historia łapą pisana” poznajemy naszych bohaterów i wspólnie z nimi przeżywamy ich pierwszą podróż dookoła świata.

Komiks oprócz funkcji rozrywkowych ma bardzo ważne przesłanie, a mianowicie:

  • uświadamiania, jak bardzo zniszczona jest nasza planeta, czyli nasz dom;
  • uczy szacunku do natury, przyrody, innych kultur, zwierząt domowych, ale przede wszystkim tych dzikich, a także tych „do zjadania”;
  • pokazuje różnorodność i złożoność świata;
  • uczy odpowiedzialnego traktowania psów i udowadnia, że to naprawdę idealni przyjaciele – a nie zabawki!

Komiks polecamy wszystkim, którzy są otwarci na ciekawostki, chcą poszerzyć wiedzę i lubią dobrą zabawę. Jeśli jesteś rodzicem, ten tytuł to idealny prezent dla Twojego dziecka. Twoja pociecha będzie mogła czerpać z niego wiedzę o świecie, a przede wszystkim o tym, jak traktować naszych czworonożnych przyjaciół. To duża dawka wiedzy wpleciona w niezwykłe przygody, które przeżywają nasi bohaterowie.

Magazyn Pets Style objął patronatem drugą część komiksu o przygodach Izy, Piotrka i Snupka. Gorąco polecamy lekturę zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Polecamy:

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.