Home Pies Przez żołądek do zdrowia seniora!

Przez żołądek do zdrowia seniora!

Karma dla psa seniora

Wydaje Ci się, że Twój pupil jeszcze wczoraj był wesołym szczeniakiem? Te cudowne wspomnienia zostaną z Wami na zawsze, czas jednak zrozumieć, że minęło kilka lat. Twój czworonóg stał się seniorem! Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by jesień psiego życia była zdrowa i pełna radości. Podstawą jest odpowiednie żywienie!

Starsze psy potrzebują karmy najwyższej jakości, która zapewni im wszystkie niezbędne składniki. Z myślą o takich czworonogach powstały karmy GOSBI Exclusive Senior, Exclusive i Exclusive Grain Free Senior. Marka GOSBI gwarantuje naturalne oraz świeże składniki od lokalnych dostawców. W ich produktach mięso to mięso, bez produktów ubocznych, konserwantów oraz barwników!

Reklama

Jako opiekun seniora pamiętaj, że zapotrzebowanie psa na białko rośnie wraz z wiekiem. Wbrew wcześniejszym poglądom zdrowe psy nie potrzebują jego ograniczania. Szacuje się nawet, że niektóre osobniki wymagają aż 50% białka więcej niż w młodości, by utrzymać masę mięśniową. W karmie GOSBI dla seniora znajduje się go aż 27%. Niestety układ pokarmowy psiego seniora gorzej wchłania składniki odżywcze, dlatego tak ważna jest m.in. strawność białek, która w przypadku karm GOSBI wynosi ponad 94%. Zdrowemu trawieniu sprzyja także odpowiednia zawartość włókna, które pozytywnie wpływa na florę jelitową, podobnie jak zawarte w karmie prebiotyki.

Aż 20% starszych psów cierpi na chorobę zwyrodnieniową stawów. Producent karmy nie zapomniał zatem o tak ważnym wspomaganiu stawów seniora, dlatego w bogatym składzie karmy znajdziemy glukozaminę, chondroitynę oraz kwasy omega-3 oraz omega-6, mające działanie przeciwzapalne. W kontekście profilaktyki chorób stawów ważna jest prawidłowa masa ciała psa, dlatego jeżeli Twój czworonóg ma nadwagę, sięgnij po karmę GOSBI Original Light & Senior, stworzoną z myślą o utrzymaniu prawidłowej masy ciała.

Zioła w diecie psa seniora

W diecie psów warto stosować zioła, które pozytywnie wpływają na ogólną kondycję organizmu. Marka GOSBI stworzyła formułę Provital (zastosowaną np. w GOSBI Grain Free Senior i w każdej karmie linii Exclusive i Exclusive Grain Free), która zawiera:

  • ekstrakt z mniszka lekarskiego, który działa moczopędnie oraz wspomaga pracę wątroby,
  • ekstrakt z rozmarynu, który działa jak przeciwutleniacz i jest bogaty w żelazo,
  • suszony rumianek, który wspiera procesy trawienne,
  • ekstrakt z oregano o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych.

Podeszły wiek nie oznacza choroby! Zadbaj o potrzeby żywieniowe swojego czworonoga i podaruj mu prawidłowo funkcjonujące stawy, serce oraz układ pokarmowy.

Materiał sponsorowany

Przeczytaj inne artykuły w zimowym wydaniu Pets Style

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

*Korzystając z tego formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę internetową.